Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Aliensgroup

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wiedźmy
Autor Wiadomość
sinner 
Świeże mięso

Wysłany: Sro 18 Maj, 2016   Wiedźmy

Witajcie! Postawiłam sobie za punkt honoru doszperać się do wszystkich horrorów w tematyce wiedźmowej i stąd moje pytanie do was, jakie ciekawe tytuły możecie polecić? Oczywiście zależałoby mi na tych robionych na poważnie, ale jakieś z przymrużeniem oka dla samej przyjemności tematu też mogą być ;)

y4k 
W agonii

Wysłany: Sro 18 Maj, 2016   

Hmmm ... no znajdzie się tego trochę choćby od najnowszej The Witch:

-The Witch (VVitch)
-Lords of salem
-Szkoła Czarownic
-Czarownice z eastwick
-Wredne jędze (aczkolwiek to słaby film, to nieźle zrobiony jak na europejskie kino)
-Suspiria (mimo wszystko;)
-Blair witch project
-Haxan
-Paranorman
-Widźmy (ten z 1990)

Poza tym w googlu jest dużo propozycji:
https://www.google.pl/sea...#q=witch+movies

sinner 
Świeże mięso

Wysłany: Sro 18 Maj, 2016   

Większość widziałam, właśnie dlatego chciałam zapytać tutaj, żeby dokopać się trochę głębiej ;) The Lords of Salem jest jednym z moich ulubionych filmów ogólnie, Rob mnie nim w pełni usatysfakcjonował :devil:

Critters 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Czw 19 Maj, 2016   

http://www.imdb.com/title/tt0084739/combined - Superstition.

http://www.imdb.com/title/tt0098397/combined - Streghe

http://www.imdb.com/title/tt0103802/combined - Beyond Darkness.

Wszystko świetne filmy, o ile oczywiście nie jesteś sezonową miłośniczką Blair Witch Project i tego typu nowych gówienek ;-)

Shady-Yo 
Żywy trup

Wysłany: Sob 21 Maj, 2016   

Filmy z wyrazistymi postaciami wiedźm (choć nie stanowią one znacznych części filmów):

Pumpkinhead (1988)
Subspecies II (1993)

viceroys666 
Zainfekowany

Wysłany: Sob 21 Maj, 2016   

Będąc przy tematyce wiedźm, warto też spojrzeć na drugą stronę medalu - procesy czarownic. Jeżeli to Cię interesuje, to pomijając wspomniany już, rewelacyjny Häxan (1922) dorzuć sobie obowiązkowo:
Witchfinder General (1968)
The Crucible (1996)
Nie są to oczywiście wszystkie pozycje w tym temacie, ale moim zdaniem najbardziej adekwatne i przybliżające temat. Jak poszperasz głębiej, znajdziesz mnóstwo innych filmów fabularnych i dokumentalnych.

Z innych mniej lub bardziej udanych, niekoniecznie poważnych i niewymienionych wyżej filmów:
Dreams in the Witch-House (2005) na podstawie opowiadania H.P. Lovecraft'a, które bardzo polecam (filmu nie widziałem)
The Devil Rides Out (1968) Świetny film, nie wiem dlaczego został aż tak zjechany przez recenzenta HO :neutral:
Black Death (2010) Ponownie bliżej do procesów czarownic
Hocus Pocus (1993) Ciut mniej na poważnie
Salem (2014) To akurat serial; można mu wytknąć tonę błędów jeżeli chodzi o przedstawione realia, ale na nudnawe wieczory się nada w sam raz.
Season of the Witch (2011) Nie horror, fabularnie - im dalej tym gorzej, ale dla samego klimatu warto mu poświęcić chwilę.

No i - last but not least - dla samych ciekawych drugo- i trzecioplanowych postaci wiedźm: The Wizard of Oz (1939) oraz Monty Python and the Holy Grail (1975) (tu jest jedna, kompletnie niepoważna scena z wiedźmą :devil: )

Oczywiście poza filmami, zachęcam też do wszelkiej literatury w tym temacie. Również w muzyce możesz znaleźć dużo motywów poświęconych wiedźmom (np. Coven).

PS - gdybyś kiedyś trafiła na trzeci sezon American Horror Story, który akurat tyczy się wiedźm - nie marnuj na niego czasu.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu