Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Filmy Stephena Kinga!!
Autor Wiadomość
Dia13 
W agonii

Wysłany: Pią 28 Wrz, 2012   

Właśnie ! Miasteczko Salem ! jak mogłam o nim zapomnieć !!!

Tortured Soul 
W stanie rozkładu

Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012   

Aaaaghhhhh! Ja zapomniałem o za.....tym To! Zostań przy mnie, Smętarzu, Stukostrachach...

F.R.E.D-K. 
W agonii

Wysłany: Sro 12 Gru, 2012   

z filmów Stevena Kinga ostatnio obejrzałem Sprzedawce śmierci. Klawy film. Nie rozumiem czym kierował się recenzent w sporzadzeniu recki, film jest bardzo klawy i oceniam go na dziewięć w skali dziesięciostopniowej 8-)

MasaTluszczowa 
W agonii

Wysłany: Wto 24 Wrz, 2013   

Oglądałem "Smętarz...", "Sklepik...", "Lśnienie" i "Miasteczko Salem", "Skazani na Shawshank" oraz "Miserry". Z tych produkcji najbardziej podobało mi się oczywiście "Lśnienie".

Magnis 
Żywy trup

Z takich filmów na podstawie prozy Kinga podobało mi się Lśnienie z Jackiem Nicholsonem. Oprócz tego dobrze wspominam Mroczną połowę, Smętarz dla zwierząt, Miasteczko Salem i Srebrna kula. Choć ta ostatnia może nie zachwyca to jednak jakiś klimacik jest w niej.

MasaTluszczowa napisał/a:
Z tych produkcji najbardziej podobało mi się oczywiście "Lśnienie".

Oglądałeś film Kubricka czy mini serial ?

MasaTluszczowa 
W agonii

Magnis napisał/a:

Aj, przepraszam za moją nieprecyzyjność! :D Oczywiście chodzi mi o kubrickowski ideał.

Wendy 
Moderator

MasaTluszczowa napisał/a:
Magnis napisał/a:

Aj, przepraszam za moją nieprecyzyjność! :D Oczywiście chodzi mi o kubrickowski ideał.

czy ja wiem czy taki ideał? Jako adaptacja wypada średnio wiernie w stosunku do książkowego oryginału, pan Kubrick poszedł swoją dosyć frywolną i niezbyt akceptowaną przez Kinga drogą.
Z kolei mini serial jest dokładniejszy adaptacyjnie ale już nie ma tego kunsztu i klimatu jak wersja kinowa.
Oczywiście dzieło Kubricka traktowane indywidualnie jest znakomitym filmem :)

MasaTluszczowa 
W agonii

Wendy napisał/a:
czy ja wiem czy taki ideał? Jako adaptacja wypada średnio wiernie w stosunku do książkowego oryginału, pan Kubrick poszedł swoją dosyć frywolną i niezbyt akceptowaną przez Kinga drogą.
Z kolei mini serial jest dokładniejszy adaptacyjnie ale już nie ma tego kunsztu i klimatu jak wersja kinowa.

Prawda, biorąc pod uwagę filmy, które są typową ekranizacją książki to "TO" o którym zapomniałem wcześniej wspomnieć wypada chyba najlepiej. (?) mini-seria Lśnienia, choć jest robiona dokładnie, kroczek po kroczku jak w książce, nie ma takiego rozmachu i wachlarza emocjonalnego jak Kubrick i jego wizja. Serial jest zwyczajnie słabszy. A czy tak, czy tak kubrickowskie Lśnienie jest na podstawie Królewicza. W sumie trudno to sklasyfikować - kwestia umowna. :P

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Sro 25 Wrz, 2013   

Serial za bardzo nie miał takiej mocy przebicia, bo choć był zrealizowany dobrze to nie posiadał naprawdę charakterystycznego aktora niestety. W filmie za to Jack Nicholson wpasował się idealnie w rolę, którą grał i pozostał w pamięci. Dlatego serial bliższy oryginałowi przegrywa trochę z filmem. Zresztą film Kubricka nadal mam w pamięci, a za to serialu już nie za bardzo.

PIKUS 
Świeże mięso

Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Czw 19 Gru, 2013   

Dla mnie to Sztorm stulecia,Lśnienie,Carrie.

Bosky_Skrzat 
Świeże mięso

Wysłany: Nie 12 Sty, 2014   

Misery, Skazani na Shawshank, Smetarz dla zwierzat. Zwłaszcza ten ostatni jest bardzo wierny pierwowzoroi książkowemu, brakuje tam chyba tylko żony Jude'a.

klimt 
Świeże mięso

Ostrzeżeń:
 5/2/3
Wysłany: Pią 21 Lut, 2014   

Skazani na Shawshank jest świetny i jest często wg różnych krytyków filmowych, w pierwszej dziesiątce najlepszych filmów wszechczasów. Misery jest ładnie schizujące. Sam ten motyw, że ludzie mają różne fobie, ktoś uwielbia kraj do przesady, ktoś inny Shakirę czy ojca Rydzyka ale można też być ześwirowanym na punkcie pisarza :)

Methann 
Świeże mięso

Wysłany: Sro 05 Paź, 2016   

Skazani na Shawshank dla mnie najlepszy film jaki powstał w historii , naprawdę świetny !

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu