Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Manifest Wojownika - Theodore Kaczyński
Autor Wiadomość
Hellblazer 
Powstały z martwych

Wysłany: Czw 31 Mar, 2011   

Tristan Tzara napisał/a:
glupota nazywam wymyslanie wlasnie takich scenariuszy walacych teoriami spiskowymi

ale jakich teorii spiskowych ??? przecież taki scenariusz to normalna wypadkowa , wejścia w życie , tegóż systemu inwigilacji . Chyba nie myślisz ,że ta technologia ma służyc rzeczywistej poprawie bezpieczeństwa obywateli.

Tristan Tzara 
Powstały z martwych

tak samo jak bylo wprowadzenie kamer albo fotoradarow, dowodow osobistych itd itp. i co? wolnosc ci zabrali? inwigiluja cie? idziesz siedziec za myslozbrodnie? :) czy ogolnie sie denerwujesz ze juz nie bedziesz mogl bezpiecznie wyjac noza czy pistoletu w miejscach publicznych?

ps. wlasnie tak mysle. a dlaczego mialbym myslec inaczej? masz co do tego jakies przeslanki? niby co maja mi robic jak przestepstw nie popelniam? chyba nie beda mnie scigac ze pale szluga albo pije piwo w parku, nie? ;)

zdecydowanie za bardzo histeryzujesz. bardziej jestem przeciw dowodom osobistym niz czemus takiemu.

Come, come and change this land!

Hellblazer 
Powstały z martwych

Tristan Tzara napisał/a:
tak samo jak bylo wprowadzenie kamer albo fotoradarow, dowodow osobistych itd itp. i co? wolnosc ci zabrali? inwigiluja cie?

Kaczyński pisał dokładnie na ten temat , wprowadzania unowocześnień metodą małych kroczków , dzięki czemu łatwiej im zyskać aprobate społeczeństwa .

Rezulaltem tego , do życia wchodzi niedługo system , który od Orwellowskiego koszmaru nie odbiega zanadto poziomem zaszczucia .

Tristan Tzara napisał/a:
wlasnie tak mysle. a dlaczego mialbym myslec inaczej?

bo sądziłem ,że jesteś troche bardziej krytycznie nastawiony wobec komórki państwowej .

Tristan Tzara napisał/a:
masz co do tego jakies przeslanki?

moralnośc władzy ?

Tristan Tzara napisał/a:
niby co maja mi robic jak przestepstw nie popelniam?

Cytat:
Inteligentny system będzie śledził każdy twój ruch, gest, każde słowo, wpis na internetowym forum.

słowo przestępstwo , na przestrzeni lat ewoluuje razem z prawodawcami .

Tu już nie chodzi o to czy jestes bandziorem czy poprawnym obywatelem , tu chodzi o nieetyczne naruszanie swobód obywatelskich i wchodzenie butami w sfere prywatną każdego z nas .

Tristan Tzara 
Powstały z martwych

Hellblazer napisał/a:
Rezulaltem tego , do życia wchodzi niedługo system , który od Orwellowskiego koszmaru nie odbiega zanadto poziomem zaszczucia .

no i wlasnie to jest myslenie po linii teorii spiskowych :) chyba nie wyobrazasz sobie ze w polsce, kraju ktory ledwo stac na podstawy, znajda sie pieniadze na wsadzenie systemu kamer z takim oprogramowaniem w kazdym miejscu, wszedzie. pewnie beda tylko w wyznaczonych miejscach, tak gdzie obecnie sa monitoringi. i z czym oni maja mnie inwigilowac? w dupe mnie moga pocalowac raczej.
Hellblazer napisał/a:
bo sądziłem ,że jesteś troche bardziej krytycznie nastawione wobec komórki państwowej .

bo jestem, ale wiem jaki ten kraj jest nieporadny i jak to bedzie wygladalo w praktyce. poza tym nie rozumiem samego zamyslu inwigilacji ktory sie pojawia przy takich pomyslach. co niby maja inwigilowac? w tym kraju mamy 40 minionow ludzi, wszyscy beda inwigilowani z kazdego powodu nawet dlatego ze sa? kto bedzie za to placil? kto to wszystko bedzie przygladal, kogo na to stac? to bajka jest czlowieku :)

Hellblazer napisał/a:
moralnośc władzy ?

ale co ci moga zrobic jesli serio nie biegasz z siekiera albo gunem po ulicach? jaka jest ta moralnosc? potrafi zrobic cos z niczego?

Hellblazer napisał/a:
Tu już nie chodzi o to czy jestes bandziorem czy poprawnym obywatelem , tu chodzi o nieetyczne naruszanie swobód obywatelskich i wchodzenie butami w sfere prywatną każdego z nas .

no tez bym tak nie chcial. ale w praktyce raczej tak nie bedzie, z przyczyn o jakich pisalem wyzej. gdyby to mialo dzialac to dziennie by mieli chyba kilka milionow zgloszen. musza oddzielic jaja od realnych. te realne pozniej sie okaza jajami. w koncu to oleja bo nie bedzie im sie chcialo babrac :)

chyba za bardzo wierzysz w zajebistosc i mega sprawnosc naszego kraju :D

Hellblazer 
Powstały z martwych

Tristan Tzara napisał/a:
i z czym oni maja mnie inwigilowac? w dupe mnie moga pocalowac raczej

program INDECT obejmuje również nadzór internetu , jako jedno z podstawowych założeń jego istnienia .

Tristan Tzara napisał/a:
ale co ci moga zrobic jesli serio nie biegasz z siekiera albo gunem po ulicach? jaka jest ta moralnosc? potrafi zrobic cos z niczego?

Wystarczy ,że będą mieli w bazie zbiór danych oraz prywatnych ,może nawet intymnych , a na pewno poufnych informacji na temat twojej osoby , co już samo w sobie pozwoli im na sprawne wykorzystanie ich przeciwko tobie , w przyszłości .
Z czego można wysunąć już dalsze wnioski , taki system , w rękach totalitarnych despotów , bardzo sprawnie ,umożliwi zapobiegnięcie , jakiegokolwiek zbrojnego wystąpienia przeciwko tyranicznej włądzy czy inne konspiracyjne ruchy ku wyswobodzenia społeczeństwa . Zdusi taki akt oporu w zarodku , co pokazuje ,że ta technologia w złych rękach , lub użyta na skale globalną może doprowadzić do kompletnego podporządkowania rodzaju ludzkiego .
Piszesz ,że w Polsce nie ma mowy o użyciu go na większą skale .. .. to jest właśnie metoda małych kroczków , na początku będzie on służył małej grupce lobbystów, dopóki nie wygasną patenty i taki sprzęt będą tworzyli hurtowo .

Tristan Tzara napisał/a:
chyba za bardzo wierzysz w zajebistosc i mega sprawnosc naszego kraju
.
nie wierze , dlatego tez uważam ,że nie stanie się to z dnia na dzień .

W związku z powyższym ,wole pozostać w stanie gotowości ;)

Tristan Tzara 
Powstały z martwych

Hellblazer napisał/a:
program INDECT obejmuje również nadzór internetu , jako jedno z podstawowych założeń jego istnienia .

pisalem o tym wczesniej:
Tristan Tzara napisał/a:
no tez bym tak nie chcial. ale w praktyce raczej tak nie bedzie, z przyczyn o jakich pisalem wyzej. gdyby to mialo dzialac to dziennie by mieli chyba kilka milionow zgloszen. musza oddzielic jaja od realnych. te realne pozniej sie okaza jajami. w koncu to oleja bo nie bedzie im sie chcialo babrac

zdecydowanie przeceniasz polskie wladze i organizacje tego kraju :D

Hellblazer napisał/a:
w rękach totalitarnych despotów

mamy takich przy wladzy? swiat idzie ku liberalizacji i tak to sie bedzie rozwijac. myslisz ze ktos pozwoli takiemu do stolka dojsc? zaraz beda akcje w stylu "schowaj babce dowod". to nie literatura, tutaj jest realne zycie i ludzie nie dadza sobie zagladac przez okna do swoich domow. juz czesto niszcza fotoradary. myslisz ze z takimi systemami bedzie inaczej jesli beda nadmiernie przeszkadzac? aby doszlo twoje histeryzowanie do rzeczywistosci to musialoby sie zminic prawo na o wiele bardziej ciezsze. ale sie nie zmieni bo ludzie tego nie chca.
co przeciwko mnie wykorzystaja? ze przechodzilem ulica ta i tamta o tej i tej godzinie? ze wyszedlem ze sklepu? ze zapalilem papierosa i sie zasmialem? w dupie to mam. inni ludzie tez mnie obserwuja tak jak ja ich i nie zglaszam zadnych obiekcji. zeby to o czym piszesz mialo kolejna racje bytu to by musialo byc wszedzie. nawet w lesie jak ide na gorki czy do jaskini. tak sie nie da. te twoje historie sa poprostu niszczone przez spotkanie z realnym swiatem i tym krajem. a gadanie "co by bylo gdyby" nie ma zadnych racjonalnych podstaw bytu. zbyt wiele czynnikow ktore przytrafic sie nie moga. sczegolnie ze nie jestesmy zamknieci, inne kraje tez patrza nam na lapy. to nie przejdzie.
Hellblazer napisał/a:
Piszesz ,że w Polsce nie ma mowy o użyciu go na większą skale .. to jest właśnie metoda małych kroczków , na początku będzie on służył małej grupce lobbystów, dopóki nie wygasną patenty i taki sprzęt będą tworzyli hurtowo .

a ludzie beda je hurtowo niszczyc :D
http://www.speedcam.co.uk/gatso2.htm

Ostatnio zmieniony przez Tristan Tzara Czw 31 Mar, 2011, w całości zmieniany 1 raz  

Hellblazer 
Powstały z martwych

Tristan Tzara napisał/a:
swiat idzie ku liberalizacji

ciekawe który :lol:

Rozszerzanie uprawnień służb porządkowych , coraz lepsze środki inwigilacji (czyt. INDECT) , marginalizacja niesprzyjających interesom państwa , grup społecznych .

Chyba żyjemy w dwóch różnych światach zatem ;)

Tristan Tzara napisał/a:
ludzie nie dadza sobie zagladac przez okna do swoich domow

już pozwalają , apropos spisu powszechnego . Aczkolwiek narazie w takiej delikatnej i "cywilizowanej" formie .

Tristan Tzara napisał/a:
aby doszlo twoje histeryzowanie do rzeczywistosci to musialoby sie zminic prawo na o wiele bardziej ciezsze.

pokaż mi najpierw tą liberalizacje , tylko nie w jakiś drobiazgowych mało znaczących sprawach .

Tristan Tzara 
Powstały z martwych

Wysłany: Pią 01 Kwi, 2011   

Hellblazer napisał/a:
ciekawe który

europa np.

Hellblazer napisał/a:
Rozszerzanie uprawnień służb porządkowych , coraz lepsze środki inwigilacji (czyt. INDECT) , marginalizacja niesprzyjających interesom państwa , grup społecznych

przyklady. bo jakos ruchy np anarchistyczne swietnie sobie radza nawet w krajach wysoko rozwinietych.

Hellblazer napisał/a:
już pozwalają , apropos spisu powszechnego . Aczkolwiek narazie w takiej delikatnej i "cywilizowanej" formie .

a ty wiesz co sie stanie jak ktos mi zamontuje kamere pod oknem? popatrz na fotki fotoradarow co dalem wyzej. nie sadze zeby kazdy dal sobie w kasze dmuchac i stal jak owieczka potulny. szczegolnie ze ludzie cenia sobie prywatnosc. jak bede szedl do jaskini to wniej tez bede monitorowany? ;)
Hellblazer napisał/a:
pokaż mi najpierw tą liberalizacje , tylko nie w jakiś drobiazgowych mało znaczących sprawach .

a jakie to sprawy sa wazne a jakie malo znaczace?

Hellblazer 
Powstały z martwych

Wysłany: Nie 03 Kwi, 2011   

Tristan Tzara napisał/a:
jakos ruchy np anarchistyczne swietnie sobie radza nawet w krajach wysoko rozwinietych

to jak radzą sobie organizajce wolnościowo / autonomiczne w próbie przeciwstawienia się biurokratycznym regulacjom , a czasach w jakim przyszło im prowadzić tą walke , to dwie różne sprawy .

Tristan Tzara napisał/a:
europa np.

ahhh ta liberalna Europa . Zacznijmy od tego ,że podstawową koncepcją liberalizmu jest "stworzenie politycznych warunków koniecznych do korzystania z osobistej wolności"
Tak więc , realna wolność zostaje zepchnięta na dalszy plan , podczas gdy główne skrzypce zaczyna odgrywać tu polityczna działanośc , mająca na celu przystosowanie jednostki do warunków stworzonych przez sam system , tak by czuła się w pełni autonomiczna , ale tylko w tych warunkach , które stworzą im rządzący .
Liberalna wolność jest zatem pusta jak bańka mydlana ..

Tristan Tzara napisał/a:
a jakie to sprawy sa wazne a jakie malo znaczace?

"We can do anything we like as long as it is UNIMPORTANT"

Tristan Tzara napisał/a:
a ty wiesz co sie stanie jak ktos mi zamontuje kamere pod oknem? popatrz na fotki fotoradarow co dalem wyzej. nie sadze zeby kazdy dal sobie w kasze dmuchac i stal jak owieczka potulny. szczegolnie ze ludzie cenia sobie prywatnosc. jak bede szedl do jaskini to wniej tez bede monitorowany?

Dlatego też pisze ,że idąc na jakiekolwiek ustępstwa , względem osobistej swobody , można zatracić się na tyle , by kolejnego dnia obudzić się już z ręką w nocniku , kiedy na reakcje będzie za późno .

Tristan Tzara 
Powstały z martwych

Hellblazer napisał/a:
Dlatego też pisze ,że idąc na jakiekolwiek ustępstwa , względem osobistej swobody , można zatracić się na tyle , by kolejnego dnia obudzić się już z ręką w nocniku , kiedy na wszelkie działanie będzie za późno .

wiec co proponujesz? bomby w listach co by rozwalic jakas sekretarke?

Hellblazer 
Powstały z martwych

to już Ty napisałeś ;)

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu