Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
"Fantasy" -gazeta dla horroromaniaków ??
Autor Wiadomość
Dejw17 
W agonii

Wysłany: Wto 23 Sie, 2005   "Fantasy" -gazeta dla horroromaniaków ??

Od jakiś 4 lat w kioskach możnabyło natrafić na gazetę "Fantasy"(horror,sf i fantastyka), w 2004 zaprzestano jej produkcji ale o dziwo powróciła w czerwcu, w środku można było natrafić na wiele horrorowych artykułów :
-"Poczet największych nikczemników kina" np.Freddy,Dracula,Jack Torrance,Hannibal
-"Zapoluj na Predatora"
-"Zbrodnie Kuby Rozpruwacza"
ect.
Do numeru był dołączony film DVD "Sekta"

Ja osobiście zbieram tą gazetę mam ok.10 numerów i jestem bardzo zadowolony bo dzięki niej mogę poszerzać swą horrorową wiedzę :)

A CZY WY JĄ ZNACIE?? JEŚLI TAK TO CO O NIEJ SĄDZICIE ??

Zapraszam na AH :)

Yoorask8 
V.I.P.

Wysłany: Wto 23 Sie, 2005   

Gdzieś o niej już słyszałem, ale osobiście się z nia jeszcze nie spotkałem, musze oblukać okoliczne kioski i zobaczyć czy jest sprzedaży...

rastafarai 
W stanie rozkładu

kiedyś miałem jakiś numer, nawet nie pamietam czy kupiony czy pozyczony. to bylo bardzo dawno :)
Fightin' for survival
I AM JUST A BUFFALO SOLDIER
DREADLOCK RASTA ...

--Naturalna wibracja nie zabija--

Emilio 
Redaktor

Przeszło pare numerów przez moje łapska...o ile dobrze pamietam to kiedyś fajny artykuł o gore był... :devil: .....aha i mam pytanie czy są jeszcze jakieś czasopisma związane z horrorem?.......wiem że kiedyś był magazyn "HORROR" ale już go niema...szkoda :(

Pinehead1 
Żywy trup

Mam prawie wszystkie numery Fantasy i pomimo wielu niedopracowanych artykułów zawsze mi się ona podobała. Wiem, że na pewno nie mam numeru pierwszego i ostatniego, który wyszedł bodajże w Czerwcu tego roku.

Emilio napisał/a:
aha i mam pytanie czy są jeszcze jakieś czasopisma związane z horrorem?.......

Teraz chyba nie, ale jeszcze niedawno (czyt. w 2004 roku) co miesiąc wychodziło czasopismo Sfera, które było chyba jeszcze bardziej powiązane z horrorem niż Fantasy i do tego według mnie trochę lepsze. (tzn. ciekawsze artykuły)
Dodam jeszcze tylko, że mam nadzieję, iż wydawcy Sfery nie zawiodą i ponownie zaczną wydawać ten magazyn, bo z tego co wiem, to tak obiecali na pewnym forum... :)

Sabbath 
V.I.P.

Emilio napisał/a:
wiem że kiedyś był magazyn "HORROR" ale już go niema

magazyn "HORROR" ? nie pomyliło ci się coś? :-)

Pinehead1 
Żywy trup

Sabbath napisał/a:
Emilio napisał/a:
wiem że kiedyś był magazyn "HORROR" ale już go niema

magazyn "HORROR" ? nie pomyliło ci się coś?

Chyba mu się pomyliło... :lol:

Ja pamiętam jeszcze Kruka... nawet mam gdzieś 2 stare numery. :)

Chal-Chenet 
V.I.P.

a zna ktoś taką gazetkę jak "Science Fiction"? zamieszczane są w niej polskie opowiadania i naprawdę wiele z nich jest przedniej jakości. Wbrew tytułowi zawartość to nie tylko s-f, ale również fantasy i horror (oczywiście nie w każdym numerze). Bądź co bądź polecam, warto poczytać.

Emilio 
Redaktor

Sabbath napisał/a:

był dawno temu......powaga........amber go wydawał chyba, ale to naprawde wieki temu :( ale było coś takiego napewno :)

Eryk Pasztet 
Świeże mięso

del_wares napisał/a:

a zna ktoś taką gazetkę jak "Science Fiction"?

Znam i niejednokrotnie czytałem, całkiem niezłe opowiadanka. Kolejne czasopismo o podobnej tematyce to pismo którego chyba nie trzeba przedstawiać
"Nowa fantastyka".
Podobno późną jesienią na polskim rynku ma się pojawić dwumiesięcznik " Straszno" poświęcony horrorwi z nastawieniem na filmy. Pożyjemy zobaczymy.

Chal-Chenet 
V.I.P.

Eryk Pasztet napisał/a:
Kolejne czasopismo o podobnej tematyce to pismo którego chyba nie trzeba przedstawiać
"Nowa fantastyka".

tak, tylko ja się już daaaawno zraziłem do "NF". Opowiadania były jakieś takie wydumane, bardzo rzadko zdarzało się jakieś dobre. Gdy pojawiło się "SF" kupowałem oba magazyny, ale po +- 3 miesiącach "NF" została wyżarta i zastąpiona przez nowe, lepsze, ciekawsze :) Gorąco polecam, zwłaszcza te starsze numery, tam były najlepsze opowiadania (oczywiście nie znaczy to, że numery bieżące to nuda, po prostu w starszych były te NAJlepsze)
A przy okazji tego magazynu, co mówisz ("Straszno") to szkoda, że będzie nastawiony na horror filmowy. O tym można się dowiedzieć gdzie indziej, wolałbym, żeby dawali opowiadania horror, bo mało tego w dzisiejszych czasach a zawsze miło przeczytać coś nowego z jednego z ulubionych gatunków.
Ostatnio zmieniony przez Chal-Chenet Wto 23 Sie, 2005, w całości zmieniany 1 raz  

Eryk Pasztet 
Świeże mięso

Emilio napisał/a:
Sabbath napisał/a:

był dawno temu......powaga........amber go wydawał chyba, ale to naprawde wieki temu ale było coś takiego napewno

Zgadza się było albo miało być, do tej pory mam jakąś książka wydaną przez Amber na końcu której jest reklama owego czasopisma. Ze zdjęciem okładki pierwszego numeru, wraz z opisem zawrtości. Ale nie miałem przyjemności nigdy go czytać i mimo usilnych starań nigdy nie udało mi się go nabyć.

[ Dodano: Wto 23 Sie, 2005 ]
del_wares napisał/a:

tak, tylko ja się już daaaawno zraziłem do "NF".

W pewnym okresie też miałem roczny rozwód z NF, praktycznie nie dało się czytać tego co tam drukowali. Ale ostatnio jakoś z powrotem się przekonałem. Nie jest to już to samo pismo, numery nie są już tak równe jak kiedyś ( np. ostatni numer jakoś nie przypadł mi do gustu), ale mimo wszystko czasami można trafić na niezłe perełki.
Więc raz w miesiącu warto wydać te kilka złotych by je znaleźć i przeczytać.

KILLA_M4 
W stanie rozkładu

a Pamietacie taka gazete "Video" ? tam tez bylo zawsze duzo recek filmow w tym hororow mam jeden numer :D w tym numerze jest recka Howling :) jako nowy film :D

dark_grzyb 
W agonii

Video miałem stos wyższy odemnie - na tamte czasy. Miałem straszną podjarke jak czytałem opisy horrorów a potem się bałem. Po opisie 'To!' niemogłem zasnąć. Masakra.
No cóż moja 'kochana mamusia' wywaliła stosik gdy się przeprowadziliśmy czyli jakieś 5 la temu. Nawet ojciec mi nie pomógł [ a w konu on kupował te wszystkie gazety ].
Miały strasznie fajne wydanie - poprostu cód, miód i orzseszki

Soul Blade 
Żywy trup

spoko gazetka po częsci dzieki niej dowiedzialem sie wiecej o serii Hellraisera :)

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu