Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Aliensgroup

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Poprawcie nowe recki ;)
Autor Wiadomość
dux 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Pon 19 Mar, 2007   

A recka "Parasite eve"? Kurcze taki spojler jest w recenzji, że szkoda gadać. Poluję na ten film w związku z czym chciałem recenzję przeczytać, a tutaj co się okazuje?!

Że w tekście jest napisane co się w finale stanie!

Krzysztov 
Redaktor Naczelny

no i widzisz, gdybys przeczytal najpierw recke, nie traciłbys czasu na "polowanie", bo nie warto
pozwolilem sobie na spoiler, bo final jest beznadziejny, łatwy do przewidzenia, nie ma w nim żadnej zaskakujacej puenty, żadnego zwrotu akcji, który odmienialby stosunek widza do filmu i w koncu zdradzenie zakonczenie i tak nie zepsuje filmu, bo on i tak jest juz zepsuty
zapewniam Cie, ze gdyby zakonczenie wnosiło cos nowego, zaskakujacego, wywracałoby naszą wiedze o bohaterach, to bym finalu nie zdradzil, a zdradzilem go, zeby zoobrazować słabośc tego filmu, że final to taki gwóźdź do trumny

SoLo 
Żywy trup

No to może wystarczyło by napisać że zakończenie jest beznadziejne?

Daniel84 
Zainfekowany

Wysłany: Pią 30 Mar, 2007   

Dzień dobry. Chciałem zgłosić błędy w opisie filmu Eyes Without A Face. Po pierwsze oryginalny tytuł filmu brzmi "Les Yeux sans visage" a nie "Les Sans Yeux Visage". Po drugie głównym bohaterem jest nie profesor Genssier, a Genessier. Pozdrawiam.

jelen 
V.I.P.

W recenzji Braci Grimm zdjęcia są powtórzone dwukrotnie.Coś mi się zdaje ze z tego filmu to żaden horror ;)

SoLo 
Żywy trup

Coś mi się zdaje że jago recka na stronie to jakaś pomyłka.

shadock 
Redaktor

jelen84 napisał:
Cytat:
Coś mi się zdaje ze z tego filmu to żaden horror

SoLo napisał:
Cytat:
Coś mi się zdaje że jago recka na stronie to jakaś pomyłka.

A przeczytaliście recenzję? A co ja tam napisałem? Choćby w plusach i minusach? :fire: Prawda jest taka, że jak Wy uznajecie za horror Donnie Darko, i przeszło Dziesięciu Murzynków, to ja się niedługo za Harry Pottera wezmę. ŻARTUJĘ!!

www.myspace.com/acrybia
Ostatnio zmieniony przez shadock Pią 30 Mar, 2007, w całości zmieniany 1 raz  

SoLo 
Żywy trup

shadock napisał/a:
uznajecie za horror Donnie Darko,
Ja nie uznaje.

Jak Bracia Grim to dla ciebie poetycki horror to OK każdy ma inny gust. Ale mi chodzi też o to dlaczego takie filmy jak Bracia mogą mieć recki a Żukosoczek nie? Zresztą dalej uważam że skoro na stronie może być recka Braci, Doni Darko albo czystego thrillera Duel to może być też recka Parku Jurajskiego albo thrillera Copycat - Zresztą napisałem to już w innym temacie - albo dopuszczacie na strone filmy z pogranicza horroru, thrillery i filmy przgodowe albo nie. A jeśli dopuszczacie to powinniście dopuszczać wszystkie.

Emilio 
Redaktor

Na HO jest kilka recenzji filmów które horroami nie są. Jest nawet jakiś western Lucio Fulciego ;-) Ja ostatnio napisałem recenzje thrillera play misty for me, jest też kalifornia, siedem i milczenie owiec więc czyste thrillery,- kiedyś chciałem wziąść sie za mroczna wieże Kinga ale nie wiem czy by mnie nie zlinczowali za to ;-) (ale mysle nad tym ;-) może jak przeczytam wszystkie tomy? :) )

Przemo 
Żywy trup

Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią 09 Paź, 2009   

Mam pytanie odnośnie recenzji a nie chcę zakładać specjalnie nowego tematu w tym celu.

Zdaje się, że kilku recenzentów, mianowicie Ireneusz Gajek, Joanna Konik oraz Katarzyna Sawicka zaintrygowali mnie ostatnio z uwagi na oceny, jakie wystawiają filmom. Jeżeli film NIE posiada minusów to ocena chyba powinna być maksymalna, czy to tylko moje odczucie? Bo nie kumam - jeżeli dla kogoś film jest kompletnie bez wad i daje mu się ocenę 8 zamiast full to coś tu wyraźnie nie gra :?:

Proszę o komentarz.

PS.
tytuły o których mówię to:
(BAD BLOOD,DEVIL BAT,DEADGIRL,LONG WEEKEND,CORPSE VANISHES)

irekg1 
Redaktor

Witam
Spieszę z tłumaczeniem. Oczywiście mówię tylko za siebie, nie za redakcyjne koleżanki. Ocena, jak i specyfika formy wypowiedzi pisemnej zwanej recenzją, to rzecz skrajnie subiektywna. Kiedy stawiam za jakiś film ocenę „9” i nie wspominam o jego minusach mam na myśli dzieło znakomite, lecz w moim przekonaniu (i tylko moim) odrobinę gorsze niż moje ulubione arcydzieła, jak np. „Dziecko Rosemary” czy „Blair Witch Project”. Tym dwóm ostatnim postawiłbym „dychę” jeśli miałbym oceniać w skali przyjętej na HO. Z drugiej strony jak ocenić takiego np. „Reanimatora”? W moim mniemaniu film jest kapitalny, ale też postawić go obok „Egzorcysty” jakoś sumienie by mi nie pozwoliło. Jeśli ktoś oglądał „Reanimatora”, ten chyba wie w czym rzecz.

Ale to, co napisałem wyżej, nie jest wcale najistotniejsze. Apeluję (nie śmiem żądać), by nie tyle wczytywać się w cyferki, czaszki i inne oceny, co w argumenty padające w tekstach. One są zdecydowanie najważniejsze, a wszelakie „cyferkowanie” ma tylko „umiodnić” czy uatrakcyjnić recenzję. To podobnie jak w szkole. Uczymy się dla wiedzy, nie dla ocen. To drugie zachowanie jest patologią. Bywa często bowiem tak, iż inteligentny i oczytany człowiek uczy się na „trójkach” i „czwórkach”, zaś osoby niezbyt lotne, ale za to potrafiące uczyć się w domu po 8 godzin dziennie mają „piąteczki” i „szósteczki”.

Pozdrawiam
I. G.

Przemo 
Żywy trup

Ostrzeżeń:
 1/2/3

irekg1 napisał/a:
Z drugiej strony jak ocenić takiego np. „Reanimatora”? W moim mniemaniu film jest kapitalny, ale też postawić go obok „Egzorcysty” jakoś sumienie by mi nie pozwoliło.

Szczerze mówiąc to ja nie widzę specjalnych przeszkód - już sam fakt wystawienia jakiejkolwiek oceny sygnalizuje oczywistą dozę subiektywności. Tu też się można właściwie odwołać do recenzji zaznaczając jedynie różnicę kalibru. Już widziałem kiedyś w plusach i minusach hasło "w swojej kategorii film rewelacyjny", przy jednoczesnym uwzględnieniu jednak na czym wada filmu polega (co pozwala zachować prawdopodobnie szczyptę obiektywności) - wówczas to trochę rozwiewa wątpliwości

Pytałem tylko i wyłącznie dlatego, że wydawało mi się to nieco nie konsekwentne, bo np. Blair Witch Project, który wskazałeś jest filmem gdzie jednak da się wskazać minusy (wcale nie na siłę) a jednocześnie nie mam nic przeciwko wysokim ocenom dla niego.

Ja oczywiście nie żyję ocenami, wiem jak to działa. Z tymże wygląda to trochę na zgrzyt i stąd moja uwaga.

Vizzygoth 
Żywy trup

irekg1 napisał/a:
Bywa często bowiem tak, iż inteligentny i oczytany człowiek uczy się na „trójkach” i „czwórkach”

Cały JA! :mrgreen:

Co do:
Przemo napisał/a:
jeżeli dla kogoś film jest kompletnie bez wad i daje mu się ocenę 8 zamiast full

też zwróciłem swego czasu na to uwagę, myślę jednak, że jest tak jak pisze irekg1, czytaj: w pełni się z nim zgadzam.

Ocena to jak najbardziej subiektywna "rzecz" i może się wydawać osobom trzecim, że jest "dziwna", niespójna etc., bo czasem nie sposób wytłumaczyć słownie o co nam dokładnie chodzi, trudno wyrazić to czemu ten film oceniamy na 10 a ten na 8, mimo tego że dwa były niemal pozbawione wad - to jest właśnie to COŚ!

Francuzi zsiadają z koni, padają twarzą na ziemię, aż arcybiskup w imię Boga pobłogosławi im. Za pokutę nakazuje im tęgo walić.

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Sob 07 Sie, 2010   

Chciałbym zwrócić uwagę na film "Kaidan" z 1964r. Masaki Kobayashi, który nie ma prawidłowego tytułu, ponieważ powinno być Kwaidan opowieści niesamowite (tak był wydany u nas). ;-)

Lohikaarme 
Powstały z martwych

Wysłany: Pon 06 Wrz, 2010   

Magnis napisał/a:
Chciałbym zwrócić uwagę na film "Kaidan" z 1964r. Masaki Kobayashi, który nie ma prawidłowego tytułu, ponieważ powinno być Kwaidan opowieści niesamowite (tak był wydany u nas). ;-)

Tytuł "Kaidan" jest jak najbardziej poprawny, bowiem w japońskim nie ma (i nie może być) takiego słowa jak "Kwaidan". Wynika to z samej struktury tego języka.
Nie wiem skąd się wzięło to nieszczęsne "W" w polskim tytule, ale jestem niemal pewny, że taki zapis przywędrował do nas zza zachodniej granicy. ;)

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu