Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Aliensgroup

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
The Screamers - TAJEMNICA SYRIUSZA
Autor Wiadomość
Tomzmetal 
Powstały z martwych

Wysłany: Sob 17 Cze, 2006   The Screamers - TAJEMNICA SYRIUSZA

Screamers (Tejamnica Syruszia) to wg mnie mało znany ale bardzo dobry film SF klasy B. Początek la 90' USA/Japonia...w roli głównej...tu zaskoczenie - Peter Weller.
Pewnie niektórzy znają ten film z polsatu czy tv4. ja mam do niego duzy sentyment. Jest tam trochę niedoróbek, ale fim jest bardzo klimatyczny i pomyslowy. A tyttułowe pustynne screamersy to coś niesamowitego. Naprawdę dobrze się ogląda i nie ma czasu na nudę. Jeżeli ktoś lubi dobre kino SF, a nie zna tego filmu to radzę obejrzeć.
Z racji fajnego oglądania bez nudy daje filmowi jakies 8/10. Szczerze mówiąc oglądałem ostatni raz jakies 2 lata temu, ale dzisiaj mi się przypomniały stare dobre czasy i stąd wrzuciłem tu ten temat.
Co wy sądzicie o tym filmie?

zsasz 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Sob 17 Cze, 2006   

Dobry pomysl na film, ciekawe dramatyczne motywy, troche niepewnosci rodem z "Thing". Koncowy motyw z bohaterem i ta babka byl swietny. Widac, ze maly budzet i nie do konca wszystko zgrane, ale bardzo mi sie ta produkcja podobala. Dla mnie 3,8/6

PeSPe2k6 
Powstały z martwych

Wysłany: Nie 18 Cze, 2006   

Rzeczywiście, przyzwoite kino sf klasy B, oglądałem dosyć dawno ale mogę zgodzić się z przedmówcami, naprawdę solidny film - rzeczywiście budżet mógł być większy; ale dla mnie 6,5-7/10.

dux 
Zombie pożeracz mięsa

Tak, dobry film. Ma nawet coś z horroru. Fajny klimat i ciekawe potworki. oglądałem dawno więc, nie powiem nic na temt muzyki - gdyż jej nie pamiętam. 6/10

"Emptiness isn't misery. It's the beginning of something new."

"Jump as many times as you want... I'll jump too, and catch you"

Chal-Chenet 
V.I.P.

również wg mnie film jest dobry, podobają mi się zwłaszcza te nowe modele screamersów. w sumie trudno się dziwić, że film wciąga, w końcu jest na podstawie opowiadania Dicka.
7/10

Dudimmu 
Administrator

Ja też mam duży sentyment do tego filmu. Pierwszy raz oglądałem go w tv i zrobił na mnie duże wrażenie. Najbardziej podoba mi sie klimat, oraz same robociki. Tak naprawde to film tak dobrze się ogląda, że zapomina się o niedociągnięciach. Jeden z moich ulubionych filmów s-f. Można go spokojnie polecić. Mocna 7/10

CZYTAĆ REGULAMIN !!!

Shady-Yo 
Żywy trup

Wysłany: Pon 09 Kwi, 2012   

Horror / s-fi z bardzo dobrą fabułą, lecz z nudnymi scenami i brakiem dobrej akcji (tylko momentami ją mamy). Przenosimy się na Syriusz, gdzie rozgrywa się cała akcja filmu. Można powiedzieć, że strasznie wolno rozkręca się ten film i tak naprawdę dopiero po godzinie dostajemy dobrą akcję i zwiększone napięcie. Ogólnie przez cały film utrzymuje się dobry klimat. Muzyka również dobrze oddaje to co się dzieje na ekranie. Aktorzy skutecznie zagrali wyalienowanych bohaterów zmęczonych życiem na obcej planecie. Zakończenie przypomina mi nieco to z filmu "Fallen", jest dość zaskakujące. Podsumowując, mogę powiedzieć, że jest to klimatyczny obraz lecz, od pewnego momentu zaczyna nudzić, dostajemy trochę za mało akcji i typowo horror'owych elementów. Moja ocena: 6/10.

Bosky_Skrzat 
Świeże mięso

Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Ja niestety widziałem tylko część drugą, jedynkę muszę sobie odpalić za jakiś czas. Dwójeczka naprawde w porządku, mam nadzieje, że będzie dobry.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu