Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
"Szkoła przy cmentarzu"
Autor Wiadomość
Jurox69 
Świeże mięso

Wysłany: Wto 24 Lut, 2009   

Pamiętam jak czytałem w dzieciństwie wieczorami pod kołdrą z latarką jak musiałem już spać. To były czasy:) I ten klimat. Do tej pory trzymam na półce kilkanaście tytułów z tej serii.

Też kiedyś szukałem jakiś informacji i nic.

Szary wilk 
Świeże mięso

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009   

Ja czytełm jak dobrze pamietam "Zemste dinozaurów" i to o wilkołaku;p Chyba poszukam tych ksiązek na allegro;D

Gelu 
Powstały z martwych

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009   

Jak byłem mały to czytałem i z tego co pamiętam bardzo się tym jarałem, ale wątpię by teraz był podobny efekt:)

AccessDenied 
Żywy trup

Wysłany: Wto 21 Lip, 2009   

Rzeczywiście, czytałam toto :D Równolegle z serią "Trzech Detektywów"Kilka schematów jeszcze mi się kołacze po głowie...

enamarlena 
Zainfekowany

Ja też czytałam :) Tylko już nie pamiętam tytułów i nie wiem czy wszystkie bo nie pamiętam czy biblioteka miała całą serię :)

A tak na marginesie była seria Szkoła przy cmentarzu i Gęsia skórka, prawda?

Asdark 
Zombie pożeracz mięsa

Prawda ;)

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Pią 24 Maj, 2013   

Za młodu to się czytało bo wtedy takie serie do młodszego czytelnika wychodziły. Czytałem wszystkie książki z tej serii i mam do nich sentyment. Przede wszystkim posiadała fajny klimacik, a oprócz tego była o duchach, wampirach i innych potworach co w tamtym okresie mi bardzo pasowało. Oprócz tego to pamiętam na przykład serie Krąg ciemności, Gęsią skórkę, Ulice strachu, Trzech detektywów, Miasteczko z piekła rodem, a później z wydawnictwa Amber serię Książki super ( nieraz wydawali powieści lub serie z pogranicza grozy/fantasy dla młodszych czytelników).
W tej chwili każda z książek serii Szkoła przy cmentarzu nie byłaby straszna, ale szkoda, że tej serii nie wznawiają.
Ciekawe kto krył się za tą serią książek bo jak się zacznie szukać informacji o autorze to nie można nic znaleźć.

JarekT 
Świeże mięso

Autor "Szkoły przy cmentarzu" to Todd Strasser.:)
http://en.wikipedia.org/wiki/Todd_Strasser

Na anglojęzycznej Wiki można znaleźć to info:
http://en.wikipedia.org/w...vella_series%29

KrOOlik 
Zombie pożeracz mięsa

Szkoły przy Cmentarzu niewiele miałem odcinków w rękach, za to biblioteki w mojej okolicy obfitowały w Krąg Ciemności i Ulice Strachu (od tego ostatniego chyba nawet pochodzi inspiracja do polskiego tytułu "Urban Legends" z 98). Trzech detektywów też się czasem pojawiło. Fajne to były czytadła i do dziś wspominam to z sentymentem - sprawdziłbym jeszcze jakie wrażenie zrobi to po latach i czy nawet jako zapchajdziura się obroni, ale niestety nie mam już dostępu :)

Magnis 
Żywy trup

JarekT napisał/a:
Autor "Szkoły przy cmentarzu" to Todd Strasser.:)
http://en.wikipedia.org/wiki/Todd_Strasser

Na anglojęzycznej Wiki można znaleźć to info:
http://en.wikipedia.org/w...vella_series%29

Ja tak szukałem jak tylko mogłem, a tu niespodzianka. Dzięki ;-) .

KrOOlik u mnie w bibliotece może by się coś znalazło, ale niestety ze wszystkich części garstka została. Sam nabyłem kilka książeczek i mam. Szkoda tylko, że więcej mi się nie udało zebrać albo wszystkie. Mi się podobało w tych książkach historia, klimat i zakończenie często makabryczne i zaskakujące. A same książeczki czytało się bardzo szybko.

Z podobnych do tego tytułu to na przykład Gęsia skórka R.L. Stine gdzie w normalnym świecie nasi bohaterowie spotykają potwory, duchy czy nawet mumie. Przeczytałem ze trzy książki kiedyś z tej serii. Każda opowieść mi się podobała może ze względu na fajną historię i trochę strachu. W sam raz na poczytanie sobie coś lekkiego i przyjemnego.

Jak wspomniałem Amber na fali Harrego Pottera wydał serię książeczek skierowanych do młodszego czytelnika, ale fajnie napisanych.
Na przykład Jerry Piasecki (Laura na deser, Mój nauczyciel jest .. wampirem?, Nauczycieli torturuje się w sali nr 104, Tajemnicze akwarium) stworzył lekkie opowieści z nutką grozy. Marry Arrigan napisała Ducha kapitana Grimstone, Czaszkę Baldura i Zemstę ducha. W pierwszej to klasyczna opowieść o duchach, dobrze napisana i fajnym zakończeniem. Druga to z tego co pamiętam historia o klątwie i muszę stwierdzić, że czytają się dobrze. Peter Johnston to autor niesamowitych opowieści skierowanych do młodego odbiorcy jak i do starszego. Jego opowiadanie możemy znaleźć w zbiorze Dom bez powrotu wydanym przez Amber. Oprócz tego dwie jego powieści jak Szponiarz oraz Przeraźacze to opowieści z nutką grozy.
Fajnie się czyta i co tu dużo mówić może za bardzo nie straszą, ale można spędzić fajnie przy nich czas :smile: .

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu