Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Batman - najlepsza część

Która część najlepsza?
Batman (1989) reż. Tim Burton
12%
 12%  [ 4 ]
Batman Returns (1992) reż. Tim Burton
9%
 9%  [ 3 ]
Batman Forever (1995) reż. Joel Schumacher
0%
 0%  [ 0 ]
Batman and Robin (1997) reż. Joel Schumacher
0%
 0%  [ 0 ]
Batman Begins (2004) reż. Christopher Nolan
6%
 6%  [ 2 ]
The Dark Knight (2008) reż. Christopher Nolan
24%
 24%  [ 8 ]
The Dark Knight Rises (2012) reż. Christopher Nolan
45%
 45%  [ 15 ]
inny (który?)
3%
 3%  [ 1 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 33

Autor Wiadomość
Baste 
W stanie rozkładu

Wysłany: Sro 18 Paź, 2006   

Dla mnie najlepsza jest część pierwsza. Wszystko jest tam wręcz idealne. Gotham zawsze wyobrażałem sobie tak jak jest tam ukazane a nie jakieś miasto przyszłości. Aktorzy świetnie zagrali szczególnie Jack Nicholson, lepszego Jokera nie znajdziemy nigdzie ;) Świetna klimatyczna muzyka - poprostu cud, miód i orzeszki. Kolejne nie przypadły mi tak do gustu, nawet ten baśniowy "Powrót" chociaż i tak wole go 100 razy bardziej niż Forever.
Batman & Robin to poprostu jedna wielka kicha, niewiem dla kogo był robiony.
Najnowsza odsłona też nie bardzo mi się podoba, umieszczenie tam Katie Holmes to porażka roku o_O Bale gra dobrze jednak Batmanem to on nie będzie nigdy, brak mu jakieś tajemniczości, szaleństwa, smutku i goryczy. Strach na wróble też jakiś dziwny, myślałem że będzie jakis straszny a tu lipa - worek na głowie co to ma być?

"Batman" z 1989 roku to jedyna (wg mnie) ekranizacja komiksów - klimat jest komiksowy no i mój ulubiony przeciwnik Batmana - Joker ! 8)

tanis02 
Zainfekowany

Wysłany: Sro 18 Paź, 2006   

Zaś moim ulubionym wrogiem batmana jest trójący bluszcz :grin: nie koniecznie z filmu ale z bajki i niektórych komiksów.

[ Dodano: Sro 18 Paź, 2006 ]
W filmie uma turman fajnie wyglądała w kombinezonie ale sądze że mogli dać ładniejszą aktorke.

Caligula 
W stanie rozkładu

Wysłany: Czw 19 Paź, 2006   

tanis02 napisał/a:
nie widziałem American Psycho, więc skoro polecacie to przy nadarzającej się okazji oglądne

skoro nie widziałeś to na początek polecałbym przeczytać książkę- jest genialna- a dopiero potem oglądać film. jest on doskonałym uzupełnieniem. żal jedynie,że twórcy nie poszli na całość i nie sfilmowali kilku opisów morderstw z książki- to byłby hard core.

"Today I'm dirty, but tomorrow I'll be just dirt"

Chal-Chenet 
V.I.P.

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2008   

Na 2008 zapowiadana jest premiera The Dark Knight, kontynuacji Batman Begins. Nie da się ukryć, film zapowiada się ciekawie, tym bardziej, że pojawi się tutaj jeden z największych wrogów Batmana, Joker. Tym razem mam nadzieję, że będzie bardziej podobny do komiksowego oryginału niż kreacja Nicholsona.
W każdym razie zanosi się na to, że seria Batman podnosi się z kolan, a robi to Nolan :D

freekE 
W stanie rozkładu

Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

z tego co widze w trailerach (po ktorych czesto mozna sie rozczarowac) Joker Ledger'a chyba ukradnie film i moze sie okazac ze australijczyk posmiertnie zgarnie kilka nagrod, a co wazniejsze uznanie widzow...co do NOLANA to juz po genialnym Memento wyrobilem sobie o nim zdanie.

Przemo 
Żywy trup

Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Sob 12 Kwi, 2008   

Głos poszedł na jedynke. To jeden z tak zwanych filmow mlodości, do ktorych powraca sie zawsze jak tylko leci w TV (bo na vhs akurat batmanow nie mam). Film jest swietny, Gotham mroczne, brudne, miasto terroryzuje Joker - Nicholson zagrał super, piękna Basinger też na plus i oczywiście niezniszczalny Rycerz Ciemności z tymi swoimi "zabawkami". Nie do zajechania jest ten film. Na drugim miejscu mam mały dylemat. Druga część jest dobra, ale bardzo podobała mi się również nowa odsłona - Begins, Bale zagrał świetnie, jedyny minus to Katie Holmes - nie mogę na nią patrzeć. Ale poza tym świetnie przedstawiono postać graną przez Murphyiego, nie spodziewałem się w kogo ten typ się przeistoczy i to co zobaczyłem bardzo mi przypadło do gustu. Na pozostałych miejscach są Forever i na końcu B&R.
Ostrze pazury na najnowszego Batmana, mam nadzieję że nie wyjdzie shit

Chal-Chenet 
V.I.P.

Wysłany: Wto 05 Sie, 2008   

I już za chwilę będziemy mieli Mrocznego Rycerza w naszych kinach. Z tego co się dzieje w USA, spodziewam się arcydzieła i jeśli film będzie tylko bardzo dobry, to mnie rozczaruje. :D
Już się nie mogę doczekać, od dziecka jestem fanem Batmana i wydaje mi się, że to może być ten film, na który czekałem.
W piątek do kina!!!

Paranoik 
W agonii

Wysłany: Pią 08 Sie, 2008   

Byłem dzisiaj na Mrocznym Rycerzu i film jest naprawdę świetny. Głównie za sprawą kreacji Jokera. Ledger jest niekwestionowanym bohaterem tego filmu. Porównywania z Nickolsonem nie mają zbytnio sensu choć tutaj jest kilka podobieństw między kreacjami prezentowanymi przez obojga panów. Joker nie gra tu roli clowna, a raczej punka z choroba psychiczną który działa chaotycznie, robi dużo zamieszania i sypie mrocznym humorem z rękawa(vide sztuczka ze znikającym ołówkiem, nikt nie mógł sobie wymarzyć lepszego wejścia Jokera). Jest kilka zastrzeżeń jak miękka i 'amerykańska' końcówka, sonar i batmotor. Jednak jak na razie to najlepszy film o Batmanie od nakręcenia Burtonowskich filmów. Z pewnością jest nowocześniejszy, ale brakuje w nim tego mroku i brudu ze starych filmów.

Rotten 
Powstały z martwych

Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   

Łe a gdzie w ankiecie jest uwzględniony pierwszy pierwszy batman????(jak wszystkie części to wszystkie) Batman zbawia świat (reż: Leslie H. Martinson, 1966) Dla mnie to jest wlasnie najlepsza część batmana bo na wesoło no i ta pamiętna muzyczka (na na nana nananananana nanana baaatman!!!) oraz komiksowe chmurki podczas zadawania ciosów. Film ten to mistrzostwo, batman za kazdym razem streszczał robinowi co właśnie zrobił i za każdym razem wołał "do batmobilu!, do batmotoru! do batmotorówki!" klasyka 1O/1O
no i spotkamy tutaj większość wrogów batmana kotke, pingwina, człowieka zagadke oraz jokera

Chal-Chenet 
V.I.P.

No biję się w piersi, że nie dodałem. :(

Rotten 
Powstały z martwych

Del Wares napisał/a:
No biję się w piersi, że nie dodałem.

No właśnie, kompletny brak profesjonalizmu :D

Rok później powstał jeszcze serial "Batman" który wykorzystywał patenty z filmu no i ten motyw muzyczny, który zna chyba każdy fan człowieka nietoperza (parodiowany tyle razy w różnych filmach, że nie da się tego zliczyć) Oczywiście mój post wyżej to tylko taki żarcik, film oczywiście oceniam 1O/1O ale najlepszą częścią to on nie jest :D
najfajniejszy klimat to miała wersja z 1989 gdyby dodać batmanowi wtedy strój jaki nosi dzisiejszy batman nie byloby się do czego przyczepic.

No a wracając jeszcze do pierwszego Batmana to cenie go za głupotę i humor który był tak wymyślnie głupi, że podczas trwania tego filmu można wielokrotnie spaść z krzesła, fotela itd na którym się siedzi podczas oglądania. Najlepszy moment filmu to pamiętny text "są dni w których poprostu nie można pozbyć się bomby". I raczej muszę stwierdzić ze produkcja ta jest wręcz kultowa.

Paranoik 
W agonii

Jeszcze jednego brakuje. W okolicach 2003 roku Adam West zrobił taki reunion z ekipą filmu Batman i nakręcili telewizyjny film Return To The Batcave w duchu właśnie serialu i filmu pełnometrażowego.

Chal-Chenet 
V.I.P.

O Bosh, ale marudzicie. :D

Zresztą jak co zawsze można założyć kolejny temat, uwzględniający przy okazji wszystkie pełnometrażowe filmy animowane. ;-)

Rotten 
Powstały z martwych

hehe tu nie chodzi o marudzenie nie chcemy poprostu dopuścić do takiej sytuacji jak w przypadku chociażby Texańskiej masakry gdzie zapytana pierwsza lepsza przypadkowa osoba na pytanie czy oglądał powie: tak wszystkie dwie części (remake i początek)

Ludzie mają prawo wiedzieć! :D

Chal-Chenet 
V.I.P.

Ankiety już nie zedytuję, chyba zresztą się nie da, mam możliwość edycji tylko swojego posta pod nią, a tam nie ma nic o ankiecie.

Swoją drogą, nie widziałem tego pierwszego pierwszego Batmana. I szczerze mówiąc, nie ciągnie mnie wcale do kiczu.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu