Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Aliensgroup

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
CHILDREN OF THE NIGHT - Tony Randel - 1991
Autor Wiadomość
Wendy 
Moderator

Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   CHILDREN OF THE NIGHT - Tony Randel - 1991

Zapraszamy do dyskusji na temat filmu :devil:
http://horror.com.pl/filmy/recka.php?id=2770

Critters 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Pią 20 Wrz, 2013   

Miałem na vhs. W sumie jedyne, co z tego filmu pamiętam, to przerażającą Karen Black w roli wampirzycy. Cała reszta kompletnie wyparowała mi z głowy.

Shady-Yo 
Żywy trup

Wysłany: Pon 11 Kwi, 2016   

Nie słuchajcie tych niektórych krzywdzących opinii, bo Children Of The Night to naprawdę dobry horror o wampirach. Co chwilę daje po pysku widzowi myślącemu, że obejrzy 100%-owo poważny horror. A tymczasem reżyser co jakiś czas puszcza nam oka i sam naśmiewa się z konwencji. Nie wszystko jest tu takie, jak byśmy się mogli spodziewać po vampire movie. Szczególnie fajnie wyglądała pora snu w wykonaniu wampirzyc zamkniętych w pokoju, które okrywały się w jakimś dziwacznym kokonie, a drogą ustną formowały "zewnętrzne płuca". WTF! Na początku nie byłem jeszcze pewien, czy reżyser jest świadomy tego, co robi, ale już niewiele później już się co do tego przekonałem. Fajna zgrywa. Wampiry wyglądają niby nieco strasznie, ale też trochę komediowo. Bardzo fajna charakterystyka. Bohaterzy też całkiem spoko, szczególnie murzyn. Jak ja lubię takie role! Ogólnie w filmie dużo się dzieje, na brak akcji nie można narzekać. Zakończenie jest bardzo udane. Smaczku dodają też akcenty humorystyczne. No i te piękne kolory, które budują bardzo ciekawą atmosferę i stanowią świetny kontrast z mrokiem nocy. A znaczna część filmu dzieje się w nocy... Wiadomo, że nie jest to jakaś czołówka wampirzych filmów ever, ale na pewno jedna z ciekawszych propozycji. Moja ocena: 7/10.

Critters 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Wto 12 Kwi, 2016   

Shady-Yo napisał/a:
Nie słuchajcie tych niektórych krzywdzących opinii, bo Children Of The Night to naprawdę dobry horror o wampirach

:lol: :lol: :lol:

Palimpsest 
Żywy trup

Wysłany: Sro 17 Sie, 2016   

Fajny klimat lat 80-tych i niektóre gumowe efekty to główne zalety tego filmu. Cała reszta jest średnia, są oczywiście momenty lepsze ale i gorsze, grozy jako takiej za dużo tutaj nie ma i film raczej jest z tych lekkich. Sama tematyka wampiryzmu nie jest moją ulubioną więc w sumie już na starcie film wiele u mnie traci, ale przyznać trzeba że ogląda się go dobrze, mimo kilku głupich scen. Szkoda tylko że faktycznego horroru to tutaj za dużo nie ma...

Ot przeciętniak, choć raczej z tych lepszych. W sumie jednak nawet nie ma za bardzo co o nim pisać bo większość rzeczy w nim jest... poprawne choć zupełnie bez pazura. Tyle i aż tyle. Nawet ciekawsze pomysły jak jakieś zewnętrzne płuca, kokony i inne dziadostwo jest tak przedstawiona że w sumie ani nie zachwyca ani nie wadzi. Można obejrzeć jak nic ciekawszego nie ma się pod ręką.

Słabe 6/10

Martadela 
Świeże mięso

Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   

Mam lekko mieszane uczucia po seansie. Z jednej strony ciągła akcja, sporo akcentów komediowych, wplecionych z gracją, nie nachalnie. Dużo wampirów, kilka fajnych pomysłów (kokony i zewnętrzne płuca). Z drugiej strony brakuje temu obrazowi ikry. Wampiry gumowe, i co najgorsze nie straszą. Historia z uwolnieniem dzieci, jakoś nie bardzo wpisuje się w całość. Podsumowując - lekki obraz, zrobiony z przymrużeniem oka, z dużą ilością akcji, któremu nieco brakuje aby solidnie przestraszyć widza. Polecam tym, którzy lubią klimat wczesnych lat 90-tych i szukają filmu przy którym nie trzeba myśleć.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu