Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
OBRÓBKA SKRAWANIEM - Piotr Adamczewski - 2001
Autor Wiadomo¶ć
unlord 
Zainfekowany

Doł±czył: 14 Sty 2004
Sk±d: Sorau
Wysłany: Sro 14 Sty, 2004   OBRÓBKA SKRAWANIEM - Piotr Adamczewski - 2001

ostatnio wpadl mi do rÄ…k calkiem przyjemny film nakrecony przez ekipe z bydgoszczy... nazywa sie OBRĂ“BKA SKRAWANIEM... tytul moze troszke dziwny ale ogolnie film godny polecenia :D zainteresowanych odsylam na stronke www.obrobka-skrawaniem.prv.pl

Majster 
Ojciec Założyciel

Doł±czył: 13 Sty 2004
Sk±d: Middlesex
Ostrzeżeń:
 3/2/3
  Wysłany: Sro 14 Sty, 2004   hehehehe

Wiem, wiem. Chłopaki podesłali mi dwa swoje filmy Obróbkę i Tomos do zrecenzowania. Już niedługo postaram się opisać oba. :D

A tak poza tym, to rzeczywiście Obróbka prezentuje się świetnie (jak na polskie standardy i oczywiście śmieszny budżet filmu) :wink:

"Stłamszony swymi przyzwyczajeniami z my¶l±, że nie ma końca, a pocz±tkiem jest wybawienie. Zapewniam Cię, że to co znasz jest tylko chwil± ulatuj±c± w nieznano¶ć wszech¶wiata" - A.Aldenbauer

Paweł 
Zainfekowany

Doł±czył: 13 Sty 2004
Sk±d: Opole
Wysłany: Sro 14 Sty, 2004   

Kiedyś przypadkowo trafiłem na stronkę tego filmu. Później chciałem go zamówić, ale nie mogłem sobie przypomnieć dokładnego tytułu :D Czyli dzięki za przypomnienie.

underluk
Go¶ć
Wysłany: Czw 15 Sty, 2004   

No, filmik całkiem zgrabny, choć scenariusz czytało mi się lepiej. Pierwszy polski film gore? Możliwe.
Tomos dużo lepszy. Może nie gore, ale całkiem niezły klimat grozy i widać, że twórcy sporo się nauczyli. Tylko tak dalej, a może i w tym kraju doczekamy się wreszcie jakiejś horrorowej sceny.
O ile wiem ma to być trylogia. Czekam na część trzecią.

Go¶ć

Wysłany: Czw 22 Sty, 2004   

Ze starszych polskich horrorów oglądałem Wilczyce w TV, nie była zła a i klimat miała :D

lolek
Go¶ć
Wysłany: Pon 26 Sty, 2004   

Eeeeeeeeeeee :P polskie (horror) to Shitt :>

Kinson 
W stanie rozkładu

Sk±d: Z szosy
Wysłany: Wto 27 Sty, 2004   

Hmm ... rzeczywiście Wilczyca nie była taka zła ... (chociaż samo straszydło wyglądało niezwykle wręcz tanio) ale klimat był naprawdę niezły ... Myślę, że ktoś mógłłby się pokusić o umieszczenie jakiegoś horroru w realiach Polski po powstaniu styczniowym, to mogłoby być to. :) Jakiś zapuszczony dworek szlachecki, błotniste pola wokół ... i jakieś wilkołaki w lesie ...

Flaco 
Żywy trup

Doł±czył: 15 Sty 2004
Sk±d: znienacka

Prędzej doczekamy się kolejnej epoki lodowcowej, niż Polskiego horroru z prawdziwego zdarzenia.

unlord 
Zainfekowany

Sk±d: Sorau

moze moze... ale nie zmienia to faktu ze OBRĂ“BKA SKRAWANIEM to niezla rozpierducha :twisted:

carmilla 
V.I.P.

Doł±czyła: 09 Lut 2004
Sk±d: Wrocław
Wysłany: Sro 11 Lut, 2004   

Kinson napisał/a:
Hmm ... rzeczywiście Wilczyca nie była taka zła ... (chociaż samo straszydło wyglądało niezwykle wręcz tanio) ale klimat był naprawdę niezły ... Myślę, że ktoś mógłłby się pokusić o umieszczenie jakiegoś horroru w realiach Polski po powstaniu styczniowym, to mogłoby być to. :) Jakiś zapuszczony dworek szlachecki, błotniste pola wokół ... i jakieś wilkołaki w lesie ...

było już coś takeigo, nie pamiętam tytułu, chyba właśnie Dworek, czy Dwór... a może się mylę - nie mam pamięci do anz własnych... w każdym razie grał tam m.in. Zelnik i Voit...
zarys fabuły: wraca Zelnik do dom (nie pamiętam skąd) i widzi czarna ptaki tworzące na niebie znak krzyża. woźnic mówi , że to zły omen, żeby wracali, ale Zelnik nie chce. W domu ojciec z nową młodą żoną, w której sie Zelnik zakochuje a tymczasem objawia się duch pierwszej żony... dokładnie nie mpamiętam, bo chyba naście lat temu to widziałam, ale z gatunku takich jak lubię - klimatyczny
z innych polskich Lokis - teĹĽ raczej klimatyczny, ale wolÄ™ wyĹĽej wymieniony...

poza tym było kilka filmów z cyklu opowieści niesamowite, w tym świetna komedia Ja gore :) ) z innych tytułów z tej serii to pamiętem jeszcze damę pik (juz nie komediowa)... wiem, że to cała seria była, i były niezłe (oczywiście wszystko z serii klimatycznych, ale miały swój urok - zwłaszcza że oglądałam je dzieckiem będąc ;) )

Flaco 
Żywy trup

"Ja Gore" pamiętam do dziś a szcegolnie jedno zdanie - Pan tu, panie Pogożelski wino sobie pijesz, a jak gore". :lol: :lol: :lol:
Ĺšwietny tekst, do tej pory za mnÄ… chodzi.

Kinson 
W stanie rozkładu

Sk±d: Z szosy

Carmilla ten film to chyba PowrĂłt Wilczycy.
A co do opowieści niesamowitych ... pamiętam też jakiś film z tej serii o pociągu.
A co do "Ja gorę" to pan Pogorzelski miał naprawdę przerąbane "Pan tu panie Pogorzelski gorzesz a ja gore" :)

carmilla 
V.I.P.

Wysłany: Czw 12 Lut, 2004   

Kinson napisał/a:
Carmilla ten film to chyba PowrĂłt Wilczycy.

nie, ta pierwsza żona to był duch, tam nawet pół wilka nie było... tam była taki motyw, że jak Zelnik wrócił skądśtam (nie wiem, czy on z powstania wracał czy z zagranicy), i przegladał ksiązki matki, to otworzył na jakiejś stronie i tam coś było: "jak ćma powrócę" i z tej ksiązki jakaś ćma czy cóś wyleciało, i wtedy ona zaczęła straszyć... w żadnym razie to nie była wilczyca ani jej powrót...

Flaco 
Żywy trup

To było Widziadło w reżyseri Marka Nowickiego z 1983 roku

carmilla 
V.I.P.

a Widziadło to nie przypadkiem z Wilhelmim i jakąś rudą pięknością (nie pamiętam kto ją grał)???
bo jednak wciąż mi gdiześ świta, że to co opisuję, to ma chyba jednak dwór w tytule (acz na 100% pewna nie jestem)

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu