Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
NIEWIDZIALNY - Guy N. Smith
Autor Wiadomość
Jason Krueger 
Powstały z martwych

Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   NIEWIDZIALNY - Guy N. Smith

Ktoś czytał to? To moja pierwsza książka tego autora i niezbyt mi się spodobała...

Opis książki: Dyrektor banku, Ed Cain, zostaje ciężko ranny podczas wypadku i trafia do szpitala. Razem z nim zostaje zawieziony do szpitala niebiezpieczny morderca, Blake Barrett, który chciał popełnić próbe samobójstwa. Oboje są w poważnym stanie, a lekarze mają tylko jedną aparaturę podtrzymującą życie. Postanawiają ratować dyrektora, a morderca ginie. Ed wraca do domu, gdzie czeka na niego żona i dwójka dzieci, i wydaje się, że wszystko będzie jak dawniej, ale tak nie jest. Wkrótce dochodzi do serii morderstw i wypadków, które są sprawką Eda. Dzieli on swoje ciało z duszą mordercy...

Czytając fabułe można nie spodziewać się niczego specjalnego i tak w sumie jest. Przebieg jest niezły i jest sporo mordów i wypadków. Postać opętanego Eda też mi się spodobała do końca. Ale poza tym książka jest czasem nierówna i nudna. Zresztą według mnie jak na horror to za dużo w nim seksu, ale bardziej jeszcze mogą dobić same erotyczne myśli (w tym i wielebnego). Zakończenie nie pozostawia pytań, ot tak koniec koszmaru i już. Ja daję książce ocene 5/10.

NESTOR_WUTANG 
Powstały z martwych

Wysłany: Pią 15 Sie, 2008   

dobra kniga. Przeczytalem ja rowno dwa tygodnie temu nim poszedlem na pielgrzymke. Dobry kulminacyjny aspekt , jest tam napewno jakies kilkanascie bledow,ktore sa mozna byloby lepiej ulozyc,ale sa dobre akcje jak na polu karnym. Mysle ze jak na Smith'a to i tak b.dobrze.Wszak juz zbytnio wszystkiego nie pamietam co czytalem,bo przez 2 tyg ani troche nie myslalem o tej ksiazce i byc moze mi powylatywalo troche tresci z glowy :P
ale zakonczenie , wrecz puenta,jest masakryczna rzekne..

coz,mysle ze mocne 6/10 :myers:

kefas999 
Powstały z martwych

Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

"Niewidzialny" Smitha to chyba jedno z lepszych jego dokonań. Nie ma w tej książce tylu bzdur i nielogicznych zachowań bohaterów co w niektórych powieściach autora. Nie jest jakoś specjalnie krwawo. Mamy za to sporo perwersyjnych smaczków o podtekście seksualnym. Z czego Guy jest dobrze znany.
Jeśli zaś chodzi o historię to jest banalnie prosta,a streszczenie jej możemy przeczytać na tylnej okładce. Książkę można opowiedzieć dosłownie jednym zdaniem: lokalny dyrektor banku ma wypadek wskutek którego (nie wiadomo jak) do jego ciała dostaje się psychika/dusza lokalnego mordercy-przestępcy.I to by było tyle. Przez resztę książki obserwujemy zmagania głównego bohatera z dodatkowym bytem zamieszkującym jego ciało.
Pomimo prostej historii powieść czyta się naprawdę spoko jak na tego pisarza. Bohaterowie całkiem w miarę nakreśleni i postać bankiera popadającego w coraz głębsze szaleństwo ciekawie napisana. Ogólnie można przeczytać. 5/10

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu