Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
"Szkoła przy cmentarzu"
Autor Wiadomość
Blackbird 
Zainfekowany

Wysłany: Pią 17 Mar, 2006   "Szkoła przy cmentarzu"

Zwracam sie do wszystkich fanów horroru na papierze. Pamiętacie może serię horrorów dla dzieci "Szkoła przy cmentarzu"? Zapraszam do podzielenia się swoimi wspomnieniami z tej serii.
Czytałem te historyjki z zapałem mając jakieś 9-10 lat. Wtedy to były straszne historie, miały niesamowity klimat (z punktu widzenia 9-latka).

MauZ 
Żywy trup

Wysłany: Pią 17 Mar, 2006   

o kuuuuuuuuuuuuuuuurde :D :D:D
przypomniałeś mi tę serie człowieku :D
dzięki Ci :D Bóg Ci w filmach wynagrodzi... przeciez ja jestem niewierzący to co ja gadam :lol:
no, ale czytałem to za dzieciaka... klimat rzeczywiście miały niesmowity... straszne to nie były w sumie, ale czytałem to z zapartym tchem, i miałęm każdą nowość jaka pojawiła się tylko w bibliotece :D wypas po prostu ;) i tak sie za dzieciaka kształtowało swój horrorowy charakter ;)

Hiroto-NC 
Świeże mięso

Wysłany: Pią 17 Mar, 2006   

wiecie co Wam powiem...
miałem chyba wszystkie czeswci tej książki w łapach.ale żadnej nie przeczytałem :D
ani jednej!:D

BOLESNE WSPOMNIENIA I BOLESNE WSPOMNIENIA 2....

Własnie pracuje nad nowym opowiadaniem.

KrOOlik 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Sob 18 Mar, 2006   

czytałem zaledwie kilka książek z serii Szkoła przy Cmentarzu i powiem, że czytalo się to bardzo przyjemnie: ) jeśli ktoś ma jakieś 10 to moze sie przy tym świetnie bawić. Jednakże z podobnych serii wolę Krąg Ciemności- to były dopiero książeczki : D !

Renier 
Świeże mięso

Wysłany: Sro 22 Mar, 2006   

Pamiętam,że jeszcze w pds biegałam do biblioteki szkolnej i polowałam na serie 'Szkoły przy cmentarzu' z uporem godnym maniaka.Wtedy rzeczywiście robiła na mnie wrażenie; teraz,z racji wieku pewnie wyglądałoby to nieco inaczej ; ).W późniejszych latach rozczytywałam się też w 'Przygodach trzech detektywów' ale to już nieco inna bajka ; ).

KrOOlik 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Sro 22 Mar, 2006   

Renier napisał/a:
W późniejszych latach rozczytywałam się też w 'Przygodach trzech detektywów' ale to już nieco inna bajka ; )

Ale historyjki też były dobre : P choć z szeroko pojętą grozą juz nie miały zbyt wiele wspólnego, fajnie się je czytało : )

Roanoke 
Żywy trup

Wysłany: Sob 01 Kwi, 2006   

Ja sie niestety ostatnio rozczarowalam - chcialam sobie po latach przypomniec Szkole przy Cmetarzu, ale nie byl to dobry pomysl....
Lata temu naprawde niezle sie bawilam czytajac te historyjki, a teraz poprostu sie wynudzilam. Mimo to mam nadzieje, ze dzieciaki nadal maja dostep do tych ksiazwczek, gdyz jest to genialna sprawa dla fanow grozy w wieku podstawowkowym :mrgreen:

KrOOlik napisał/a:
Renier napisał/a:
W późniejszych latach rozczytywałam się też w 'Przygodach trzech detektywów' ale to już nieco inna bajka ; )

Ale historyjki też były dobre : P choć z szeroko pojętą grozą juz nie miały zbyt wiele wspólnego, fajnie się je czytało : )

Kurcze czuje sie jak na spotkaniu klasowym po latach :mrgreen: Tez zaczytywalam sie w Przygodach Trzech Dedektywow :wink:

Raq 
V.I.P.

Wysłany: Nie 02 Lip, 2006   

Haha...a ja "szkołę przy cmentarzu" posiadam do dzis :D mam co prawda tylko kilka części ale jednak....jakoś zbytnio mnie nie straszyła (no moze prócz tej z bałwankiem) ale czytało się świetnie....mam też 2 książeczki "Gęsia skórka" na podstawie których powstał ten idiotyczny serial.....a moze było odwrotnie.....w każdym razie fajnie się czytało :D

Through the magic of future past the magician longs to see, one chants out between two worlds, fire, walk with me.

Tomzmetal 
Powstały z martwych

Wysłany: Pią 18 Sie, 2006   

Szkoła przy cmentarzu :D czytałem to w II klasie podstawówki, naprawdę miałem z tym kupę zabawy. Przeczytałem około 20 księążek z tej serii. Na własnośc mam 10,
podam je, bo moze ktos tez ma to sie pobrechtamy:
- Sylwester z duchami
- Opowieści z ciemnego lasu
- Śnieżny potwór
- Zemsta ducha
- Duch na deskorolce
- Rowerzysta bez głowy
- Święty MOrdołaj Przybywa (yeah)
- Niesamowita pisanka
- Oddaj mi moje ciało
- Mój mały wilkołak

Pamiętam, że zazwyczaj mogłem je przecztrac w jeden dzień, a niektóre w miesiąc (bo akcja wolno sżła do przodu). Jednak zawsze z wielką przyjemnością kupowałem te 125 stron za 12 zł ;] i jeszcze te ostatnie strony w stylu zrób to sam.

Raq 
V.I.P.

Z wymienionych przez ciebie mam tylko "opowieści z ciemnego lasu"....a mam też część 1 czyli "zemsta dinozaurów" ...o krokodylyu "w paszczy aligatora",o jakieś tam roślince"zachłanne pnacze" ,"operacja upiór" czytałem "jezioro szlamno" ,"śneżny otwór" (na tym miałem schizy hehehe ale chyba tylko za sprawą okładki :P )....pamiętam ze było tego jeszcze kilka ale sam nie umie spamiętać co czytałem a co nie....jakoś świta mi ten "duch na deskorolce" ale nie wiem sam czemu :D ....fakt faktem miło wspominam te ksiażeczki :D

Through the magic of future past the magician longs to see, one chants out between two worlds, fire, walk with me.

Tomzmetal 
Powstały z martwych

z tych co Ty czytałeś to ja czytałem Zemstę Dinozaurów (fajna okładka jest), W paszczy aligatora. A pierwszą wypożyczaną przeze mnie książką z tej serii była książka Nawiedzona Łazienka :D sympatyczna seria tak ogolnie. Myślę, że małe dzieci powinny zaczynać przygodę z grozą od właśnie takich serii, a nie jakiegoś gore.

Raq 
V.I.P.

Wysłany: Sob 19 Sie, 2006   

O własnie posiadam jeszcze nawiedzoną łazienkę....tylko za cholere nie wiem gdzie jest....a ja za to zacząłem od zemsty dinozaurów ....wiadomo cz 1 i potem jak widziałem w księgarni następne to kupowałem :D

Soul Blade 
Żywy trup

Wysłany: Nie 20 Sie, 2006   

ja czytałem kiedyś tylko 2 chyba z jakimś bałwanem i z jakimś bagnem prawie nic nie pamietam oprócz tego że jak na wiek 10 lat może wywołać gęsią skórke ;)

Roanoke 
Żywy trup

Wysłany: Pon 21 Sie, 2006   

ha, ja nawet ostatnio czytałam bo mi wpadły w ręce dwie, których nie przerobiłam :wink: Jednak obecnie zajeżdza to kiczem i straszna tandetą. Lata wiele robią. W tym przypadku na niekorzyść Szkoły przy Cmentarzu. Kiedyś czytało sie je z zapartym tchem, a teraz pozostawiaja niesmak i nużą banalną fabułą. Jednak cofając sie w stecz, przyznać musze że kiedys miałam z nich duzo radochy...

aLunia4a 
Świeże mięso

Wysłany: Pią 01 Wrz, 2006   

Pamietam te książeczki :mrgreen: jeju ile ja sie ich naczytałam, krąg ciemności też był dobry :-) co tydzień wypad do biblioteki po parę książeczek:-) kurcze ale gdzieś w gim pamietam jak zachorowalam wypozyczylam sobie ksiazke z tej serii zeby co poczytać ale jakos nie moglam juz tego czytac ;-) ale tak dla 10-latkow byly wspaniale :mrgreen: mile wspominam ehh

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu