Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
SAW IV - Darren Lynn Bousman - 2007
Autor Wiadomość
SmołA 
V.I.P.

Wysłany: Pią 16 Lis, 2007   SAW IV - Darren Lynn Bousman - 2007

http://www.horror.com.pl/filmy/recka.php?id=1459

ja ogólnie lubie całą dotychczasową serię, oczywiscie najbardziej część pierwszą, ale z tego co juz się naczytałem to czwóreczka nie schodzi z dobrego poziomu, więc jest na co czekać

Jeżu 
Powstały z martwych

Wysłany: Sob 17 Lis, 2007   

ogladalem film w dosc marnej jakosci co napewno wplynelo negatywnie na moj odbior tego obrazu i zapewne jeszcze do niego wroce jednak z tego co widzialem to musze pochwalic napewno scenarzyste za sprawne wybrniecie z tego co zostalo ukazane w 3 czesci i poprowadzenie sensownie fabuly dalej... film jest napewno lepszy od poprzednika jednak ogladajac go nie odczowalem juz tego calego zaskoczenia towarzyszacemu czesci pierwszej i o ile na 2 czekalem ze zniecierpliwieniem tak przy kolejnych filmach z tej serii zabraklo juz tego zaciekawienia bo sa one juz na swoj sposob wtorne .... zakonczenie 4 ewidentnie sugeruje kolejne czesci co jest juz raczej niedorzecznoscia ale jak wiadomo czego sie nie robi dla pieniedzy a przy natloku podobnych filmow widac , ze wprowadzenie nowych elemetow i zaskoczenie czyms widza staje sie coraz bardziej trudniejsze... saw 4 charakteryzuje rowniez spora ilosc scen gore , ktore psuja calkowicie caly klimat i nastepuja po sobie zbyt szybko przez co poza wstepem i zakonczeniem film sprawia wrazenie opartego tylko i wylacznie na ukazaniu coraz to wymyslniejszych machin i pulapek sluzacych do zadawania smierci... spodobala mi sie rowniez retrospekcja wydarzen mamy teraz niejako prawdziwy obraz tego co zmotywowalo jigsawa do dalszego dzialania ... nawet niezle to wszystko wyszlo jednak to juz nie te same emocje towarzyszace pierwszemu filmowi

emate 
Zainfekowany

Wysłany: Sro 26 Gru, 2007   

Mi się film bardzo podobał, po 1szej części zdecydowanie najlepsza. Świetnie obmyślone zagadki i tajemnica która towarzyszyła tej części jest naprawdę wspaniała. Jak film już się skończył to chyba z 10minut siedziałem i myślałem "o co tutaj chodzi?":). Powiązania z przeszłości bardzo dobrze uzupełniają lukę fabuły, ponieważ w końcu wiemy dlaczego Jigsaw to wszystko robi. Gdy przy trzeciej odsłonie tej serii strasznie się nudziłem, przy tej natomiast każdą scenę oglądałem z zachwytem. Naprawdę coś pięknego. Polecam każdemu kto zna poprzednie części.
Czekam niecierpliwie na następną odsłonę SAW.

ender00 
Zainfekowany

Wysłany: Sro 26 Gru, 2007   

Hmm zastanawia mnie czemu juz jakis czas temu pisalem recenzje tego filmu bo jego obejzeniu i jakims cudem ona zniknela?

Ponawiam, ze moim zdaniem atmosfera grozy i jakikolwiek realizm sytuacji zniknal bezpowrotnie, film oglada sie bez zbytnich emocji i fabula nizbyt wciaga. Film raczej tylko dla zacieklych fanow serii.

3/10

Wielebny 
Świeże mięso

Wysłany: Czw 27 Gru, 2007   

Faktycznie, film przestal juz trzymac w napieciu, co nie oznacza, ze jest zly :P ender nie zgodze sie z Toba, bo ten film wlasnie nie jest dla zagorzalych fanow serii (im moze sie nie spodobac), tylko dla szerszej publicznosci i to im sie spodoba. Niezobowiazujace kino, przy ktorym mozna sie odprezyc, bo dzieje sie sporo, a kazdy jest ciekawy jakie to nowe pulapki zostana pokazane. Dlatego ja bylbym sklonny powiedziec, ze film dla wszystkich do obejrzenia sobie, a co do zagorzalych fanow to nie wszystkim spodobaja sie ukazane rozwiazania i ciagla eksploatacja pomyslu. Mi sie jednak podoba, chociaz widzialem go rowniez w mizernej wersji. Mysle, ze udalo sie filmowcom, bo jestem ciekawy kolejnej czesci, a ciekawy widz stanowi potencjalna kase przy kolejnej czesci, wiec kolo sie toczy :P

halloween 
Świeże mięso

Wysłany: Czw 27 Gru, 2007   

Saw IV jest, według mnie, lepszy od części trzeciej i porównuję go z dwójką (jedynka, rzecz jasna, pozostaje numerem jeden całej serii). A dlaczego? A dlatego, że jest ona dobrym uzupełnieniem do poprzednich części (mowa o retrospekcjach, gdzie Jigsaw zaczynał swoją grę i dlaczego). Filmik oglądało sie całkiem przyjemnie i piątkę z pewnością zobaczę, ale tylko z ciekawości :razz: , bo zaciekłym fanem serii jakoś nie jestem. :terminator:

cichy 
Powstały z martwych

Wysłany: Nie 30 Gru, 2007   

Nie sadzilem ze kolejna juz czesc Pily bedzie dobrym filmem. :fire:

Czworka oferuje niejako wyjasnienie jak to sie stalo ze Pan Ukladanka stal sie seryjnym morderca, mamy kolejna zagmatwana i trzymajaca w napieciu historie jak rowniez nowe ciewawie dzialajace zabawki Jigsawa, gwarantujace sceny gore. :vampire:

Historia jest tak pogmatwana ze aby ja zrozumiec trzeba naprawde sie bardzo skupic, gdyz pojawiaja sie bohaterowie z poprzednich czesci ktorzy w filmie odgrywaja swoje okreslone wazne role. Mimo tego ze poprzez retrospekcje tworcy przypominaja tych bohaterow ja mialem niekiedy wielkie problemy aby skojarzyc kto jest kim i jaka role odegral w poprzedniej czesci. :devil:

Niekiedy niektore zachowania bohaterow filmu wydawaly mi sie bardzo idiotyczne np to z facetem ktory (owszem pod grozba) przymocowuje sie do kajdan od kolejnej pulapki Jigsawa wkomponowanej w lozko. Robi to dosc pospiesznie i ochoczo. :kosa:

Reasumujac film jest bardzo krwawy, "pokrecony" ale rowniez dosc ciekawy. :freddy:

freekE 
W stanie rozkładu

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

[SPOJLERY]

Najgłupsza czesc Piły ,o ile w poprzednich czesciach braki w scenariuszu tuszowano zwrotami akcji ,tak tutaj mamy zabieg zwany "cofamy sie do teraz ,tzn.wtedy ,bo wtedy to teraz a teraz to dopiero" ;-) cały film nie ma osi czasu ,poszczegolne sceny przeplataja sie ,jest to cfany pomysł bo film odbiera sie tak samo (czy to dla osoby takiej co widziala poprzednie 3 czesci ,jak i dla calkiem świerzego widza). Fabuła jest poprostu pretekstem do pokazania coraz to bardziej żałosnych ludzi w coraz to bardziej żenujacych pułapkach...fatalnie sie ten film zaczyna ,fatalnie sie toczy i smiesznie sie konczy ,takie nawiazanie do pierwszej czesci i apiać to samo...teraz wiemy tyle ze dzieło Jigsawa bedzie kontynułowane ,przez osobe zupełnie z nim nie spokrewnioną ,ot poprostu przez jakiegoś ciemnego gliniarza :?: ktory nie wiadomo jaki ma w tym wszystkim biznes :fuckoff: wiem jedno powstanie jeszcze 5 ,6 i 24ka ,zawsze znajdzie sie jakiś typ lubiąc sie znęcać nad innymi...

Ja z perspektywy oglądacza wszystkich czterech częsci ,zalecam kupić sobie DVD z jedynką i na tym poprzestać...podobna sprawa ma sie z Matrixami ,świetna jedynka a dalej żal i wyciskanie kapusty.

2/10 - najgorszy ,nagłupszy horror roku 2007 ,smutny przykład nienapasienia producentów :neutral: do SAW V to juz nawet nie zasiąde ,czwarta czesc mnie tak struła że mam dość tematu

r3vo 
Zainfekowany

Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   

dla mnie porownywalny do jedynki (tyle ze z brakiem zaskoczenia)

zdecydowanie lepszy od 2 i 3

a i scena rozpoczynajaca (juz po autopsji) moim zdaniem jedna z lepszych w serii : )warto

RUTEK 
Powstały z martwych

Wysłany: Pią 11 Sty, 2008   

Faktycznie jest to najgorsza czesc z dotychczasowych !!! Niestety widac, ze tworcy wyczerpali juz atrybut jakim byla pomyslowosc czy zaskoczenie w finale (szczegolnie w 1 i 2) i nakrecili ta czesc raczej na sile !!! Fabula zawila i jakos tak niespecjalnie wciagajaca (dopiero pod koniec tak naprawde cos sie rusza !!!) !!! Efekty gore nawet calkiem, calkiem ale wyraznie widac, ze tak jak w czesci poprzedniej tylko maja zakrywac mielizny scenariusza !!! Fajny motyw a obrazkami z przeszlosci Jigsawa ale bylo do przewidzenia, ze tworcy zastosuja ten manewr !!! Widac, ze szykuja sie nastepne czesci pytanie tylko po co ?? Czworke oglada sie jako tako ale naprawde czuc juz momentami mocny przesyt ta seria !!! 6/10

maly_iwan 
W stanie rozkładu

Wysłany: Sob 12 Sty, 2008   

Kolejna odslona przygod i zadan przygotowanych przez Jigsaw'a jest jedna z bardziej pokreconych i moze by byla nawet dobra gdyby nie jedna scena z poczatku filmu sprawiajaca ze koncowka filmu jest nam znana i przez to psuje nam sie ogladanie calego filmu.
to moja jest mojsza niż twojsza.
Że właśnie moja racja jest
racja najmojsza!

SZALENIEC 
Żywy trup

Ostrzeżeń:
 4/2/3

Ludzie dajcie spokój, ten film, jak i cała seria "Saw" jest do kitu przez duże K, no może poza pierwszą częścią, która jeszcze przyzwoicie wyglada, to tutaj mamy już typową komercję. Beznadzieja, choć wykonany bardzo ładnie od strony wizualnej ale o to chodziło. Każdy mógłby wymyslec takową fabułę, brak zaskoczenia, widać scenariusz do dupy, pisany jakby często na siłę, a zakończenie mnie już całkiem rozwaliło... Polecam zobaczyć pierwszą część, a pozostałe nie, jak się nudzicie jest wiele lepszych dziełek. Naciągam na 3/10 i dodam, że piątki (jesli się pojawi) już nie zobaczę ;-) :)

maly_iwan 
W stanie rozkładu

fakt scenariusz momentami naciagany a i brak samego jigsaw'a daje sie we znaki to uwazam ze niejest zle jak pisze szaleniec. czytalem gdzies ze ma byc 5 i 6 pily, mimo ze nielubie jak sie film rozwleka na tyle czesci to i tak pojde do kina, taki urok pily jest.
racja najmojsza!

Rockfan 
Powstały z martwych

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   

Po seansie stwierdziłem że nie wiem o co tu biega(motyw następcy),widocznie dopiero w 5 to wyjaśnią,po co dlaczego i jak.
Przyznam że nawet mi się film spodobał(a jestem raczej przeciwnikiem Piły) :mrgreen:
Jak zwykle musiało się pojawić wiele nielogicznych sytuacji z których słynie seria.

maly_iwan 
W stanie rozkładu

Wysłany: Nie 13 Sty, 2008   

Rockfan napisał/a:

Jak zwykle musiało się pojawić wiele nielogicznych sytuacji z których słynie seria.

i dlatego niemoge doczekac sie nastepnej czesci i pewnie nie tylko ja
racja najmojsza!

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu