Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Aliensgroup

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Science Fiction
Autor Wiadomość
Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Nie 04 Lip, 2010   Science Fiction

Widzę, że jest Fantasy to i powinno być Science Fiction, więc założyłem ten temat. ;-)
Jakie są wasze ulubione, godne polecenia książki w tym gatunku, które przeczytaliście.
Zapraszam również do dyskusji o książkach o tej tematyce.

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Pon 05 Lip, 2010   

Polecam książkę "Diuna", ponieważ autor sugestywnie i dobrze przedstawił walkę o panowanie nad narkotykiem.Świetne opisy pustyni oraz czerwi, które zamieszkują właśnie pustynie.
Powieść jest dobrze napisana, mamy ciekawych bohaterów oraz ich przedstawienie i szybką akcję. :grin:

Chal-Chenet 
V.I.P.

"Diuna" faktycznie bardzo dobra, co więcej, nie tylko pierwszy tom, ale i pozostałe trzymają poziom. Przynajmniej do "Heretyków Diuny" (zdaje się, że jest to tom numer 5). Ostatni autorstwa Franka Herberta - "Kapituła Diuną" jest już gorszy (chociaż przyznaję, czytałem dawno i mało pamiętam)
Do uniwersum Diuny po latach powrócił syn autora - Brian Herbert, który do spółki z Kevinem J. Andersonem stworzyli cykl preludiów. Były to powieści gorsze jakościowo, nie tak wielowątkowe jak dzieła Herberta seniora, ale jako rozrywka, dające się czyta. Ja za sobą mam trzy (Ród Atrydów, Harkonnenów, Korrinów), poza tym panowie opisali też wydarzenia dziejące się o wiele wcześniej, kolejne trzy książki, a opisywane wydarzenia to m.in Butleriański Dżihad. Tych nie miałem okazji dostac w swoje ręce, ale pewnie kiedyś to nastąpi. Obecnie ukazała się powieś będąca kontynuacją oryginalnego cyklu "Diuna", na to także się szykuję.

Nox Arcana 
W agonii

polecam gorąco cykl Hyperion Dan'a Simmons'a no i oczywiście Diuna. Tak naprawdę to akurat cykl Hyperiona lubię najbardziej... I jeszcze książki Mike'a Resnick'a. :mrgreen:

Magnis 
Żywy trup

Czytałem, że Brian Herbert zebrał materiały po swoim ojcu i na tej podstawie napisał powieści z właśnie Kevin J. Andersonem co wspominałeś ;-) .

Ale również Frank Herbert wydał książkę "Zielony mózg", która opowiada o kataklizmie i zajęciu przez owady części terenu.Grupa komandosów musi dotrzeć do zielonego mózgu i dowiedzieć się czym on jest.
Autor połączył powieść fantastyczną z elementem grozy.Ciekawie przedstawiony świat, gdzie spotyka się duże owady, trzeba uważać na "obcych".Fajny motyw z przedstawieniem człowieka, który na ich oczach rozsypuje się na owady. :grin:
Książka jest napisana dobrze, bohaterowie są świetnie ukazani i akcja powieści jest szybka. ;-)

Nox Arcana napisał/a:
polecam gorąco cykl Hyperion Dan'a Simmons'a

Zgadzam się z Tobą świetny cykl, dalsze części to "Zagłada Hyperiona", "Endymion", "Triumf Endymiona" ;-)

kefas999 
Powstały z martwych

Wysłany: Wto 06 Lip, 2010   

Ze swojej strony chciałbym polecić powieści Philipa K. Dicka, jedynego autora którego trawie z tego gatunku książek. Wystarczy wspomnieć rewelacyjne "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha", "Ubik", "Człowiek z wysokiego zamku", "Kosmiczne marionetki" czy "Łowcę androidów".

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Sob 10 Lip, 2010   

Mogę polecić książkę Andrzeja Ziemiańskiego i Andrzeja Drzewińskiego pt. "Nostalgia z Slue Side", bardzo ciekawa powieść i dobrze napisana o toczącym się śledztwie, gdzie są popełniane morderstwa, a morderca nic nie pamięta.Również jest wątek próbnej aktywacji reaktora, ale podczas tego procesu dochodzi do wypadku, w którym napromieniowany zostaje człowiek.Oba wątki łaczą się razem, mamy również trochę humoru, postacie są dobrze nakreślone, a akcja szybka.Polecam 7/10. :grin:

Asdark 
Zombie pożeracz mięsa

Zdecydowanie Wojna Światów H. W. Wellsa - czyli o tym jak zajebiści kosmici nalatują na bezbronną Ziemię XIX wieku. Ogólnie cała twórczość Herberta W. jest godna uwagi.

Przy okazji może ktoś mi wyjaśni czemu jedna książka Wellsa na Merlin.pl kosztuje 600zł (!!!):

http://merlin.pl/Invisibl...t/1,654364.html

Zaś w innym sklepie jest za 15zł?:

http://www.max24.pl/invis...source=harpagon

Magnis 
Żywy trup

Asdark napisał/a:
Zdecydowanie Wojna Światów H. W. Wellsa - czyli o tym jak zajebiści kosmici nalatują na bezbronną Ziemię XIX wieku. Ogólnie cała twórczość Herberta W. jest godna uwagi.

Przy okazji może ktoś mi wyjaśni czemu jedna książka Wellsa na Merlin.pl kosztuje 600zł (!!!):

http://merlin.pl/Invisibl...t/1,654364.html

Zaś w innym sklepie jest za 15zł?:

http://www.max24.pl/invis...source=harpagon

"Pierwsi ludzie na księżycu"
"Pokarm bogów"
"Wyspa doktora Monroe"
"Wehikuł czasu"
"Atak z głębin"

Jeżeli ktoś nie czytał to polecam "Pokarm bogów", który opowiada o tajemniczej substancji dzięki, której wszystko rośnie zwierzęta, owady, nawet ludzie itd.Jest napisana ciekawie, dobrze przedstawione są postacie, akcja jest szybka oraz przyjemnie się czyta. Ocena 9/10 :grin:

Jeżeli chodzi o ceny to może się komuś zero dodało ;-) , bo widzę, że chcą horrendalnie dużo. ;-)

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu