Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
BEZ ROZLEWU KRWI - Leslie Daniels
Autor Wiadomość
Deicide Satanus 
V.I.P.

Wysłany: Czw 09 Lut, 2006   BEZ ROZLEWU KRWI - Leslie Daniels

http://horror.com.pl/books/recka.php?id=135

zapraszam do komentowania

Roanoke 
Żywy trup

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

Zdecydowanie nie mam cierpliwosci do tego autora. Bez Rozlewu Krwi zaczynałam czytac trzy razy i ani razu nie zaszłam dalej niz do połowy...
Nawet orientalny kilmat nie ratuje, ajkze nudnej fabuły tej ksiazeczki.
100% strata czasu...

killer clowns 
Współpracownik HO

Wysłany: Pią 17 Lut, 2006   

a ja lubię jego książki,fajny klimacik mozna czuc sie w epokę-ale fani mocnych wrażeń,za dużo dla siebie tam nie znajdą

ozcar 
W agonii

Wysłany: Czw 02 Mar, 2006   

To tak "nieszkodliwa" króciutka pozycja, która można połknąć w jedno popołudnie. Moim zdaniem nie można o niej powiedziec nic złego ani nic dobrego. Przeciętniak, doprawiony z lekka hinduskim klimatem, co jednak szczególnie nie podnosi walorów tej ksiażeczki.
Podobno nazwanie ksiażki nijaką i przecietną to najgorsza z literackich obelg. Bo lepsza zła ksiażka niż nijaka..ale....:)

Gravesick 
Zainfekowany

Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Wto 06 Kwi, 2010   

Pierwszy zarzut - co to za horror bez rozlewu krwi? No ale to tylko tytul ktos powie. A nie, ja odpowiem, bo ksiazka jest nawet fajna i krew jest.

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Nie 27 Cze, 2010   

Na plus można zaliczyć, że jest krótka.Inne podejście do niej wykaże, że nie straszy co jest minusem.Widać, że autor chciał napisać dalsze losy wampira z książki "Czarny zamek", ale jednak z tego wyszła książka, którą można przeczytać i mi się nawet dobrze czytało, ale nie ma klimatu grozy.Książce daje 6/10 :smile:

kefas999 
Powstały z martwych

Wysłany: Sob 27 Sty, 2018   

W książce "Bez rozlewu krwi" poznajemy dalsze losy wampira Sebastiana Newcastle(bo takie przybrał imię w tej historii) poznanego w powieści "Czarny Zamek". Książka rozpoczyna się trochę dziwnie,bo od razu jesteśmy wrzuceni w sam środek wydarzeń. Przynajmniej ja miałem takie odczucie. Historia rozpoczyna się od momentu kiedy poznajemy głównego przeciwnika wampira o nazwisku Callendar. Przebywa on w zakładzie dla obłąkanych, oskarżony o zabicie swojej ukochanej. Jednak sam oskarżony twierdzi,że był to przypadek,spowodowany knowaniami Newcastla - wampira. Kim była ukochana Callendara,jak zginęła i dlaczego? Tego się nie dowiadujemy przez całą opowieść. Sam wampir udaje się do Indii, które są w tym momencie kolonią brytyjską. Jemu przeciwnikowi udaje się uciec z zakładu dla obłąkanych,po czym rusza za swoim wrogiem. Reszta opowieści rozgrywa się już w Indiach.
Powieść całkiem przyzwoicie napisana jak na standardy wydawnicze Phantom Pressu. Sama historia całkiem ciekawa,choć ma jak dla mnie jeden minus. Przez całą powieść nie dowiadujemy się co kieruje poczynaniami Sebastiana Newcastla,jakie są jego cele i do czego dąży.
Jeśli komuś podobał się Czarny Zamek,tego autora to i Bez rozlewu krwi też powinno przypaść mu do gustu. Taka niezobowiązująca lektura na wieczór czy dwa. 5/10

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu