Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Książki popularnonaukowe.
Autor Wiadomość
siemasz 
Powstały z martwych

Wysłany: Sro 28 Lip, 2010   

Tristan Tzara napisał/a:
ale to raczej niewiedza czlowieka ktory sie zajmuje ukladaniem towaru

naturalnie, każdy kto kataloguje w ten sposób tę książkę wykazuje się nielada niewiedzą

Tristan Tzara napisał/a:
jakbym chcial napisac ksiazke o zmutowanych penisoksztaltnych duchach-bogach na marsie

z tym że Ty o tym zielonego pojęcia nie masz, a autor przeze mnie wymienionej pozycji "jakieś tam" na poruszony temat wykazuje :lol:

Tristan Tzara napisał/a:
jest pseudonauka bo bazuje jedynie na przypuszczeniach i hipotezach nieudowadnialnych, mieszajac jeszcze dziwne wierzenia i wyobraznie ludzka

proponowałbym najpierw zaznajomić się z materiałem, a dopiero później krytykować

Tristan Tzara 
Powstały z martwych

siemasz napisał/a:
naturalnie, każdy kto kataloguje w ten sposób tę książkę wykazuje się nielada niewiedzą

no ba. ty bys wrzucil "gwiazdy mowia" i "wrozke" do prasy popularnonaukowej? :lol:

nie musze zaznajamiac sie z materialem ktory zaklada istnienie bogow(kazda publikacja tlumaczaca zjawiska przyrody istnieniem bogow jest nienaukowa!) kosmitow na Wenus podpierajac sie tekstami religinymi z ziemi aby stwierdzic ze to wyssany z palca idiotyzm. poprostu nie musze, bo ja to wiem na podstawie samych zalozen ksiazki. tak samo nie musze czytac ksiazek Dembskiego aby wiedziec ze sa debilizmem, wystarczy przeczytac ze koles twierdzi iz "Kazdy poglad w obrebie nauk przyrodnicznych, ktory nie uwzglednia chrystusa, nalezy uznac za doglebnie ubogi" i juz wiemy ze nic dobrego nam z tego nie przyjdzie :lol: wyczytalem w opisie ksiazki ze hipotezy te popiera Erich von Daniken - czytam jego haslo na wiki - koles ma poglady mniej wiecej takie jak autor ksiazki(dodatkow tlumaczy rozne historyjki z biblii ingerencja kosmitow :lol: jak ktos traktuje biblie jako zrodlo historyczne to juz jest LOL). nizej czytamy:
Cytat:
Krytyka

Stosunek nauki do tez Dänikena jest jednak zdecydowanie krytyczny. Jego poglądy są zbliżone do poglądów Zecharii Sitchina i również uznawane za pseudonaukowe, są zaliczane też do okultystycznych bądź ezoterycznych.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Erich_von_Däniken
chyba rozwiazalismy juz sprawe nienaukowosci takich glupot :)

Come, come and change this land!

siemasz 
Powstały z martwych

Tristan Tzara napisał/a:
nie musze zaznajamiac sie z materialem ktory zaklada istnienie bogow

heh no i właśnie dlatego aby dyskutować na temat tej książki, najpierw powinieneś... no ale jak widać niektórym wystarczy spojrzeć na tytuł i już znają całą treść - to nawet lepsze niż te kursy szybkiego czytania :lol:

Tristan Tzara 
Powstały z martwych

ja nie twierdze ze ksiazka jest zla, moze jest fajna i ciekawa, niezle sci-fi z niej. ale za nic nie nadaje sie do tego tematu. tutaj ksiazki o nauce, teoriach i hipotezach naukowych potwierdzalnych przynajmniej matematycznie. wiec skonczmy juz bo nie chce mi sie wiecej pisac do zupelnych glupotach wyssanych z palca. udowodnilem ze pseudonauka, ze zabobon, wiara, ufologia i ezoteryka? udowodnilem. wiec koniec :) naprawde nie potrzebuja czytac tych bredni, wystarczajaco juz sie zainteresowalem tematem aby stwierdzic ze to niczym nie podparte projekcje i fantazje ludzi zbyt oddalonych juz od realnosci. juz pomysl z panspermia wydaje sie bardziej racjonalny.

siemasz 
Powstały z martwych

Tristan Tzara napisał/a:
udowodnilem ze pseudonauka, ze zabobon, wiara, ufologia i ezoteryka? udowodnilem. wiec koniec

czyżby?
co udowodniłeś i komu?
(to jest pytanie retoryczne)

Tristan Tzara napisał/a:
wystarczajaco juz sie zainteresowalem tematem aby stwierdzic ze to niczym nie podparte projekcje i fantazje ludzi zbyt oddalonych juz od realnosci.

to tłumaczy Twoją despotę i chęć zabłyszczenia w tej dziedzinie, no ale to nie trzeba było to założyć osobnego tematu w odpowiednim dziale?

Generalnie to wydaje mi się że nie rozumiesz sedna. Pozwól więc że przedstawię Ci sedno -> krytykujesz książkę, której nie znasz. jak można wypowiadać się na temat czegoś, czego się nie widziało nawet na oczy?

Tristan Tzara 
Powstały z martwych

nie potrzebuja znac calej ksiazki aby wiedziec ze nie pasuje do tego tematu bo jest nienaukowa. przeciez nie bedziesz wrzucal ksiazki o hodowli bydla do dzialu informatyka?(to jest pytanie retoryczne) i wcale nie potrzebujesz czytaj tej ksiazki aby wiedziec ze pasowac nie bedzie. nie wrzucaj tu takich ksiazeczek bo porpsotu nie pasuja. a jak bardzo chcesz to zakladaj temat pt. "pseudonauka, teorie spiskowe, ufo, ezoteryka", tam bedzie idealnie pasowac, nikt ci tego nie broni. gwarantuje ze nawet tam nie wejde :) ja ci nie bronie wierzyc w duchy, kosmicznych bogow, ufo, jaszczury z konstelacji drako itd i czytac o tym ksiazeczki. ale miej troche godnosci i nie przyszywaj do nich terminow z ktorymi maja malo wspolnego. wszystko.

na koniec jeszcze sie powtorze, bo moze nie doczytales:
Cytat:
Krytyka:
Stosunek nauki do tez Dänikena jest jednak zdecydowanie krytyczny. Jego poglądy są zbliżone do poglądów Zecharii Sitchina i również uznawane za pseudonaukowe, są zaliczane też do okultystycznych bądź ezoterycznych.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Erich_von_Däniken

a jak ciebie ciekawi dlaczego tak jest, to masz wiecej do poczytania:
http://www.ivanfraser.com...s/etagenda.html
i krytyka oraz odnosniki tutaj
http://en.wikipedia.org/wiki/Erich_von_Däniken

siemasz 
Powstały z martwych

Słuchaj gościu, jutro minie miesiąc jak jesteś na tym forum, więc nie pouczaj mnie jaki post pasuje do jakiego tematu bo ja tutaj jestem 'troszkę' dłużej. Widzę że Ty jednak masz jakiś kompleks na punkcie tego zagadnienia i za wszelką cenę próbujesz mi tutaj zabłyszczeć swoją wiedzą w tym temacie - ile to Ty nie wiesz i jaki to Ty nie jesteś oczytany w tej kwestii... Może to Ty powinieneś założyć oddzielny temat gdzie będziesz wiódł prym w sprawach (jak wcześniej napisałeś) o penisach bogów albo (co wydaje się lepszym rozwiązaniem) stworzyć specjalistyczne forum, gdzie będziesz mógł segregować wszystko niczym Conan Bibliotekarz.

Tristan Tzara 
Powstały z martwych

siemasz napisał/a:
więc nie pouczaj mnie jaki post pasuje do jakiego tematu bo ja tutaj jestem 'troszkę' dłużej

nie sadze, ja jestem od 5 lat. tylko po tym koncie moze nie byc widac :) poza tym to sie nie tyczy klasyfikacji tutaj, lecz klasyfikacji ogolnej!

czyli widze ze zero normalnych argumentow tylko wszystko ad personam. w takim razie pora konczyc, bo nie chce ciebie niszczyc chlopie. znowu by mnie wywalili a obecnie to forum nie jest zle :) ja juz ci wytlumaczylem o co chodzi, teraz twoim zadaniem jest to zrozumiec. koncze.

siemasz 
Powstały z martwych

Widzę, że charakternie to jesteś z grona omnibusów, czyli na nic moje posty. Dziękuję za okazanie mi łaski i "nie niszczenie mnie... chłopie" - bardzo to deceniam :lol:

Tristan Tzara 
Powstały z martwych

czyli nadal zadnych konkretow. czytaj to: dyskusja polega na tym ze jak ja nie znam ksiazki, a okreslam ja tak i tak, twoim zadaniem jest przedstawic mi argumenty(najlepiej z tej ksiazki), ktre swiadczyly by o tym ze sie myle. wiem ze takich nie znajdziesz a jak znajdziesz to ja je latwo obale, taka juz specyfika tego typu bajek. jesli tak nie robisz, to nie mamy o czym pisac gimbusie :lol: widze ze ty wolisz pisac o mnie i o tym jaki to ja straszny jestem. mozesz sobie darowac bo i tak nie umowie sie z toba na randke slonko :* albo rzeczowo albo w ogole, inaczej nie chce mi sie czasu tracic na glupie przekomarzanie sie i odbijanie pileczki w stylu "a ty taki". mozna tez ten offtop razem z pseudonaukow-bajkowa ksiazka gdzies przeniesc :)

dux 
Zombie pożeracz mięsa

Proponuję jakiś temat związany z chrześcijaństwem - fajnie by to się mogło rozwinąć :lol: A tutaj przedstawmy fakty: To On stworzył mężczyznę, a Tą drugą - jak również wiadomo - z jego żebra. I co wy na to?

"Emptiness isn't misery. It's the beginning of something new."

"Jump as many times as you want... I'll jump too, and catch you"

Magnis 
Żywy trup

Proponuje osobny temat :mrgreen:

Książkę co wymienił siemasz posiadam sam, ale jej jeszcze nie czytałem. ;-)

Tristan Tzara 
Powstały z martwych

dux napisał/a:
To On stworzył mężczyznę, a Tą drugą - jak również wiadomo - z jego żebra. I co wy na to?

w biblii sa 2 wersje, ta i ze ulepil z gliny! ktora prawdziwa? czy chrzescijanie sie nie motaja przy tym? moze obie sa wlasciwe jednoczesnie tak jak bog w 3 osobach ale bedacy jedna? wariaty z nich, wariaty! :)

Magnis napisał/a:
Książkę co wymienił siemasz posiadam sam, ale jej jeszcze nie czytałem.

ale jak przeczytasz to mam nadzieje ze dasz opinie do bardziej odpowiedniego dzialu? np. tutaj
http://horror.widmo.biz/viewtopic.php?t=10231 albo tutaj http://horror.widmo.biz/v...t=8083&start=45 ;)

Chal-Chenet 
V.I.P.

dux napisał/a:
Proponuję jakiś temat związany z chrześcijaństwem

Zakładajcie, nie krygujcie się. ;) Może w sumie być ciekawie. :mrgreen"

Skaras 
Zombie pożeracz mięsa

dux napisał/a:
Proponuję jakiś temat związany z chrześcijaństwem - fajnie by to się mogło rozwinąć :lol: A tutaj przedstawmy fakty: To On stworzył mężczyznę, a Tą drugą - jak również wiadomo - z jego żebra. I co wy na to?

Jest chyba temat o religii, w którym Asdark bronił katoli - tam możecie po sobie jeździć, chętnie poczytam.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu