Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Aliensgroup

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
wydawnictwo PHANTOM PRESS
Autor Wiadomość
Emilio 
Redaktor

Wysłany: Pią 19 Sie, 2005   wydawnictwo PHANTOM PRESS

Pamiętacie horrory wydawnictwa phantom press? Wydawali oni swego czasu sporo grozy. W barwach tego wydawnictwa w polsce na światło dzienne wyszły książki Guya N Smitha, Harrego Adama Knighta czy Shauna Hustona.W póżniejszych czasach pojawiła się tam nawet Podpalaczka Króla czy księgi krwi barkera. Pamiętam że książki te zazwyczaj bardzo szybko się rozlatywały i były wydawane na kiepskim papierze. Co sądzicie o wydawanych przez te wydawnictwo książkach? Bo ja pomimo wspomnianych wad mam do nich mały sentyment...troche tego przeczytałem na początku mojej przygody z literackim horrorem i dziś całkiem miło wspominam te rozlatujące się czytadła(pomimo że nie przepadam za smithami czy knightami....kiedyś brało się co było...hehehe)

BoogeyMan 
Zainfekowany

Wysłany: Pią 19 Sie, 2005   

Taa pamiętam to wydawnictwo i znam z niego kilka książek. Mam wydane od nich książek o Freddym Kruegerze na podstawie filmów pt. "Koszmar z Elm Street". Nie wiecie czy wydali ich więcej? Bo wszędzie widze, że wydali tylko 6 a na odwrocie pisze, że mieli wydac jeszcze 7 i 8.

KILLA_M4 
W stanie rozkładu

tez mam jeden tom tego :D pozatym Phantom Press jako pierwsze wydalo u nas Cykl Ziemiomorza za co wielkie Brawa :] z Horroowych zawsze najlepsze bylo dla mnie Rebis :D pamietny zbiorek "Dziedzictwo Lovecrafta" :D

Chal-Chenet 
V.I.P.

kij z tym, że się rozlatują. taki już ich urok :) najważniejsze, że wydali parę książek, które śmiało można określić jako klasyki: książki Barkera, Smitha. Chwała im za to, że wnieśli te postaci na polski rynek w formie może nie najtrwalszej, ale taniej, więc dużo osób mogło się w ich książki zaopatrzyć i powiększyć grono czytających horrory :D

Emilio 
Redaktor

Wysłany: Sob 20 Sie, 2005   

del_wares napisał/a:
najważniejsze, że wydali parę książek, które śmiało można określić jako klasyki

Dokładnie!!! Ostatnim czasem przeczytałem "Psychoze" Roberta Blocha wydaną przez phantom press :devil:

KILLA_M4 
W stanie rozkładu

mam pomysl moze tak zrobic liste wszystkich ksiazek wydanych przez Phantom P ?

Paranoid Android
W stanie rozkładu

Ostrzeżeń:
 4/2/3

Teraz brakuje takich tanich wydawnictw ,mnie osobiscie wali czy ksiazka ma sztywna okladke czy nie ,lub na jakim jest papierze , liczy sie tresc a tej w Phantom Presie nie brakowało. Dzięki nim można było poznać innych pisarzy niż King, Masterton czy Koonz. A teraz co mamy tylko wznowienia 3-4 wyjadaczy i nic więcej.
A poza tym wtedy były inne czasy ,książki były tanie.

[ Dodano: 20-08-2005 ]
KILLA_M4 napisał/a:

Dobry pomysł, ale kto to zrobi? moze pomysłodawczyni ;)

Chal-Chenet 
V.I.P.

Paranoid Android napisał/a:
Teraz brakuje takich tanich wydawnictw

dokładnie. najtańsze książki są teraz w granicach 25-30 złotych, dochodzi do tego, że trzeba odkładać zanim się coś kupi. Ja np. mam już do wydania 50 zeta, bo mam 2 zaległe książki Kresa do kupienia, a dla mnie to nie są takie grosze niestety...
Phantom Press był o tyle dobry, że można było sobie wyjść na miasto, patrzysz: o, książka! i kupujesz, nie martwiąc się o nic, bo była tania. przydałoby się takie wydawnictwo też i teraz. owszem, zdarzają się tanie książki w sklepach do tego przeznaczonych, ale to nie to samo...jest tego przede wszystkim za mało.
mnie osobiscie wali czy ksiazka ma sztywna okladke czy nie ,lub na jakim jest papierze , liczy sie tresc

mam takie samo odczucie

Eryk Pasztet 
Świeże mięso

Aż się łezka kręci w oku, na wspomnienie tego wydawnictwa. Do jego sztampowych, kiczowatych okładek, kiepskiego papieru a zwłaszcza przyzwoitej zawartości za niewielką cenę. To wydawnictwo zawsze będzie mi się kojarzyło z pierwszymi horrorami które miałem przyjemność czytać.
Na szczęście bez większego problemu można nabyć książki wydane przez Phantom Press w antykwariatach za naprawde niewielkie pieniądze jeszcze nie widziałem pozycji droższej od 5 zł. Za taką cene można bez większych obciążeń finansowych powiększyć swoją bibloteke.

mnie osobiscie wali czy ksiazka ma sztywna okladke czy nie ,lub na jakim jest papierze , liczy sie tresc

Zgadzam się w 100%

KILLA_M4 
W stanie rozkładu

Teraz brakuje takich tanich wydawnictw ,mnie osobiscie wali czy ksiazka ma sztywna okladke czy nie ,lub na jakim jest papierze , liczy sie tresc a tej w Phantom Presie nie brakowało. Dzięki nim można było poznać innych pisarzy niż King, Masterton czy Koonz. A teraz co mamy tylko wznowienia 3-4 wyjadaczy i nic więcej.
A poza tym wtedy były inne czasy ,książki były tanie.

[ Dodano: 20-08-2005 ]
KILLA_M4 napisał/a:

Dobry pomysł, ale kto to zrobi? moze pomysłodawczyni ;)

Paranoid DZIEKI !! :]
Jestem Chlopaczyna :P nie Panna :>:>:>:>

Emilio 
Redaktor

Mnie osobiście też nie obchodzi rodzaj papieru, okładki itp (oczywiście przyjemniej czyta się kiedy książka jest ładnie wydana ale dla mnie najważniejsze jest żeby wszystkie strony były...) A co do wydawnictwa to widze że podobne odczucia mamy. Tak, gdy sobie przypone te ceny......walić to że się rozlatywały, treść sie liczy a w phantom pressie można było kupić jak sie dobrze trafiło nawet klasyke.

Eryk Pasztet 
Świeże mięso

KILLA_M4 napisał/a:

Podaje liste książek które wydał Phantom. Oczywiście jest ona niepełna, dopisujcie więc brakujące.
H.A. Knight :
Tunel
Gen
Fungus
Carnosaur
Macki

Guy N. Smith:
Dzwon Śmierci I, Dzwon Śmierci II Demony
Wyspa
Cykl Kraby: I Noc Krabów, II Zew Krabów, III Kleszcze Śmierci, IV Powrót Krabów,
V Odwet, VI Poświęcenie
Trzęsawisko, Trzęsawisko II Wędrująca Śmierć
Pragnienie I Symptom, Pragnienie II Plaga
Mania
Szatański Pierwiosnek
Węże
ObĂłz
Śmiertelny Lot
Cykl Sabat

C. Barker:
Księga Krwi I, Księga Krwi II, Księga Krwi III

Emilio 
Redaktor

Z tego co ich czytałem jeszcze to wydali też wspomnianom już psychoze Blocha oraz podpalaczke króla. Był też Nekroskop Lumleya, zemsta khaki tegoż autora oraz żony ze stepford Levina .......ale to i tak pewnie nie wszystko........ :mrgreen: .....to mi się przypomniało..... :devil:

Lucf 
Powstały z martwych

Wysłany: Nie 21 Sie, 2005   

ja mam wydanego Dicka w tym - więc nie tylko horrory dawali

BoogeyMan 
Zainfekowany

Wysłany: Nie 21 Sie, 2005   

Dlasz ciag listy.

Jeffrey Cooper:

Koszmar z Elm Street 1
Koszmar z Elm Street 2 - Zemsta Freddy'ego
Koszmar z Elm Street 3 - Wojownicy SnĂłw

Joseph Locke:

Koszmar z Elm Street 4 - Mistrz SnĂłw
Koszmar z Elm Street 5 - Dziecko SnĂłw

Wayne Salle i Nancy Collins:

Koszmar z Elm Street 6 - Śnijmy Dalej

I tyle tego wydali, a mieli wydac wiecej bo jeszcze 7 i 8.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu