Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jim Jarmusch - najlepszy film

Twoje 2 ulubione filmy Jima Jarmuscha to:
Permanent Vacation (1980)
0%
 0%  [ 0 ]
Stranger Than Paradise (1984)
14%
 14%  [ 1 ]
Down by Law (1986)
28%
 28%  [ 2 ]
Mystery Train (1989)
0%
 0%  [ 0 ]
Night on Earth (1991)
0%
 0%  [ 0 ]
Dead Man (1995)
28%
 28%  [ 2 ]
Ghost Dog: The Way of the Samurai (1999)
14%
 14%  [ 1 ]
Coffee and Cigarettes (2003)
14%
 14%  [ 1 ]
Broken Flowers (2005)
0%
 0%  [ 0 ]
The Limits of Control (2009)
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 4
Wszystkich Głosów: 7

Autor Wiadomość
Pinehead1 
Żywy trup

Wysłany: Czw 25 Paź, 2012   Jim Jarmusch - najlepszy film

Jak w temacie. Wybieramy najlepszy film Jarmuscha. Macie opcje głosowania na maksymalnie 2 tytuły. Zapraszam do głosowania i dyskusji.

Chal-Chenet 
V.I.P.

Wysłany: Czw 25 Paź, 2012   

Wstyd się przyznać, ale to jeden z tych reżyserów, których prawie w ogóle nie znam. Widziałem tylko jeden film, także sam jestem ciekawy jak będą rozkładać się głosy. To może być pomocne w kwestii wyboru co by tu kiedyś z jego dzieł obejrzeć.

Pinehead1 
Żywy trup

Wysłany: Pią 26 Paź, 2012   

To moze ja zaczne. Jim Jarmusch to zaraz obok Emira Kusturicy, Davida Lyncha i Dario Argento mój ulubiony reżyser. Gościu tworzy postmodernistyczne kino niezależne.

Poniżej ocenię całą twórczosć Jarmuscha:

Permanent Vacation - 8/10, udany debiut Jarmuscha, w którym juz widać sporo elementów charakterystycznych dla jego późniejszej twórczości. Uważam, że jak ktoś nie zna twórczości reżysera to śmiało można zacząć przygodę z nim od tego właśnie filmu.

Stranger Than Paradise - 5/10, jak dla mnie najsłabsze ogniwo Jima... Sama fabuła ok, ukazanie "amerykańskiego snu" jako mitu, który niekoniecznie ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, charakterystyczne dla rezysera długie ujęcia, ogólne przedstawienie tematu ok... jednak wynudziłem się strasznie i nie przypasował mi ten film.

Down by Law - 10/10, na ten film oddałem pierwszy ze swoch głosów. Oniryczny klimat, fabuła, poziom humoru, aktorstwo (w rolach głownych John Lurie, Roberto Bnegini i sam Tom Waits) na najwyższym poziomie), muzyka (tutajc na szczególna uwagę zasługuje pierwsze ujęcie filmu w połączeniu z "Jockey full of bourbon" Toma Waitsa :) ) ... wszystko na najwyższym poziomem. Od tego filmu zacząłem przygode z Jarmuschem. Polecam !

Mystery Train - 7/10, typowo Jarmuschowski klimat, tym razem jednak w kolorze. Film składa sie z trzech nowel, które łączy miejsce akcji, czas i... obraz z Elvisem Presleyem :D Kolejna solidna produkcja.

Night on Earth - 9/10, tutaj podobnie jak wyżej, film składa się z kilku (5 bodajże) noweli i tym razem kazda z nich dzieje też równoczesnie, z tym że w 5 różnych krajach. Jakby była trzecia opcja to prawdopodobnie zagłosowałbym na ten film. Najbardziej podobał mi się epizod we włoszech z Benginim :)

Dead Man - 10/10, mój drugi oddany głos powędrował właśnie na "Truposza." Chyba najbardziej znany film Jarmuscha. Ekscentryczna podróż na granicy jawy i snu, jeden z bardziej oryginalnych i odjechanych filmów drogi. Do tego Genialny soundtrack Neila Younga, smaczki a'la epizodyczna rola Iggyego Popa i końcówka filmu... Cud, miów, maliny.

Ghost Dog: The Way of the Samurai - 7,5/10, samuraj będacy zawodowym mordercą postepujacym wg. opracowanego kodeksu. Przede wszystkim na plus świetna pierwszoplanowa rola Foresta Whitakera i przedstawienie tematu z jajem. Epizodycznie zagrali w nim chłopaki z Wu Tang Clanu, zajeli sie też po częsci scieżka dźwiękowa do filmu.

Coffee & Cigarettes - 9/10, Jim Jarmusch zapytany kiedyś przez jednego z dziennikarzy czy przypadkiem ostatnio nie deklarował sie, że wypala swojego ostatniego papierosa w życiu, odpowiedział: - "powiedziałem tez, że kawa i papierosy to mój zestaw sniadowy, a ile można przezyc bez sniadania?" - bardzo sie z tym utożsamiam :D Poza tym uwielbiam epizod z Tomem Waitsem i Iggy Popem.

Broken Flowers - 8/10, świetny soundtrack, świetna rola mojego ulubionego komika Billa Murraya, po raz kolejny sie nie zawiodłem.

The limits of Control - 9/10, tutaj moim zdaniem najbardziej niedoceniony film Mistrza. Thriller, który jest hołdem złożonym w stronę całej filozofii postmodernistycznej. Wolne tempo, długie ujecia, mistrzowska obsada (Isaach De Bankolé, Tilda Swinton, Bill Murray), pierwszorzędny soundtrack i tak jak pisałem wyżej, dla mnie najwiekszym plusem jest przekazanie w filmie za pomocą kilku epizodów w ciekawej formie całej filozofii posmodernistycznej.

To by było na tyle. Tym, którzy nie zapoznali sie jeszcze z twórczościa Jarmuscha polecam zaparzyc sobie podwójne espresso i wziąć sie do roboty. Bo Warto - Lynch kiedys powiedział: "dobre filmy sa jak sny" - i takie są właśnie filmy Jarmuscha:)

F.R.E.D-K. 
W agonii

Wysłany: Pią 10 Maj, 2013   

średnio podchodzi mi ten tworca, ale pare rzeczy lubie.
dead man z deppem mu wyszedl, glos na owy.

ULUBIONE FILMY: Cannibal Holocaust, Cannibal Ferox, Mountain of Cannibal God, Eaten Alive, Amazonia, Jungle Holocaust, Deep River Savages, Chujdo Cannibale, Emanuelle and the Last Cannibals.

gardimaxeczka 
Świeże mięso

Wysłany: Czw 05 Cze, 2014   

Jak nie lubię Jarmusha i uważam go za grafomana kina, tak Truposz mu się udał. Film zrywa berety i papę z dachów. Jest tak strasznie klimatyczny, że można dostać gorączki błotnej i malarii podczas seansu, czuje się cały ten brud, beznadzieję i pustkę. W moim rankingu jest w pierwszej piątce. Niesamowity film, choć męczący. Ale trzeba znać.:-)

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu