Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Okultyzm - książki
Autor Wiadomość
kefas999 
Powstały z martwych

Wysłany: Sob 29 Paź, 2011   Okultyzm - książki

Witam! Znacie może przypadkiem jakieś dobre książki o okultyzmie albo czarnej magii? Może jakieś biografie np. Austin'a Osman'a Spare czy Aleister'a Crowley'a, albo coś autorstwa tych panów? Zaznaczam, że nie chodzi mi o powieści grozy a coś w stylu książki Jose Luis Barcelo "Czarna magia w XX wieku".
Jeśli ktoś się orientuje w temacie i może coś polecić godnego uwagi to byłbym wdzięczny.

Nox Arcana 
W agonii

Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Może nie koniecznie związane z tematem, lecz równie ciekawe. A co do książek o okultyzmie i czarnej magii postaram dodać wkrótce, jeżeli jesteś zainteresowany :fire:

Karlheinz Deschner - Opus Diaboli
Pascal Boyer - I człowiek stworzył Bogów...
R.A.Haasler - Jezus - człowiek który nie istniał
Richard Wawkins - Bóg urojony
Uta Ranke-Heinemann - Nie i Amen
Eric Lacanau,Paolo Luca - Grzeszni Papieże

Tak jak pisałem powyżej, może książki podane powyżej odbiegają od tematu, ale naprawdę warto je przeczytać. Z niektórymi może być problem, aby gdziekolwiek je zdobyć. Choć z drugiej strony jeśli już znajdziesz to cena może odstraszyć, tak może być w przypadku Opus Diaboli lub Nie i Amen.

kefas999 
Powstały z martwych

Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Dzięki Nox Arcana, tytuły jakie podałeś są naprawdę interesujące i pewnie z częścią się zapoznam bo są interesujące, ale szukam czegoś innego. Zaklęć, grimoire'w, może coś o wiedzy tajemnej. Szukam czegoś co można kupić na papierze bo skanów jest trochę w necie.
http://www.paranormalium....czne-t3600.html
coś w tym temacie. Większość jest po angielsku, ale preferowałbym coś w rodzimym języku.
Nox Arcana jeśli znasz coś ciekawego związanego z okultyzmem to w miarę możliwości daj znać! :devil:

Limbo 
Świeże mięso

Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   Witam,

Tak się złożyło, że akurat piszę pracę licencjacką na temat szeroko pojętego okultyzmu i mam uzbieranych 20 pozycji. Kopiuję Tobie moją bibliografię, która może Ciebie zainteresuje i się w przyszłości przyda. :) Jest to wstępna bibliografia i muszę jeszcze ją dopracować, na trzy ostatnie pozycje jeszcze czekam więc jest niepełna. ;-)

1. Robert A. Haasler: Zabójcy Boga. Katowice: Dom Wydawniczy 2002. ISBN 83-915443-2-X
2. Thomas De Jean: Księga Tajemnic i rzeczy niezwykłych. Łódź: EXPaRT 1991.
3. ks. Henryk Zalewski: Ewangelia Życia Doskonałego. Wyd.1. Gdańsk: MEFIS 1993.
ISBN 83-85952-03-9
4. Eliphas Levi: Wysoka Magia. Wyd.1. Gdańsk: MEFIS 1993. ISBN 83-85952-01-2
5. Stanisław A.Wotowski: Magia i Czary. Bytom: Wydawnictwo Horus 1994. ISBN 83-901852-0-2
6. Abdul Alhazred: Necronomicon. Wrocław: Wydawnictwo FOX 2000. ISBN 83-908539-7-3
7. Celestyna Puziewicz: Księga Magii. Wrocław: Wydawnictwo FOX 2000. ISBN 83-908539-8-1
8. Aleister Crowley: Księgi Bestii. Wrocław: Wydawnictwo FOX 2000. ISBN 83-913114-3-0
9. Aleister Crowley: Goecja. Wrocław: Wydawnictwo FOX 2000. ISBN 83-913114-5-7
10. Rafał Starzycki: Dziesiąta i Jedenasta Księga Mojżesza. Wrocław: Wydawnictwo FOX 2000. ISBN 83-913114-6-5
11. St. A. Wotowski: Tajemnice Czarnej & Białej Magii. Wrocław: Wydawnictwo FOX 2000.
ISBN 83-913114-1-4
12. Celestyna Puziewicz: Większy Klucz Salomona. Wrocław: Wydawnictwo FOX 2000.
ISBN 83-913114-2-2
13. Celestyna Puziewicz: Wicca Biała Magia. Wrocław: Wydawnictwo FOX 2000.
ISBN 83-913114-2-9
14. Zdzisław Zwoźniak: Księga Największych Tajemnic. Katowice: Wydawnictwo Unia.
ISBN 83-86250-41-0
15. Adrian Devine: Spirytyzm Fakty i Mity. Wrocław: Wydawnictwo KIRKE 2003.
ISBN 83-916332-6-8
16. Max Adler: Księga Wiedzy Magicznej. Wyd.1. Łódź: Wydawnictwo RES POLONA 1992.
ISBN 83-7071-019-0
17. Aleister Crowley: Magija w Teorii i Praktyce. Kraków: Wydawnictwo EJB 1999.
ISBN 83-906641-4-3
18. Jose Luis Barcelo: Czarna Magia w XX Wieku. Wydawnictwo 1991.
19. Edward Klemp: Okultyzm. Wyd.1. Gdańsk: MEFIS 1993.
20. Czarna Magia jej Tajemnice oraz Zasady Praktycznego Zastosowania.

Proszę jednak by to było wszystko w celach czysto poznawczych, nie chciałbym mieć potem na uczelni problemy. ;-)

Pozdrawiam,

Rufus.

HAL 9000 
W agonii

Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

Powszechnie wiadomo, że kultowe wydawnictwo FOX cieszyło się swego czasu b. słabym przekładem. Pozycje te można traktować wyłącznie w charakterze ciekawostek, dla każdego kto wiedzy praktycznej nie posiada - tak raczkował polski rynek.

kefas999 
Powstały z martwych

Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

Limbo napisał/a:
Proszę jednak by to było wszystko w celach czysto poznawczych, nie chciałbym mieć potem na uczelni problemy

Spokojnie ja edukację już zakończyłem, szukam tylko czegoś do poczytania. Za bibliografię ogromne dzięki! Zraz się biorę za szukanie wymienionych przez Ciebie książek, mam nadzieję, że coś z tego uda mi się wypożyczyć ewentualnie kupić.

Limbo 
Świeże mięso

Wysłany: Wto 01 Lis, 2011   

Na Allegro większość kupiłem książek za 5-10 zł. :-)

Znaczna część to grimuary, księgi zakazane przez m.in. Watykan, szczelnie trzymane w największej ich bibliotece, do której dostęp mają tylko nieliczni. Oczywiście to właśnie Watykak ma w sporej części te utwory m.in. Necronomicon, który najprawdopodobniej mają jeszcze w pierwszej postaci.

Zapomniałem dodać jeszcze książkę: "Młot na Czarownice" przyczynek do inkwizycji w Europie i nie tylko.

Miłej lektury, pozdrawiam. :)

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu