Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: SmołA
Sro 15 Sie, 2007
UCIEKINIER - Stephen King
Autor Wiadomość
PaniC_pl 
Zainfekowany

Wysłany: Sro 15 Sie, 2007   UCIEKINIER - Stephen King

Pozwolilem sobie zalozyc ten topic poniewaz nie znalazlem recenzji ani topicu na ten temat. Slyszalem ze jest to ksiazka dosyc ciezko dostepna. Co o niej sadzicie? Brakuje mi waszej oceny aby kupic ta ksiazke.
pozdrawiam!
PS. btw mam okazje kupic ją za 12 zł >>selkar.pl<<
Ostatnio zmieniony przez Yoorask8 Czw 21 Lut, 2008, w całości zmieniany 1 raz  

M@rio 
Redaktor

Wysłany: Sro 15 Sie, 2007   

To jest mój ulubiony Bachman. Bliżej tej książce do s-f niz do tradycyjnego horroru, ale czyta się bardzo dobrze. Z dostaniem książki nie ma problemu, a cena 12 zł to jak darmo.

carmilla 
V.I.P.

Wysłany: Czw 16 Sie, 2007   

popieram: jeśli lubisz sprawnie napisaną fantastykę, to warto kupić, zwłaszcza za 12 zeta

Chal-Chenet 
V.I.P.

Wysłany: Pią 17 Sie, 2007   

dołączę się do głosów raczej pochwalnych. nie jest to może jakieś wielkie arcydzieło, King z kolei nie należy do moich ulubionych autorów, ale ta książka jest wciągająca i naprawdę szybciutko się ją czyta. po prostu dobra rozrywka.

Tchawica 
W agonii

Wysłany: Pon 08 Cze, 2009   

Szybka, łatwa i przyjemna :D Pomimo, że mocno różni się od filmu to i tak duży plus :D Wizje przyszłości według Króla są powalające :) Ogólna nota 10/10

eskaone 
Świeże mięso

Wysłany: Nie 29 Sty, 2012   

dobry pomysł, od książki nie da się oderwać, mocna pozycja a zarazem lekka 8/10

Palimpsest 
Żywy trup

Wysłany: Nie 27 Lis, 2016   

Bardzo dobra książka! Świetnie zarysowany dystopijny świat, wartka akcja i ciekawa historia! Bardzo podoba mi się podzielenie powieści na małe, kilkustronicowe rozdziały. Dodaje to dynamizmu opowieści i powoduje, że ciężko się oderwać od lektury bo "jeszcze jeden rozdział przeczytam" :-) Pomysł na książkę fajny, sama książka bardzo wciąga i w drugiej połowie wręcz nie można się oderwać, a do tego ma zajebiste zakończenie! Brakuje mi jednak pojedynku z łowcami. Jedyna konfrontacja to z ich szefem, a oprócz tego to tylko jakieś potyczki z policją. Film ze Schwarzeneggerem, który opiera się na samym pomyśle książki, w tym aspekcie jest genialny i postacie łowców są nie do zapomnienia! Brakło mi tego tutaj. Jest też kilka nielogiczności jak np. fakt ze nikt z obywateli nie burzy się że firma wypuszcza "kryminalistów" którzy mogę bez problemu wymordować dowolną ilość ludzi przed złapaniem. Znowu w filmie rozwiązano to lepiej i ogólnie obraz filmowy (choć tak różny... a może dlatego) wydaje się lepszy dla tego pomysłu. Nie mniej książka naprawdę dobra i nawet dająca trochę do myślenia na kilku polach! Nic tylko czytać!

PS. Zakończenie świetne ale poziom makabry osiąga taki stan, że robi się to groteskowe i trochę wybija z rytmu... Jak King chciał jechać po bandzie to mógł to robić całą książkę, a nie w samej końcówce nadrabiać na szybko zaległości z reszty tekstu. Ale mały to mankament ;-)

Solidne 8/10

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu