Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co czytaliscie/czytacie ostatnio ?
Autor Wiadomość
Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Pią 03 Sie, 2012   

Trans Śmierci Graham Masterton (książka została zrecenzowana, ale nie ma założonego tematu o niej).

Wczoraj dokończyłem i muszę stwierdzić, że tym razem Masterton zerwał trochę ze schematem czyli bohater chce wejść do krainy umarłych pełnej niebezpieczeństw niż bronić naszego świata przed demonem. Postać głównego bohatera została znakomicie stworzona i jest jedną z ciekawszych postaci. Zostaje wystawiony na ciężką próbę i musi się obawiać nie demonów tylko ludzi, którzy zrobią wszystko by go pokonać. Wątek krainy demonów został ciekawie przedstawiony i uważam, że może jest go trochę za mało.
Jak to zwykle wcześniej bywało u Mastertona znajdziemy kilka makabrycznych i przerażających scen. Książkę czyta się znakomicie już od początku dzięki świetnie poprowadzonej akcji oraz fantastycznej historii. Ocena 8/10.

Horror-planet 
Świeże mięso

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Ostatnio udało mi się dorwać bardzo interesującą pozycję. Kiedyś mój dziadek powiedział, że w książce nie liczy się wygląd okładki, a jej wnętrze, które ma pobudzić wyobraźnie, a przede wszystkim całkowicie wciągnąć w świat powieści. Kiedy czytasz musisz czuć każde zdanie, każdą stronę. Książka musi Cię oczarować swoją magią.

Nie inaczej jest z książką pod tytułem "Gabinet Osobliwości". Akcja książki rozpoczyna się na placu budowy na Manhattanie w Nowym Jorku. W miejscu gdzie mają powstać fundamenty, robotnicy odkrywają stary tunel, w którym zostały odkryte szczątki ponad trzydziestu poćwiartowanych ciał z XIX wieku. Właściciel firmy budowlanej stara się zrobić wszystko co w jego mocy, aby zatuszować całe zajście. Kiedy gazeta publikuje artykuł opisujący całą sprawę, w mieście zaczyna na nowo dochodzić do fali morderstw. Naśladowca działa tak samo jak sprawca, który dokonał masakry ponad sto lat temu. Kto jest odpowiedzialny za nowe zabójstwa? Jaki jest związek między nimi a tymi dokonanymi przed laty w Nowym Jorku? Wtedy do akcji wkracza niezwykle inteligentny i ekscentryczny agent FBI - Pendergast i jego grupa wsparcia. Jest to bardzo ekscytująca postać pojawiająca się w wielu książkach Douglasa Prestona i Lincolna Childa , którą śmiało można nazwać nowoczesnym Sherlockiem Holmesem.

Powieść jest bardzo dobrze napisana, pełna napięcia i emocji. Przywołuje nastrój dawnej epoki przeplatający się z teraźniejszością. W wielu przypadkach czytelnik może poczuć, że Nowy Jork jest nadal Nowym Jorkiem z 1880 roku. Kiedy zaczniesz czytać tą książkę wiedź, że jest ona napisana bardzo ciekawie i tajemniczo, a momentami można naprawdę mocno się przerazić. Akcja powieści wciąga, mi osobiście było trudno się od niej oderwać, a mroczny klimat i sposób w jaki Preston i Child wprowadza nas w ten zagadkowy świat niesamowicie pogłębia strach w nas samych.

siemasz 
Powstały z martwych

Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

Po Uciec przed koszmarem natknąłem się na recenzję Czerwonej maski, jako powieści w stylu lat świetności Grahama. Postanowiłem sprawdzić pierwszą część przygód tej bohaterki a mianowicie Zła przepowiednia - jak na razie to rewelacja!

kriss 
Zainfekowany

Wysłany: Sro 06 Mar, 2013   

" Zła przepowiednia" Mastertona - szału ni ma , ale nawet lekko się czyta

Szary wilk 
Świeże mięso

Wysłany: Nie 23 Cze, 2013   

Na wyprzedaży dorwałem "Czerwony kościół" Scott'a Nicholson. Ciekawe, niedługie straszydło. Polecam do przeczytania w wolnej chwili

Yoorask8 
V.I.P.

Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

James Patterson "Kiss The Girls". Kumpela z roboty mi przyniosla i mowi, ze ksiazka zajebongo. Zdaje sie, ze nakrecono na jej podstawie film z Freemanem "Kolekcjoner"...

siemasz 
Powstały z martwych

Wysłany: Sob 22 Mar, 2014   

przerwa w horrorach u mnie i teraz czytam "Tożsamość Bourne'a"…

teleferetele 
Świeże mięso

Wysłany: Pią 16 Maj, 2014   

Ja też na razie odpoczywam od horrorów, kończę czytać "Big Ben" - świetna obyczajowa powieść Ady Martynowskiej o Polce w Londynie. :)

siemasz 
Powstały z martwych

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

"Puste krzesło" Jeffery'ego Deavera. 11/10

Shady-Yo 
Żywy trup

Wysłany: Nie 10 Maj, 2015   

Aktualnie czytam "Danse Macabre" Stephena Kinga.

bulioner13 
Świeże mięso

Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pią 29 Maj, 2015   

Ostatnio Zmierzch

siemasz 
Powstały z martwych

Wysłany: Wto 06 Paź, 2015   

"Znalezione nie kradzione" jako świetna kontynuacja "Pana Mercedesa", zostawiająca furtkę do kolejnej części a teraz leci "Marsjanin" z ciekawości dlaczego jest na szczycie listy New York Timesa w tym tygodniu - i przyznać muszę, że całkiem całkiem

milka555 
Świeże mięso

Wysłany: Czw 21 Sty, 2016   

"Bazar złych snów" Kinga.
Król po raz kolejny pokazuje, że jest niezrównany w krótkiej formie! :)

siemasz 
Powstały z martwych

Wysłany: Pon 22 Sie, 2016   

Dwunasta Karta jako kolejna rewelacyjna odsłona przygód Lincolna Rhymes'a, Amelii Sachs i reszty

Wendy 
Moderator

Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

u mnie Koniec Warty Kinga. Zgrabne domknięcie trylogii o det. em. Hodges'ie.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu