Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Aliensgroup

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
SIEWCA WIATRU - Maja Lidia Kossakowska
Autor Wiadomość
Asdark 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Czw 08 Maj, 2008   SIEWCA WIATRU - Maja Lidia Kossakowska

Jakże jestem rad iż dane mi było napisać pierwszy temat-recenzje w tym dziale :mrgreen:

A więc tak, książka jest z gatunku fantasy... a dokładniej mówiąc fantasy opowiadającego o perypetiach aniołów :) nie są to jednak aniołowie w pedalskich sukienkach o złotych loczkach ( znaczy część taka jest ale są uważani za cioty ;) ).

Tutaj mamy do czynienia z aniołami odzianymi w skórę, z długimi włosami, w glanach, chodzącymi na dziwki, naparzającymi się po mordach, ulegającymi korupcji i wszelkim innym pokusom znanym zwykłemu człowiekowi :)

Historia książki kręci się właśnie wokół jednego z takich aniołów, który otrzymał od Boga moc niszczenia światów ( stał się aniołem zagłady ), nie mniej jednak Bóg gdzieś zniknął a bez jego pomocy anioł zagłady nie jest w stanie aktywować swojej mocy. W tym samym czasie w niebie pojawia sie wyrwa w ziemi z której wychodzi Szatan i jego masa wojowników, a tylko anioł zagłady jest w stanie ich powstrzymać...

Mniej więcej tak przedstawia się fabuła :)

Ksiązka naprawdę godna polecenia, pełna scen batalistycznych, cierpkiego humoru, postaci z krwi i kości itp itd :)

Chal-Chenet 
V.I.P.

Wysłany: Czw 08 Maj, 2008   

Czytałem dawno temu i się nią nieco rozczarowałem. Pamiętam w sumie mało, ale pod koniec, gdy następowały sceny walk, wojna, akcja nie wciągała. A wtedy właśnie powinna najbardziej zainteresować. Najlepszy jest wstęp, czyli opko, wcześniej drukowane w jakimś periodyku papierowym. Niestety bywa tak, że powieściowe kontynuacje opowiadań wypadają gorzej niż pierwowzory, tak IMO jest niestety w tym przypadku.
Poi lekturze tej powieści do tej pory nie wziąłem do ręki nic pióra Kossakowskiej, chociaż jednak przymierzam się do "Rudej Sfory" albo "Zakonu Krańca Świata". Ale to też w przyszłości. Na razie mam lepsze książki do czytania.

Paranoik 
W agonii

Nieskromnie uważam że to jedna z najgorzej napisanych polskich książek :) ale podobno o gustach się nie dyskutuje.

evilmg 
Współpracownik HO

eee tam panowie, przesadzacie. Co prawda czytale ladne pare lat temu, jednak smialo moge rzec, ze bylem bardzo zadowolony z lektury. ba! chcialem wiecej!

Paranoik 
W agonii

Być może, też czytałem to dosyć dawno. Może w wakacje zajrzę do niej jeszcze raz.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu