Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Aliensgroup

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
wydawnictwo PHANTOM PRESS
Autor Wiadomość
Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Sro 15 Maj, 2013   

Wydawnictwo wydało wiele horrorów, fantastyki oraz trochę kryminałów i thrillerów. Mam sentyment do tych książek. Z kryminałów wydali na przykład klasycznych autorów jak Agatha Christie, James Handley Chase (czarny kryminał), Colin Dexter i jego cykl o inspektorze Morse czy na przykład historyczne kryminały Ellisa Petersa. Nie zabrakło oczywiście horrorów autorów jak Barker, King czy wielu innych.
Podobały mi się wydania Karla Wagnera o Kane i jeszcze był ze znanych autorów wydany Gene Wolfe, Orson Scott Card (Planeta Spisek), Philipa Dicka, Robert Henlein (Piętaszek, Szlak chwały), Samuel R. Dealany (Punkt Einsteina, Babel-17 ), Roger Żelazny ( Umrzeć w Italbarze, Imię moje legion), Ursula Le Guin i jej cykl Ziemiomorze czy też Wydziedziczeni lub Jesteśmy snem. Nie można zapomnieć, że jako pierwsi wydali cały cykl Franka Herberta Diuna.

Wydawnictwo robiło do wydań fantastycznych fajne okładki tak samo jak do kryminałów.

Tortured Soul 
W stanie rozkładu

Wysłany: Czw 16 Maj, 2013   

Kinga nie wydawali

AccessDenied 
Żywy trup

Jak to nie? A "Podpalaczka", "Strefa Śmierci"?

Critters 
Zombie pożeracz mięsa

Phantom Press, to dla mnie wyłącznie Guy N. Smith i jego wspaniałe książki.

Magnis 
Żywy trup

Kinga wydawali jak Firestarter i Strefę śmierci (seria Koneser), ale także w serii koneser Psychozę Roberta Blocha. Trochę tego wydali jakby nie patrzeć i szkoda bo na przykład widziałem kilka książek w zapowiedziach między innymi Johna Farrisa (mieli oprócz Axeman nadchodzi wydać zbiór opowiadań) czy Shauna Hutsona oraz Johna Saula.
Nie wiem czy Przeklętych i Przywróconych życiu Guy N. Smitha wydali bo też były w zapowiedziach.

Tortured Soul 
W stanie rozkładu

Wysłany: Czw 23 Maj, 2013   

Przywróconych życiu i Przeklętych już nie wydali, ale prawda, o tych dwóch pozycjach Kinga zapomniałem

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Pią 24 Maj, 2013   

Kiedyś wyczytałem chyba w Fenixie lub gdzieś indziej o tym, że Phantom Press tłumaczył książki Guy N. Smitha nieraz bez jego zgody. Po prostu brał zagraniczne wydania i przekładał na nasz język. Dopiero po jakimś czasie po zorientowaniu się przez Smitha co do takiego obrotu sprawy wypłacili mu honorarium.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu