Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co aktualnie czytacie z literatury niezwiązanej z grozą?
Autor Wiadomość
Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   

Jacek Getner Pan Przypadek i korpoludki
Trzy historie kryminalne, w których nasz bohater rozwiązuje sprawy ze środowisk korporacyjnych. Najlepiej czytać po kolei, bo jedne się pojawiają, inne są kończone lub kontynuowane różne wątki. Znajdziemy humor, ale same opowieści zostały napisane w starym stylu kryminału, gdzie liczy się zagadka i zbieranie informacji. Nie znajdziemy krwawych opisów i w ogóle makabry. Bardzo dobra książka. Ocena 7/10.

James Petterson Jack i Jill
Nowe przygody Alexa Crossa, który rozwiązuje dwie sprawy makabrycznych morderstw. Czyta się znakomicie, ale brakuje w niej napięcia. Ocena 6/10.

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Pon 12 Wrz, 2016   

Andrew Offutt Conana i Czarownik, Conan i miecz Skelos, Karl E. Wagner Conan i Droga Królów.
Przyjemne, lekkie historie pełne czarnej magii, intryg i walk opowieści z barbarzyńcą z Cymerii w roli głównej. Książki czyta się przyjemnie i za sprawą szybkiej akcji nie sposób się nudzić. Oceny każdej z nich to 6/10.

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Sob 15 Paź, 2016   

Orson Scott Card Siódmy syn
Opowieść o Alvinie Millerze mnie przekonała i spędziłem miło czas podczas czytania. Ocena 7/10.

Tomasz Kołodziejczak Czarny Horyzont
Dobra powieść i powrót do uniwersum znanego mi z pierwszego tomu. Całkiem przyjemna lektura pozostawiająca otwarte zakończenie do kontynuacji. Ocena 7/10.

Terry Pratchett Pasterska korona
Ostatni tom i pożegnanie ze wspaniałym cyklem fantasy pełnym absurdu, humoru i nie nachalnych przemyśleń autora. Tiffany wpada znów w kłopoty, ale tym razem ona sama może nie zdziałać wiele. Potrzebne będą inne czarownice, bo Nac Mac Feegle rwą się do walki. W tej ostatniej części odeszła znana postać, którą wykreował autor. Zawsze mi się podobała i była sympatyczną postacią. Pierwsza część książki to próba domknięcia i rozliczenia się z różnymi watkami. W drugiej części obserwujemy zmagania naszej bohaterki. Nie brakuje absurdu, a finał mnie czasami rozśmieszył. Dostałem powieść niedokończoną, ale wartą przeczytania, bo Pasterska Korona jest świetnym zwieńczeniem długiego cyklu Świata Dysku. Ocena 7/10.

Mary Elizabeth Braddon Tajemnice Lady Audley
Powieść z epoki wiktoriańskiej znanej w tamtym okresie i wznawianej dotychczas. Autorka połączyła kryminał, subtelny romans i powieść obyczajową w zgrabny sposób. Historia jest interesująca i dobrze się czyta nawet obecnie. Świetnie wypada nakreślone tło epoki, w której została osadzona akcja powieści. Nieraz drobiazgowo autorka opisuje posiadłość i to co znajduje się na jej terenie, ale robi w taki sposób, że nie sposób się nudzić. Sama opowieść kryminalna jest dobrze poprowadzona, chociaż może brakuje w niej jakiegoś zaskoczenia, bo można się domyślić kto za wszystkim stoi. Ogólnie książka bardzo dobra i przyznaje ja bardzo lubię takie książki. Ocena 7/10.

Wiktor Noczkin Lichwiarz
Książka fantasy o przygodach Kulawego, który znajduje się w sytuacji do niepozazdroszczenia. Będzie musiał lawirować pomiędzy Obuchem i Rzeźnikiem żeby wyjść z tarapatów, a jeszcze dojdzie sprawa tajemniczej przepowiedni dotyczącej miasta Liwdy. Autor zaprezentował historię łotrzykowską i zrobił głównym bohaterem tej opowieści Kulawego. Słabego maga, jednego z najlepszych złodziei. Sprytnego, doświadczonego przez życie, ale nieraz zmęczonego nim. Ciekawa opowieść, pełna intryg, porachunków, ciemnych zaułków i mrocznych dzielnic ze świetnie nakreślonymi postaciami. Świetnie się czyta i bardzo wciągnęła mnie historia. Ocena 7/10.

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Sob 26 Lis, 2016   

Michał Gołkowski Moskal
Po Komorniku kolejna książka autora za mną. Motyw przemiany bohatera za sprawą zakupionego pióra został świetnie ukazany. Książka sensacyjna z dodatkiem fantastyki, która spodobała mi się. Chociaż zakończenie mogło być z mocniejszym akcentem niż zaserwował autor, bo jakby zabrakło trochę pomysłu na zakończenie. Ocena 7/10.

Miroslav Žamboch Wojna absolutna
Książka z błyskawiczną akcją, gdzie głównym bohaterem jest robot. Walki w przestrzeni, na powierzchni planet, artefakty i nieznane niebezpieczeństwa. Nie wymagająca lektura, którą szybko się czyta. Ocena 6/10.

M. J. Arlidge Ene, due, śmierć
Thriller policyjny o nieuchwytnym psychopacie prowadzącym z ofiarami chorą grę. Główna bohaterka musi powstrzymać sprawcę, ale sama skrywa wiele tajemnic. Podczas czytania miałem skojarzenia z pewną serią horrorów o podobnym temacie, gdy czytałem o losach i wyborze, jaki dokonują ofiary, aby przeżyć. Śledztwo poprowadzono dobrze i dopiero pod koniec w finale praktycznie wszystko się wyjaśnia. Bardzo dobry thriller, czasami makabryczny, ale z ciekawym zakończeniem. Ocena 7/10.

Terry Pratchett Spryciarz z Londynu
Trochę inna niż cykl Świat Dysku, ale również bardzo dobra lektura. Dodger to postać, którą nie można nie polubić. Zbieracz stający się za sprawą uratowania dziewczyny bohaterem i dobra passa zaczyna brać górę nad poprzednim życiem. Zderzenie arystokracji, gdzie panują zwięzła etykieta ze zwykłym zbieraczem niekiedy nie zdającym sobie sprawy z popełnionego błędu u Pratchetta prowadzi do wielu zabawnych sytuacji. Po części to możliwe hołd czyniony znanemu pisarzowi, bo są wzmianki dotyczące, ze Karol Dickens spisując wszystko, co mu się wydarzyło wykorzystał do napisania książki. Ogólnie powiem, że książka bardzo dobra. Ocena 7/10.

James Patterson, Michael Ledwidge Negocjator
Grupka porywaczy więzi znane osobistości w Katedrze. Nasz bohater jako negocjator będzie musiał ich uratować. W pod koniec za dużo zbiegów okoliczności w przypadku bohatera, który wpada na trop sprawców. Końcówka może lekko zaskoczyć. Powieść sensacyjna niczym się nie wyróżniająca na tle innych. Ocena 6/10.

Paweł Kornew Przeklęty metal
Egzorcysta i wojownik Sebastian Mart podejmuje się różnych spraw. Książkę można podzielić na dwie części. Jedna dotyczy przygód głównego bohatera, które są ciekawe. Druga środkowa część to nakreślenie sytuacji kraju w obliczu nadchodzącej wojny. Przygodowa odmiana fantastyki, w której autor sięgną po motywy złych sił, opętań, intryg, ale również stworzył pełną awanturniczej przygody opowieść. Napisana przyjemnym językiem, lekka historia, z ciekawym bohaterem Sebastianem Martem. Czyta się dobrze, chociaż jednak pozostawia niedosyt względem większej dawki mrocznego klimatu (przecież to opowieść o egzorcyście) i zdarzyło mi się w pośrodku gdy autor zaczyna nową historie się trochę pogubić. Można przeczytać, bo opowieść potrafi wciągnąć i szybko się czyta. Ocena 6/10.

Henryk Vogler Opowiadania fantastyczne
Zbiór opowiadań osadzonych w czasach PRL-u, które służy za tło przedziwnych zdarzeń. Sięga tutaj autor po motywy paktu z diabłem, zaginionego świata, eliksiru młodości lub dziwnych zdarzeń jakimi świadkami są bohaterowie powieści. Książka udana, chociaż większa ilości mrocznego klimatu tylko wyszło jej by na dobre. Niewinnie zaczynające się opowiadania skręcają w stronę groteski, niesamowitości, fantastyki lub grozy nieraz z ciekawym finałem. Niedługie historie podszyte nieraz specyficznym humorem, które czyta się szybko i przyjemnie. Ocena 7/10.

Terry Pratchett Pasterska korona
Ostatni tom i pożegnanie ze wspaniałym cyklem fantasy pełnym absurdu, humoru i nie nachalnych przemyśleń autora. Tiffany wpada znów w kłopoty, ale tym razem ona sama może nie zdziałać wiele. Potrzebne będą inne czarownice, bo Nac Mac Feegle rwą się do walki. Pierwsza część książki to próba domknięcia i rozliczenia się z różnymi watkami. W drugiej części obserwujemy zmagania naszej bohaterki. Nie brakuje absurdu, a finał mnie czasami rozśmieszył. Dostałem powieść niedokończoną, ale wartą przeczytania, bo Pasterska Korona jest świetnym zwieńczeniem długiego cyklu Świata Dysku. Ocena 7/10.

Mary Elizabeth Braddon Tajemnice Lady Audley
Powieść z epoki wiktoriańskiej znanej w tamtym okresie i wznawianej dotychczas. Autorka połączyła kryminał, subtelny romans i powieść obyczajową w zgrabny sposób. Historia jest interesująca i dobrze się czyta nawet obecnie. Świetnie wypada nakreślone tło epoki, w której została osadzona akcja powieści. Nieraz drobiazgowo autorka opisuje posiadłość i to co znajduje się na jej terenie, ale robi w taki sposób, że nie sposób się nudzić. Sama opowieść kryminalna jest dobrze poprowadzona, chociaż może brakuje w niej jakiegoś zaskoczenia, bo można się domyślić kto za wszystkim stoi. Ogólnie książka bardzo dobra i przyznaje ja bardzo lubię takie książki. Ocena 7/10.

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Nie 11 Gru, 2016   

Agatha Christie Śmiertelna klątwa
Dobry zbiór opowiadań z Panią Marple, która rozwiązuje zagadki kryminalne. Jeszcze oprócz tych opowiadań zawarte dwie historie z dreszczykiem o lalce i zdarzeniu widzianym w lustrze. Krótkie, ale urokliwe opowieści, które czyta się przyjemnie.

Jørn Lier Horst Szumowiny
Kryminał niespiesznie prowadzony, gdzie autor nie zdradza za wiele informacji dotyczących sprawcy. Dwa wątki przenikające się ze sobą, kilka twistów i ciekawe zakończenie, gdzie wszystko się staje jasne. Bardzo dobry kryminał.

Sebastian Fitzek Pasażer 23
Thriller psychologiczny z wieloma wątkami zazębiającymi się ze sobą. Poprzednie książki autora podobały mi się bardzo i najnowsza też. Ciekawa fabuła, interesujący bohaterowie i zaskakujące zakończenie to znak firmowy Fitzeka. Świetnie się czyta i przyjemnie.

Tess Gerritsen Autopsja
Thriller kryminalno - medyczny z cyklu duetu Rizzoli i Isles. Martwa kobieta ożywa i zostaje przeniesiona do szpitala tam, gdzie znajduje się również detektyw Rizzoli. Dostajemy powieść z motywami intryg politycznych, rządowych i spisku sięgających Białego Domu. Nie brakuje makabrycznych scen znanych z poprzednich części. Bardzo dobry thriller, który znakomicie się czyta.

Wendy 
Moderator

Wysłany: Sro 14 Gru, 2016   

Frank Schaetzing - Odwet Oceanu - grubaśny eko-thriller

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Sob 08 Kwi, 2017   

James Petterson Gra w kotka i myszkę
Kolejny thriller z Alexem Crossem tropiący kolejnego morderce. Przyjemna i szybko czytająca się książka. Ocena 7/10.

Adam Wajrak Wilki
Autor przybliża i opowiada o wilkach w świetny sposób. O ich życiu, spotkaniach z człowiekiem w obecnych i dawniejszych czasach, i pasji badania zwyczajów wilków. Ciekawa książka przybliżająca świat, w jakim żyją wilki, którą czyta się świetnie. Ocena 8/10.

A. J. Arlidge Powiedz panno gdzie Ty śpisz
Druga część z cyklu o Helen Grace, ale tym razem dostajemy podobny do poprzednie części thriller wzbogacony oprócz motyw nieuchwytnego mordercy o relacje pomiędzy przełożoną i bohaterkę. Szybkie tempo akcji i zaskakujące zakończenie sprawił, że wyszła bardzo dobra książka. Ocena 7/10.

Sławomir Nieściur Wedle zasług
Ksiązka opowiadająca o Zonie, w której akcja leci błyskawicznie, a sama strefa skażenia zmienia się nie do poznania za każdym razem. Pełna anomalii, zabójczych monstrów i roślinności, w której nasi bohaterowie próbują przeżyć. Ciekawa i wciągająca lektura. Ocena 8/10.

Maria Kędzierzyna Z piekła rodem
Zbiór baśni przystosowanych do młodszego czytelnika, którymi przewodnim elementem jest walka bohaterów z siłami demonicznymi. Bardzo mi się podobała. Ocena 6/10.

Agatha Christie Wczesne sprawy Poirota
Zbiór opowiadań z wczesnej działalności detektywa Herculesa Poirota. Czasami krótkie, ale zawsze ciekawe opowiadania nieraz z lekko zaskakującymi zakończeniami. Ocena 7/10.

Marek Pindral Chiny. Od dołu do góry.
Reportaże z pobytu z Chin przybliżające kulturę, zwyczaje, miejscową kuchnię i zabytki. Interesująca książka podróżnicza. Ocena 7/10.

Tess Gerritsen Klub Mefista
Thriller i zarazem kolejna część z duetem Rizzoli / Isles jako bohaterkami książki. Tym razem rozwiązują sprawę morderstwa, które jest preludium do snucia opowieści o spisku, pytaniach stawianych o nature zła i o pochodzeniu ludzi. Trochę coś ala Brown z kryminalna intrygą. Całkiem dobry thriller. Ocena 7/10.

Simon Beckett Chemia śmierci
Mroczny i makabryczny thriller z Davidem Hunterem w roli lekarza, który uciekając przed przeszłością musi znów skorzystać z nabytych umiejętności i pomóc rozwikłać sprawę. Świetny thriller z interesującą historią trzymający w napięciu. Ocena 8/10.

Sylvain Neuvel Śpiący giganci
Opowieść w formie wywiadów z bohaterami dotycząca znalezienia artefaktów. Byłem ciekawy, co z tego będzie i okazało się, że wyszła dobra książka z ciekawą historią, ale w drugiej połowie powieści nie wykorzystano w pełni potencjału tkwiącego w niej. Ocena 6/10.

Jefferson Farjeon Zagadka w bieli
Klasyczna kryminalna powieść tocząca się w odciętym od świata domie ze względu na pogodę, do którego trafiają bohaterowie. Oprócz prowadzonego wątku kryminalnego autor sięga po motywy nadprzyrodzone. Kryminał w starym dobrym stylu z ciekawą zagadką, choć czasami przydałoby się więcej niedopowiedzeń i mniej opowieści Edwarda zdradzających sporo. Ocena 7/10.

Tatiana Jachyra Teatr wskrzeszonych
Mroczny thriller pełen makabry i przemocy o nieuchwytnym mordercy. Historia interesująca, ale kreacja głównego bohatera wypada co najwyżej średnio. Nie sposób go polubić, lecz gra jaką później podejmuje z mordercą i dywagacje tego drugiego na temat swojej działalności wniosły wiele do samej opowieści. Ogólnie rzecz biorąc thriller psychologiczny pełen mroku i zła. Ocena 7/10.

Marcin Podlewski Głębia : Skokowiec
Świetna space opera, którą przeczytałem błyskawicznie. Wiele walk, pościgów i szybkiej akcji, ale nie pozbawiony został również świetnie skonstruowanych postaci. Jestem zadowolony z lektury, bo podczas czytania bawiłem się znakomicie. Ocena 8/10.

Chloe Palov Arka ognia
Lekka i rozrywkowa lektura z artefaktem oraz jego poszukiwaniem. Dobra książka przygodowa z ciekawymi bohaterami, którą czyta się szybko. Ocena 6/10.

Agatha Christie Tajemnicza historia w Styles
Tajemnicze morderstwo w posiadłości jest okazją do ukazania skandali dotyczących rodzinny, której tajemnice pomału wychodzą na wierzch. Trudnych relacji i skrywanych niechęci do innych osób z rodzinny. Wyjaśnieniem zagadki podejmuje się sam Hercules Poirot. Bardzo dobry kryminał z ciekawym tłem obyczajowym. Ocena 7/10.

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Sro 10 Maj, 2017   

Paweł Majka Człowiek Obiecany
Książka z uniwersum Metra 2033, która spodobała mi się. Fajna wizja świata po zagładzie w scenerii polskiej i przygody bohaterów wypadają ciekawie. Sama historia mnie wciągnęła i szybko się czytało. Ocena 7/10.

James Petterson Karp Marshall Scenariusz mordercy
Lekki i niezobowiązujący thriller o mordercy i dwójki detektywów próbujących go powstrzymać nie oferujący nic nowego, ale napisany przystępnie. Można przeczytać, ale trzeba nie oczekiwać cudów. Inni mogą sobie darować. Ocena 6/10.

James Petterson Michael Ledwidge Najgorsza sprawa
Thriller z Michaelem Bennettem w roli głównej. Tajemniczy morderca i wiele ofiar plus bohater próbujący powstrzymać morderce. Bardzo dobra książka mająca za cel dostarczyć rozrywkę i dlatego spędziłem miło czas podczas lektury. Wypada znacznie lepiej niż poprzednie części. Ocena 7/10.

Clive Cussler Piąty kodeks Majów
Przygodowa książka z cyklu o małżeństwie Fargo poszukujących zaginionych artefaktów. Tym razem przez przypadek odnajdują nieznany kodeks Majów i wplątują się w niebezpieczną przygodę. Na drodze staną bandyci i kolekcjonerka chcąca zdobyć kodeks. Przygodowa lektura z dodatkiem humoru i szybkiej akcji. Ocena 6/10.

Clive Cussler Justin Scott Przemytnik
Kolejna część z Isaaciem Bellem w roli głównej. Osadzona w czasie prohibicji, gdzie gangi opanowały miasto. Bohater musi się zmierzyć z przebiegłym przeciwnikiem. Książka przygodowa, nieraz brakuje jej realności, ale czyta się dobrze. Ocena 6/10.

Peter May Czarny dom
Powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Bohater przyjeżdża na wyspę, aby zająć się sprawą brutalnego morderstwa. Fina dopada przeszłość, a mała społeczność skrywa wiele tajemnic. Książka bardzo dobra jeżeli ktoś nie nastawia się na stuprocentowy kryminał, bo niestety przez większą część powieści zajmuje wątek obyczajowy. Szybko się czyta. Ocena 7/10.

Terry Pratchett Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie
Książka to osobna historia ze Świata Dysku, w której autor przedstawia swoją wersje bajki Szczurołapa zabarwioną absurdami i humoru. Bardzo dobra historia z ciekawymi bohaterami. Ocena 7/10.

Clive Cussler, Russell Blake Oko Niebios
Kolejna część przygód małżeństwa Fargo, którzy znów odkrywają artefakty i próbują rozwiązać zagadkę skarbu. Bardzo dobra powieść przygodowa z dawką humoru pełna niebezpiecznych przygód. Ocena 7/10.

Daniel Silva Angielski szpieg
Książka szpiegowska o zakulisowych działaniach wywiadów i ukrytych agentów przedstawiający walkę z terroryzmem. Powieść z ciekawym bohaterem, wartką akcją z interesującą fabułą trzymająca w napięciu. Błyskawicznie się czyta. Ocena 7/10.

Viveca Sten Na spokojnych wodach
Kryminał skandynawski z rozbudowanym tłem obyczajowym. Mała miejscowość, zagadkowa zbrodnia i skrywane tajemnice, które nie mogą wyjść na światło dzienne. Debiut pisarki posiada pewne wady, ale jako dobra powieść sprawdza się świetnie. Ocena 6/10.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu