Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Mistycyzm w literaturze
Autor Wiadomość
lolnik1 
Świeże mięso

Wysłany: Wto 05 Lip, 2011   Mistycyzm w literaturze

W dzieciństwie miałem intensywne ekstazy duchowe, tzw. przeżycia mistyczne, tzw. szczyt szczęścia, możliwości mózgu w doznawaniu emocji etc. Od tego czasu zdobywam jak najwięcej informacji o tym. Bardzo mało jest o tym informacji, H.P. Lovecraft pisze o czymś podobnym tylko mrocznym, o szaleństwie, więc to nie to. W internecie jedyne co znalazłem to DMT jako molekuła duchowości, ale to sądzę, że sama naukowa paplanina. Mnie interesują autorzy, którzy sami przeżyli takie coś. Czytałem, że Aleister Crowley doznawał ekstaz duchowych, ale on zajmował się magią i ją opisywał, a to mnie zbytnio nie interesuje.

Jeśli nadal nie wiecie za bardzo o co chodzi, to na jednym z forów, jeden z użytkowników wymienił dwa zespoły muzyczne, które oddają ten "mistycyzm":
http://forumzn.katalogi.p...awną-t8084.html
W utworze Enigmy pt. "Sadeness" jest oddany ten mistyczny klimat, mnich w opuszczonej świątyni w akompaniamencie tych dźwięków, o to chodzi, tylko chodzi mi o książkę, literaturę. Nie bez powodu pytam się akurat na tym forum, ponieważ Wy znacie się na atmosferze, tyle, że nieco innej.
Enigma - Sadeness
Mistyczne klimaty

Polecicie mi coś?

kefas999 
Powstały z martwych

Wysłany: Wto 05 Lip, 2011   

Jedyne co mi na razie przychodzi na myśl to powieść Imię Róży - Umberto Eco. Czy o takie klimaty chodzi? Może jeszcze "Desperacja" Kinga? Tam młody chłopak rozmawiał z Bogiem czy coś takiego...

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu