Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
SOMETIMES THEY COME BACK...FOR MORE!-Daniel Zelik Berk- 1999
Autor Wiadomo¶ć
Ash J. Williams 
W agonii

Doł±czył: 17 Lut 2004
Sk±d: Gliwice
Wysłany: Pon 13 Lut, 2006   SOMETIMES THEY COME BACK...FOR MORE!-Daniel Zelik Berk- 1999

http://horror.com.pl/filmy/recka.php?id=858

Zapraszamy do dyskusji

cichy 
Powstały z martwych

Doł±czył: 18 Lut 2006
Sk±d: Tarnów
Wysłany: Sob 24 Mar, 2007   

Mialem nieprzyjemnosc ogladac ten film ostatnio

Ale od poczatku -poprzedniej czesci (czyli jedynki- nawiasem ekraznizacja powiesci S. Kinga) nie ogladalem i raczej nie zamierzam ogladac bo mam juz jakis uraz do niektorych ekranizacji Kingowskich dziel (wole ksiazke przeczytac)

Dwojka byla jak pisano w recenzjach ( nie czytalem recenzji HO i szkoda) calkowicie oderwana od koncepcji pierwszej czesci Kinga. Pomyslalem DOBRZE, a poza tym pisano w recenzjach ze film jest lepszy duzo lepszy od jedynki
:candyman:
No wiec odpalam go i juz po 10 min Ba od poczatku nudzilem sie jak nigdy. Niby film ma klimat "The thing" Carpentera ale w wersji dla ubogich :alien:

Nie wiem jak innym ale mi sie wszystko w tym filmie nie podobalo, ani to straszne ani ciekawe. Dwojka zolnierzy wpada na baze gdzies tam (snieg, zimno i nikogo wkolo) i prowadzi sledztwo typu Co tam sie stalo? Po drodze znajduja 2 ocalalych ludzi i co chwile tajemnice. Aha lataja z broni± i strzelaja do niewiadomo czego, kogo- załosne. Czarne charaktery tez jakos niezbyt wyraziste. Mnie rozwalila ( w negatywny sposob) "historia" dotyczaca glownego bohatera.

Ocena filmu: szkoda ogladac :terminator:

Shady-Yo 
Żywy trup

Doł±czył: 03 Sie 2011
Sk±d: Innsmouth
Wysłany: Pon 20 Lis, 2017   

Dla mnie nie był to tak zły film, jak wieszczą niektórzy. Nie powiedziałbym, że jest to film słabszy od poprzedniej części, która momentami irytowała mnie dziwaczną fabułą, naiwnością i okropnymi efektami specjalnymi. Ta część już mnie tak nie wkurzała, ale na pewno pod względem rzemiosła filmowego nie jest najlepszym osiągnięciem :)

Sposób kręcenia trąci nieco myszką, a gra aktorska jest rozbrajająco słaba. Nasz główny bohater wypadł wyjątkowo infantylnie, a jego nienaturalne reakcje dawały o sobie znać raz za razem.

Film toczy się w okropnie jednostajnym tempie i całe szczęście, że ratuje je zakończenie, które wyszło całkiem OK. Nie będę się jednak za bardzo rozwodził nad minusami tego filmu, bo...

... mimo wszystko film ma swój piękny urok :) Czuć ten niski budżet, a jednak udało się stworzyć bardzo klimatyczne scenerie. Widzowi udziela się ten niemal wręcz klaustrofobiczny nastrój, odczuwa się ten antarktyczny mróz. A ja chyba jednak zawsze byłem zwolennikiem takich "mroźnych horrorów". "The Thing" to było dla mnie pod tym względem coś pięknego :) Tutaj mamy być może bardzo nieśmiałą próbkę nawiązania do takiego klimatu, z okrojonym budżetem.

Zakończenie wypadło całkiem fajnie. Podobała mi się ostateczna konfrontacja. Przez cały film zastanawiałem się o co tak naprawdę chodzi, choć wiadomo, że nasz główny protagonista miał jakieś tajemnice i porachunki związane z bratem. Więc nie było tak, że wszystko od początku miało jasne do przewidzenia zakończenia. Fakt, że można było pokusić się o dużo więcej napięcia i w ogóle lepsze jego stopniowanie, bo nie oszukujmy się, ale do samego zakończenia horroru w tym filmie za dużo nie było.

Tak czy siak, doceniam próby osiągnięcia fajnego klimatu i mimo swoich wad, dla mnie ten film ma też do zaoferowania małe plusiki. Nie bardzo jednak wiem, dlaczego został w ogóle podciągnięty pod tę serię...

Moja ocena: 4/10.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu