Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Golem
Sob 25 Maj, 2013
MARTWA STREFA - Stephen King
Autor Wiadomość
Patison 
Powstały z martwych

Wysłany: Czw 24 Sie, 2006   MARTWA STREFA - Stephen King

http://www.horror.com.pl/books/recka.php?id=637

Jako że nie ma jeszcze tematu o tej książce Stefana Króla, postanowiłem go założyć:)

Dziś skończyłem czytać M.S. i jest to wg mnie jedna z najciekawszych rzeczy w dorobku pisarza. Nie ma czau na nudę i bardzo szybko się czyta.
Jak zwykle u Kinga - bardzo fajne, głębokie kreacje bohaterów i dobre opisy. Przy tym, nie ma tu przegadania i przydługich fragmentów, co częśto zdarza się Kingowi.
Nie jet to klasyczny horror, ale w niczym nie ujmuje to przyjemności czytania:), bo jest parę momentów z napięciem.
Aż szkoda, że wcześniej widziałem film Cronenberga i wiedziałem czego się spodziewać. Jakby nie to, książka jeszcze bardziej by mi się podobała

Dla mnie 8-9/10
A jak w waszych oczach prezentuje się to dzieło SK???

Emilio 
Redaktor

Wysłany: Czw 24 Sie, 2006   

Bardzo dobra książka Stephena Kinga. Ciekawy pomysł i ten dylemat głównego bohatera... Książka długa lecz nie nudzi nawet przez moment. Trzyma w napięciu do ostatnich stron. Polecam 8.5/10

zoltar 
Zainfekowany

Wysłany: Wto 29 Sie, 2006   

Swietna ksiazka,choc nie jestem wielkim fanem KINGA to ksiazka jest interesujaca,czyta sie ja z zapartym tchem,i z przyjemnoscia do niej powracam i polecam kazdemu.Film na podstawie ksiazki tez jest SUPER !

czarna 
Zainfekowany

Wysłany: Czw 09 Lis, 2006   

A ja jestem fanką Kinga i myślę, ze to dzieło jest genialne. Czy zwróciliście uwagę, że Król ma słabość do Polaków? Ciągle się gdzieś jacyś pojawiają... No cóż, ksiązka świetna, wciągająca, oryginalna i magiczna...

evilmg 
Współpracownik HO

Wysłany: Czw 09 Lis, 2006   

czarna napisał/a:
Czy zwróciliście uwagę, że Król ma słabość do Polaków? Ciągle się gdzieś jacyś pojawiają...

to nie słabość a raczej zdolność obserwacji. nie zdziwiłbym się gdybym naszych rodaków spotkał w najbardziej niedostępnych częściach dżungli, w opuszczonych stacjach polarnych, a gdyby mieli odpowiedni sprzęt i warunki to jako pierwsi zasiedliliby sąsiednie planety. w Stanach Bryniarky, Kowalsky i inni "sky" są na porządku dziennym, więc i King aby było więcej realizmu w jego książkach, wkomponowuje do nich Polaków.

cichy 
Powstały z martwych

Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

King niestety jest nierowny tzn ostatnie jego dziela pisane sa na ilosc a nie na jakosc. Martwa strefa na szczescie nalezy do pozycji jakosciowych. Wg mnie rowiez jest to jedna z jego najlepszych powiesci.

Najbardziej spodobal mi sie poczatek ksiazki, tzn zrobil na mnie najwieksze wrazenie.
Zaczalem czytac te ksiazke, no ok fajnie sie zaczyna, znjac Kinga pewno po 100 stronach sie cos zacznie dziac a tu BOOM Mysle co jest? Niesamowity zwrot akcji i to na samym poczatku. Po tym oczywiscie ksiazke sie czyta swietnie bo jest bardzo wciagajaca Bardzo mi sie to podobala. :fire:

Tchawica 
W agonii

Wysłany: Czw 26 Kwi, 2007   

dzis skonczylam ;) no szkoda ze nie horror ale moze to i nawet lepiej bo fajnie poznac mistrza od innej strony.i to od calkiem niezlej strony.ksiazka rzeczywiscie warta przeczytania, mimo ze czasami (niestety) w niektorych momentach jest "oczywista" ale to wynika chyba z tego ze czlowiek oglada kupe filmow....mimo to, paradoksalnie,koniec bardzo bardzo interesujacy.tak wiec polecam jak najabrdziej jak ktos sie jeszcze zastanawia czy sie za nia zabrac.nota 8/10

siemasz 
Powstały z martwych

Wysłany: Sob 17 Lip, 2010   

Rewelacyjna powieść. Solidni bohaterowie, solidne opisy, solidnie skonstruowany świat. Nie mam żadnych zastrzeżeń do tej książki, bez dwóch zdań jedna z lepszych historii jaka wyszła spod ręki Stephena. Gdybym dał inną ocenę niż 10/10, popełnił bym zbrodnię przeciwko literaturze ;-)

Shady-Yo 
Żywy trup

Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Plusy:
- bardzo ciekawa postać głównego bohatera
- jeden z ciekawszych początków (pierwsze kilkadziesiąt stron) wśród książek Kinga
- portret psychologiczny bohaterów
- opis relacji damsko-męskich, ojca z matką, ojca i matki z synem
- niby banalny pomysł a jak ciekawie rozwinięty
- momenty, gdy Johnny używa swojego "daru" (odczucia jego i pozostałych ludzi, wprowadzenie świetnej atmosfery)
- rozterki wewnętrzne głównego bohatera
- zakończenie... po pierwsze w bardzo ciekawej formie, po drugie całkiem zaskakujące
- niedopowiedzenie w końcówce
- tajemnicza "martwa strefa"

Minusy:
- dla mnie trochę za mało horroru, za dużo powieści obyczajowej
- zdecydowanie mogła być krótsza, sporo "rozwlekania" i mało znaczących wydarzeń

Moja ocena: 8/10

Palimpsest 
Żywy trup

Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

Byłem naprawdę zaskoczony podczas czytania... Na tematy typu jasnowidzenie głośno ziewam gdy tylko o nich usłyszę! Tutaj jednak... nie mogłem się oderwać od lektury! Świetna książka, niesamowicie wciągająca i emocjonująca! A wszystko dlatego że King znowu stworzył postacie z krwi i kości, których losami czytelnik po prostu się przejmuje, kibicuje im i wczuwa się w ich położenie!

Jasne że książka to żaden horror, prawdą jest że brakuje w niej mocniejszych akcentów, ale jednocześnie hipnotyzuje wręcz czytelnika i nie było siły żebym odszedł od książki przed przeczytaniem ostatniego zdania. A stworzone postacie długo zostają w głowie, tak jak i pytania które książka zadaje. Genialna robota!

9/10

redrum86 
Świeże mięso

Wysłany: Pią 21 Lip, 2017   

Kilka minut temu zakończyłem moją przygodę z książką. Cholera czemu ta przygoda była taka krótka. Czytało niezmiernie przyjemnie. Ksiązka pochłąnęła mnie w całości. Zakończenie rewelacyjne i nieco przygnębiające. Człowiek stawia sobie kilka pytań... Dlaczego?? Powiem szczerze nie spodziewałem się że jakaś książka będzie potrafiła aż tak mnie ogarnąć. Moim zdaniem numer jeden Króla (fani Lśnienia nie obrażajcie się) ;) 10-10

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu