Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Aliensgroup

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Recenzje
Autor Wiadomość
Critters 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Wto 15 Gru, 2015   

Rośnie kolejny grafoman, a imię jego Zbigniew Głowala. Jego recenzja 'Vampire Bats' to tak przeraźliwy bełkot, że gdyby zostawić treść, która jest do rzeczy i na temat, to recenzja miała by ze 2-3 zdania.

Nie wiem, to jest jakaś nowa moda na przytaczanie kilometrowych wstępów kompletnie nie związanych z recenzowanym filmem, te wszystkie kompletnie z dupy anegdotki i żarciki....

'Znacie zapewne ten suchy dowcip, w którym chłopiec mówi, że „leci toperz”, a tatko go poprawia i mówi, że to nietoperz. „Jak to nie toperz?”, dziwi się młody. Z „Vampire Bats” jest podobnie. Ja zacznę się upierać, że mimo swoich wad (które są plusami, nie zapominajmy o tym), film Brossa to przyjemna „spodzianka” dla niewymagających fanów monster movies. Wy się wtedy zdziwicie i zapytacie: „Chyba ‘niespodzianka?’” Ale i tak wszyscy będziemy mieli rację.'

Wow....ciekawe jak długo nad tym myślał i jaki generalnie ta wypowiedź ma sens.

To jednak jeszcze nic bo do olania recenzji zachęca już sam wstęp, w którym przyznaję szczerze nie mam pojęcia - o co biega. Gość na wstępie pisze, że to nie jest dobry film, choć w sumie to jest bo mu się podobał(ten motyw będzie wracał w co drugim zdaniu recenzji). Zaczyna się przytoczeniem fragmentu 'Indiany Jonesa' by za chwilę radośnie przeskakiwać do innych kompletnie nie związanych ze sobą tytułów z różnych okresów kina(no chyba żeby się uprzeć, że wszystkie to w jakimś sensie MM, ale i to nie ma sensu bo porównywać film o wampirach nietoperzach dla telewizji z prekursorem 'Predatora' o kosmicie, czy też świadomie jajcarskie 'Black Sheep'?)

Wyliczanie we wstępie, jakie inne, niezwiązane z tematem filmy miały plusy?

'Jak to w tego typu filmach bywa, fabuła jest niedorzeczna i aż dziw bierze, że Bross zdecydował się to nakręcić'

? Znaczy Bross to Kubrick, czy nie wiem... Woody Allen? Dlaczego miałby nie nakręcić czegoś z niedorzeczną dla autora fabułą?

modliszka („Mimic” [1979])

Że co? Chyba 1997.

'Po Lucy Lawless oczywiście nie ma co się spodziewać aktorskich fajerwerków. Gra, jak umie. To, co głównie przyciągnęło moją uwagę w jej postaci, to jej upodobanie do ubrań w jaskrawych kolorach oraz niepojęte dla mnie zamiłowanie do różowej chustki noszonej na głowie, którą Lawless zakłada, gdy wyrusza polować na nietoperze. Być może jest to odpowiednik kapelusza noszonego przez Indy’ego – symbol przeistoczenia się z nauczycielki w bohaterkę ratującą mieszkańców przed krwiożerczymi mutantami. Wyrośnięta Lucy nadaje się do takiej roli znakomicie. Znana głównie z jednej roli, podobnie jak Kevin Sorbo, nie zrobiła wielkiej kariery w kinie i zadowala się przede wszystkim telewizyjnymi rolami, w których sprawdza się najlepiej. Z drugiej strony jej postać nie została napisana z myślą o aktorskiej wirtuozerii. Płaska i nijaka, postać grana przez Lawless nie pozwala na pochwalenie się swoją grą. Może zatem ktoś powinien zaangażować Lucy do zagrania jakiejś ambitniejszej roli i pozwolić jej się wykazać. Mimo iż jej umiejętności aktorskie są raczej przeciętne, z całej obsady „Vampire Bats” tylko Lawless udaje, że gra. '

Wspaniałe zaprzeczanie samemu sobie. Gra jak umie(czyli jak dalej czytam - marnie), więc może niech ktoś ją zatrudni do ambitniejszej roli. Because fuck logic.

'Zatrudnienie do filmu głównie aktorów telewizyjnych okazuje się nie być takim złym posunięciem. Nie jest to oczywiście aktorstwo z najwyższej półki, ale pewien standard zostaje utrzymany i produkcja nie trąci amatorszczyzną. Obok Lucy Lalwess zobaczymy znanego z serialu „Blood Ties” Dylana Neala, który w filmie Brossa gra męża głównej bohaterki. Szeryfa zagrał Tony Plana, serialowy ojciec Betty Suarez („Ugly Betty”), który ma chyba największe umiejętności i doświadczenie aktorskie z całej trójki. Pozytywne zaskoczenie. Reszta aktorów gra na równym poziomie, nikt się nie wyróżnia (może oprócz Craiga Fergusona, który z jakiegoś powodu zaplątał się w obsadzie), ale też nikt filmu nie rujnuje. Bo też i nie ma czego rujnować. Ha!'

Kolejne cudo. Przed chwilą dowiedzieliśmy się, że tylko Lucy udaje, że gra, a cała reszta jest do bani. Teraz dowiadujemy się, że zatrudnianie aktorów z seriali, to nie jest w sumie zły pomysł bo dają radę i wymienia się nam kilka kolejnych nazwisk. Następuje również komiczne wtrącenie, że aktorzy z seriali(pomijam fakt, że praktycznie każdy w obsadzie ma na koncie wiele ról filmowych, a nie wyłącznie telewizyjne) to nie jest najwyższy poziom(Bo przecież granie w filmach fabularnych gwarantuje wyłącznie najwyższy poziom. Do tego aktora ze 176 pozycjami w CV. (wiele znanych filmów) przytacza się widzom poprzez... 'Brzydulę Betty' Zacznij pan, panie Głowala może oglądać nieco lepsze seriale, to zobaczysz różnicę w aktorstwie.

Mógłbym tak jeszcze długo, ale pizza stygnie. Druga recenzja pana Głowali jest równie 'zabawna' i przedstawia podobne dywagacje. Szczerze i z całego serca NIE polecam.

Golem 
Moderator

Wysłany: Wto 15 Gru, 2015   

Nie czytalem, ale z tego co piszesz to nie ma czego czytac. Pozostaje zadac pytanie czy kolejny ulomny recenzent jest tu potrzebny?

A zreszta "recenzent" nie widzial chyba Lawless w Spartakusie, bo tam byla jedna z najciekawszych postaci i zagrala bardzo dobrze swa role.

Critters 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Sro 16 Gru, 2015   

Najwyraźniej musi być jakiś 'ananas', który będzie regularnie dorzucał do pieca. Umilkł Drakul, zniknął Kick, a ten pokemon od 'Walking Woman' po jednej, jedynej recenzji się rozpłynął. Ktoś musi kultywować tradycję. ;-)

Przemo 
Żywy trup

Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Sro 16 Gru, 2015   

Niestety czasy kiedy recenzenci udzielali się/interesowali forum dawno minęły, więc prawdopodobnie redakcja i tak zlewa ten temat :) Teraz interakcja za pośrednictwem klawiatury groźniejsza od konfrontacji face to face.

Radosław 
W stanie rozkładu

Wysłany: Pią 01 Sty, 2016   

Ciężko uwierzyć w to, że "recenzja" The Walking Woman doczekała się publikacji na stronie. Tekst ma 'potencjał' żeby znaleźć się w prywatnym dzienniku czy innym pamiętniku. Napisany stylem gimnazjalisty, który ma mokre sny. No ale liczy się ilość.

Przemo 
Żywy trup

Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Sob 02 Sty, 2016   

Recka The Walking Dead bije wszystkich redaktorów-prototypów na głowę. Nieoceniona jest ta maniera pokazywania w tekście palcem - to jest mój kolega, to też, a jak się przyjrzycie uważnie to zobaczycie w filmie scenę ze mną :lol: Nie wspominając o braku normalnych akapitów, żeby ten bełkot był na papierze jakkolwiek przejrzysty. Tych tekstów już widać nikt ani nie sprawdza ani nie czyta - masz plik w wordzie czy czymś innym to wysyłasz i jest aktualka.

Radosław 
W stanie rozkładu

Czlowiek orkiestra z tego autora recenzji. Jest redaktorem, aktorem oraz jak się zdaje scenarzystą/producentem - w korespondencji doradzał Edwardowi jaki ma być charakter tego filmu. Jeszcze bym dodał, że jest kolekcjonerem - obok 2 innych filmów Walking Woman też stoi na półce.

Kto wie, może jak Law and Justice zacznie kontrolować mocniej internet i jakaś komórka administracyjna powalczy w sieci z piractwem to źròdełko wyschnie, a jak wiadomo z pustego i Salomon nie naleje. Trzeba powiedzieć Fredowi żeby więcej filmów robił, aby na aktualkę wystarczyło :-D

Może uda się nawiązać korespondencje z jakimś Ewanem Chan, Wesem Yeungiem i innymi"gwiazdami" co będą podsyłali swoje filmy serdecznym przyjaciołom redaktorom

Przemo 
Żywy trup

Ostrzeżeń:
 1/2/3

Fredowi raczej nie trzeba nic mówić ;)

Golem 
Moderator

Wysłany: Sob 24 Cze, 2017   

Tak sobie przeczytalem ostatnie recenzje i jestem mocno przerazony:

http://horror.com.pl/filmy/recka.php?id=3221 - Co to za typ i skad sie wzial? Tych wypocin czytac nie sposob. Nie wiem czy gosc traktuje czytelnikow jak imbecyli, czy z nim samym jest cos nie tak. Ta recenzja przebija, nawet to co Kick odwalal. Czuje sie zmiesmaczony i wstyd mi za obsluge strony, ze takie cos zostalo dopuszczone do opublikowania.

http://www.horror.com.pl/filmy/recka.php?id=3219 - nastepny co bredzi, byle bredzic. Nazwisko rezysera jest raz dobrze, a raz zle napisane. Recenzent zdaje sie, iz umysly wszelkie zjesc raczyl i ton jakim nas uracza w tekscie swym daje do zrozumienia, ze czytelnik, badz widz filmu, debilem jest. Zrozumialym jest, ze recenzent ma swoje zdanie, ale w wypadku tej recenzji jest ono w sposob mocno nachalny narzucane i wmawiane jako jedna jedyna sluszna prawda.

W przypadku obu recenzji najbardziej uderza styl w jakim sa napisane. Takie wypociny jak tutaj mozna sobie przy piwie opowiadac a nie wystawiac na powazna strone tematyczna (choc ostatnio przez recenzentow z lapanki coraz mniej powazna strone tematyczna). Widac ze haslo naszego skoczka narciarskiego o luzie w dupie niektorzy przyjeli sobie za swoje motto zyciowe. Znajda sie pewno tacy jak ja, dla ktorych czytanie tych tekstow bedzie sprawialo bol.

Wendy 
Moderator

Wysłany: Sob 24 Cze, 2017   

Golem napisał/a:
Tak sobie przeczytalem ostatnie recenzje

a mi się nawet nie chciało, zaoszczędziłam trochę cennego czasu mojego życia ;)

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu