Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
5 tytułów Twojego życia
Autor Wiadomość
siemasz 
Powstały z martwych

Wysłany: Wto 18 Maj, 2010   5 tytułów Twojego życia

W pierwszej kolejności temat brzmieć miał Najlepszy tytuł Twojego życia, lecz jest to niewykonalne. Podejrzewam, że nawet ograniczając się do piątki, nie będzie to łatwe... do rzeczy:
King's bounty: The Legend
Dla niektórych moich znajomych ta gra to po prostu 'jazda na koniu', lecz dla mnie to podróż przez fantastyczne światy pełne rozmaitych stworzeń nastawionych do Ciebie wrogo, przyjacielsko lub obojętnie. Nigdy nie byłem wielbicielem Władcy pierścieni, Wiedźmina ani gier spod znaku RPG, zatem nie mam porównania jak tytuł ten wypada na tle innych podobnych produkcji, jednak zostałem przezeń pochłonięty w całości. Turowy system walki (generalnie gra nie jest turówką, wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym), który stał się inspiracją dla twórców serii Heroes of might and magic, jest bardzo trafnym rozwiązaniem pozwalającym pomyśleć kogo, jak, czym i z której strony. Bardzo przypomina mi ta gra czasy dzieciaka, które spędzałem przy planszowej Magii i mieczu.

Art of Fighting 2
Typowa bijatyka 2d, która gościła w kilku okolicznych salonach gier w mojej okolicy. Zagrywaliśmy się w to wszyscy przez lata, ja do tej pory na emulatorze Robertem Garcią kopę po twarzach przeciwników. Co wyróżnia ten tytuł spośród innych tego typu produkcji? Przede wszystkim silnik, który nie wszystkim odpowiada... nam na rejonie - jak najbardziej!

Splinter Cell: Chaos Theory
Zastanawiałem się którą część mam przytoczyć jako najgodniejszego reprezentanta całej przeniesamowitej serii. Zdecydowałem się na trójeczkę, gdyż tutaj zastosowano silnik, który jakby bardziej dawał nam wolną rękę.

Gran Turismo 2
To co wyróżnia ten tytuł spośród reszty samochodówek, to przede wszystkim różnorodność. Generalnie w tamtych czasach GT2 nie miało sobie równych pod względem ilości fur, modelu jazdy a przede wszystkim tuningu. Elementy te nie pozwalały oderwać się od psx-a przez dłuuuuuuuuugie godziny.

Tony Hawk Pro Skater 2
Prawdziwa rewolucja w dziedzinie gier o tematyce deskorolkowej. W pierwszą część zagrywałem się całymi dniami, ale sequel dał nam tyle ulepszeń, że jedynka poszła na wieczną odstawkę. Jeśli miałbym opisywać swoje odczucia względem tej gry, brakło by miejsca na forum :lol:

To pierwsza piątka jaka przychodzi mi do głowy...

kryslav 
Powstały z martwych

Wysłany: Wto 18 Maj, 2010   

heroes of might & magic III, IV, V i dodatki do nich
gothic II + noc kruka
disciples II + powrót galleana
the suffering
sacred
tzw. salonówki (przede wszystkim cadillacs & dinosaurs, punisher, alien vs predator, hook, kings of fighter`94)
no jest więcej niż 5 tytułów, ale uwierzcie, inaczej się nie dało

MackaN 
Świeże mięso

Wysłany: Wto 25 Maj, 2010   

Pierwsza z jaką miałem styczność, która naprawdę przypadła mi do gustu i zachwyciła grafiką, był... SUPERFROG na Amigę. Bardzo przyjemna platformówka, do której wciąż mam sentyment.

Druga gra która zrobiła na mnie wrażenie w roku swojej premiery i w którą się zagrywałem z kolegami, to TOMB RAIDER 2 (nie znałem wtedy w ogóle jeszcze tomb raidera 1, może dlatego druga część podobała mi się potem i tak bardziej)

W międzyczasie ogromne wrażenie zrobiła na mnie CYWILIZACJA i w tę serię gram po dziś dzień.

Ponadto, jako że gustuję w gatunku RPG, to za najlepszą grę wszech-czasów uważam PLANESCAPE TORRMENT. Japońskie RPGi w ogóle do mnie nie przemawiają i nie wciągają. Ogólnie nie lubię gier na konsole. (Wyjątkiem są klasyczne Tomb Raidery i gra o której za chwilę)

Klimatem, grywalnością, trudnością i swego rodzaju RPGowością, bo można naprawdę odgrywać postać, mimo, że to raczej mieszanka FPS z Przygodówką to oczywiście CALL OF CTHULHU. Wszystko mi tam odpowiada. Sterowanie, dopracowane pod względem artystycznym poziomy, fabuła... horror... piękna jest ta gra i adrenalina może podskoczyć.

Asdark 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Sro 26 Maj, 2010   

Kolejność przypadkowa:

1. GTA (pierwsze - najlepsze!)
2. Age Of Empires II
3. Heroes Of Might and Magic III
4. WarCraft II i III
5. Silent Hill/Trylogia Monkey Island

czyli same starocie ;)

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Nie 06 Paź, 2013   

Jak w tytule czyli pięć gier, które mi się spodobały :

1. Wolfstein 3D
2. King's Bounty : Legenda
3. GTA
4. Prey
5. Doom

Golem 
Moderator

Kolejnosc przypadkowa:
1. Pirates! (C-64)
2. Mortal Kombat (Amiga 500)
3. Planescape: Torment (PC)
4. Colin McRae Rally (PC)
5. Defender Of The Crown (C-64)

Znalazlo by sie duzo wiecej szczegolnie z C-64, ale jak top 5, to niech tak bedzie.

infernoth 
Zainfekowany

1. Fallout 2
2. Deus Ex / System Shock 2
3. The Elder Scrolls III: Morrowind + Bloodmoon
4. Silent Hill 2
5. Blood :freddy: :leatherface: :jason: :candyman:

Ogólnie to lubuję się w grach będącymi połączeniem gry akcji i gry przygodowej, czy rpg.
Ostatnio zmieniony przez infernoth Czw 17 Wrz, 2015, w całości zmieniany 1 raz  

Nox Arcana 
W agonii

Wysłany: Pon 07 Paź, 2013   

1. Diablo
2. Heroes Of Might And Magic
3. King's Bounty : Legenda
4. Commandos
5. Medal Of Honor: Allied Assault

zdecydowanie byłoby więcej tak jak napisał Golem, ale jak top 5 to niech będzie ta moja złota piątka

Gelu 
Powstały z martwych

1. HoMM III
2. GTA (ogólnie)
3. Fallout 2
4. Wiedźmin
5. Silent Hill

za mało, spokojnie jeszcze np Tekken, czy Splinter Cell

Magnis 
Żywy trup

U mnie jeszcze z kilka gier po zamyśle bym wrzucił, ale jest limit do pięciu gier :smile: .

Methann 
Świeże mięso

Wysłany: Czw 20 Paź, 2016   

1. Seria GTA
2. Gothic 1,2 i noc kruka
3. The elders scrools skyrim
4. Medal of honor allied assault
5. Call of duty 2

Pinhead 
W agonii

Wysłany: Wto 25 Paź, 2016   

1. Quake
2. Diablo 2
3. Dungeon Keeper 2
4. Blood
5. Heroes of Might & Magic III

Jednak bardzo fajnych gier, ktore wciagnely mnie na wiele godzin jest znacznie wiecej.

Shady-Yo 
Żywy trup

Wysłany: Sro 28 Cze, 2017   

1. Tomb Raider II, III, IV
2. seria GTA
3. Silent Hill 2
4. Deus Ex
5. Half-Life

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu