Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
wydawnictwo PHANTOM PRESS
Autor Wiadomość
Misquamacus 
konto usunięte

Wysłany: Nie 21 Sie, 2005   

cykl "KANE" Wagnera. Poza tym papier jest ok, tylko niekiedy okładki szmirowate, ale taki ich urok.

Emilio 
Redaktor

Wysłany: Nie 21 Sie, 2005   

Przed momentem przeczytałem macki Harrego Knighta wydane przez phantom press.....książka się ledwo kupy trzyma, okładka podarta, kartki latają.........treść też nie zachwycała ale przynajmniej znowu przypomniałem sobie ten klimat phantom pressu..... :devil: :devil: :mrgreen: :mrgreen: :D

[ Dodano: Pon 22 Sie, 2005 ]
A i jeszcze z tego co pamiętam to wydali trylogie "Psycho" Lumleya :)

Eryk Pasztet 
Świeże mięso

Wysłany: Pon 22 Sie, 2005   

Cd. listy
Guy N. Smith
Odraza
Neofita
Szatan
Niewidzialny

Emilio 
Redaktor

Wysłany: Czw 25 Sie, 2005   

Dobra phantom press już nie żyje ale tak wogóle dlaczego???....ja słyszałem że polegli po wprowadzeniu cła na papier.......to prawda? :?:

killer clowns 
Współpracownik HO

podobnym wydawnictwem był ,,Amber" tyle ze ci z horrorow przerzucili się na przygodowe bestsellery Cliva Cusslera i senscacje oraz thiller np na Ludluma,Crichtona,horrory sobie niestety chyba odpuscili.... :?

Yoorask8 
V.I.P.

Mam z PHANTOM PRESS'a "Szatana" Guy N. Smitha i książka wygląda dobrze. :) Okładka nienajgorsza, papier ujdzie a i kupy się trzyma! :D

Emilio 
Redaktor

Wysłany: Sob 27 Sie, 2005   

yoorask8 napisał/a:
Mam z PHANTOM PRESS'a "Szatana" Guy N. Smitha

w książkach G Smitha wydanych przez phantom press najbardziej rozwala mnie to że każdą pozycje idzie przeczytać w ciągu jednego wieczora...poprostu samo sie czyta. Ale jednym tekstem na okładce to phantom press normalnie mnie zastrzelił...."Harry Adam Knight - Nowy Stephen King"...............!!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Nieźle mnie to rozbawiło....hehehe to tak jakby porównać zardzewiałego trabanta do lśniącego porsche :devil: :lol:

Chal-Chenet 
V.I.P.

Wysłany: Sob 27 Sie, 2005   

killer clowns napisał/a:
podobnym wydawnictwem był ,,Amber"

no właśnie, Amber wydawał przecież bardzo dużo książek Jamesa Herberta, a poza tym w ich ofercie znalazł się również Stephen King. Szkoda, że teraz nie ma takich tanich wydawnictw. Chociaż zawsze zostaje też szukać w tanich księgarniach. Ostatnio widziałem "Miasteczko Salem" i bodajże "Regulatorów" za około 15 zeta...

zsasz 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Pią 02 Wrz, 2005   

Mam kilka starych książek z tego wydawnictwa. M.in. Egzorcysta, Drakula, Kościana ręka. Całkiem spoko wydawnictwo. fajny rozmiar książek. Można było wszędzie zabrać (kieszonkowy rozmiar). Przynajmniej w takim formacie mam te o których piszę.

blutengeld 
Świeże mięso

Wysłany: Czw 02 Lis, 2006   

Matko.... PP zrobil jedna rzecz: zaczal wydawac niskobudzetowe horrory. I idealnie trafili w swoj czas. Nie liczylbym na powtorzenie takiego sukcesu nawet pol dekady pozniej.

Cykl o krabach rozwalil mnie konkretnie. Chyba dwa pierwsze tomy rozpoczynaly sie dokladnie w taki sam sposob.... Ale to mialo swoj urok :)

Nepik 
Świeże mięso

Wysłany: Nie 04 Lut, 2007   

PP wydało także cykl "Ziemiomorze" :) chwała im za to :devil:

KoRnstantine 
Zainfekowany

Wysłany: Czw 25 Paź, 2007   

Carnosaura bym przeczytał chętnie

mictlantecutli 
W agonii

Kornstantine, Carnosaura nie polecam, nawet fanom Knighta:) Zdecydowanie najkiepściejsza pozycja. Zresztą film, marnie oparty na jej podstawie, również dno. Niemniej autor był dość zasłużony. I pisał nie tylko horrory. Tkwił w wielu gatunkach literackich i w każdym pisał pod innym pseudonimem:) Mnie podobał się jego wyśmienity GEN, świetny TUNEL, MACKI też są niczego sobie.

A co do Phantom Press... paradoksalnie zarobili najwięcej mamony na jednym z kiepściejszych autorów horrorów wszechczasów - Guy N. Smithcie. Miał stadko fanów - nastolatków, którzy kupowali te jego kniżki, bo miały fajne okładki, ( a także dlatego, że liczy się krew, seks, nieważnie jak zapodana:) Tego wydawnictwu nie można było odmówić... mieli jaja do projektowania barwnych, krwistych okładek (gdyby jeszcze te malowidła były tożsame z treścią książek, które sygnowały - byłoby dobrze).
A biznes padł z prostej przyczyny mi się wydaje- zbyt dużo chłamu publikowali w ostatnich latach istnienia. Niektórych z tych książek nie dało się czytać i do dziś głowię się, czy to dlatego, że rzeczywiście gnioty to były, czy dlatego, że mieli problem ze znalezieniem profesjonalnych tłumaczy... bo niby w niektórych pozycjach pomysł prześwituje. Ale błędy stylistyczne czy logiczne wynikające z nierozumienia języka to inna para kaloszy... a Phantom serwował różnego rodzaju babole z różengo typu babolami;)

Emilio 
Redaktor

Ale były też dobre pozycje, nekroskop czy podpalaczka. Ja ostatnio kupiłem na allegro także księgi krwi 1,2 i 3 tego wydawnictwa. Była tez psychoza oraz wszystkie części rewelacyjnej Diuny Franka Herberta.

mictlantecutli 
W agonii

Masz rację Emilio. Pozycji dobrych nie brakowało. Barker, jak wspomniałeś, to perełka, Knight zresztą też, podobnie Shaun Hutson z niezłymi RENEGATAMI i NEMESIS. Kilka innych fajnych pozycji tyż przecie było. Ogólnie jednak bez rewelacji.
Nie wiadomo też jak pod koniec stali finansowo...

A fakt faktem, brakuje dziś takich małych oldschoolowych wydawnictw stawiajacych nacisk na stricte horror klasy B. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby otwarcie tego typu firmy;) Położyć nacisk na dobry przekład i korektę tekstów i w bój. Podejrzewam, że sporo autorów tworzących grozę B nie byłoby łakomych na wielce wysokie honoraria...

Niedawno Masterton gdzieś mówił, że dziś niemożliwością jest wydanie kniżki w stylu KRABY czy tym podobnych, nie dlatego, że ludzie nie chcą tego typu rzeczy czytać, lecz dlatego, że wydawcy nie chcą czegoś podobnego brać w swe ręce, bo mało ambitne, bo rzekomo beznadziejne i prostackie, bo niby modne to było w latach osiemdziesiątych. Wychodzi na to, że dziś nawet horror musi prezentować wysoki poziom, nie tylko pod względem warsztatowym, na rynku, inaczej "spadaj". Że nawet horror musi co chwila ewoluować, inaczej goodbey. Sporo się przez to traci, bo sam wiele bym dał, by móc przeczytać dobrze napisaną książkę o całkiem prostej fabule, na przykład coś w stylu monster... zresztą nie tylko ja, prawda?
A najdziwniejsze, że moda ta wcale nie minęła... horror klasy B czy C wciąż jest ceniony, może nawet bardziej niż kiedyś, bo rzadko serwowany na papierze. Wydawcom jednak nie przepowiesz. Może kiedyś:))

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu