Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Conan - najlepsza część

Która część Conana bardziej przypadła wam do gustu?
Conan Barbarzyńca
89%
 89%  [ 33 ]
Conan Niszczyciel
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
Rockfan 
Powstały z martwych

Wysłany: Sob 10 Lis, 2007   

Oba świetne,dziś już nie robią takich filmów.
Filmy zajebiście ukazują świat jaki wykreował Robert Howard(czytałem jego opowiadania ,plus innych autorów :mrgreen: ),nic dodać nic ująć.
Jest jeszcze Czerwona Sonia,film duzo gorszy ,ale wciąz wart obejrzenia.

evilmg 
Współpracownik HO

Wysłany: Czw 22 Lis, 2007   

Rockfan napisał/a:
Oba świetne,dziś już nie robią takich filmów.

niby sie staraja, np. Pathfinder. wikingowie z tego filmu sprowadzaja wojownikow z Conana do poziomu przedszkolakow. noooo.. moze przesadzilem, ale wikingowie w Pathfinderze to mistrzostwo swiata. tak posepnych i poteznych wojownikow nie widzialem w zadnym filmie, nawet 13th Warrior. wprost bije od nich chlod i mdly odor smierci.

a wracajac do Conana - uwielbiam obydwa, ale postawie na 1 czesc.

Chal-Chenet 
V.I.P.

Wysłany: Pon 26 Lis, 2007   

część pierwsza. ma taki barbarzyński klimat... :D

Przemo 
Żywy trup

Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią 14 Gru, 2007   

Nie oddalem glosu, oba bardzo mi sie podobaly. Jedynka jest swietna - sceny walk konkretne, krew sie leje... no po prostu film rewelacja, dwojka natomiast juz bardziej fantasy i tez dobrze, humor, ciagle cos sie dzieje. Generalnie wole sie wstrzymac bo mozna powiedziec filmy sie uzupelniaja

Joe Chip 
Żywy trup

Wysłany: Pią 17 Paź, 2008   

Jedynka, jeden z najlepszych filmów fantasy w historii i bodajże najlepszy soundtrack w historii. Ten film ma epicki rozmach. Dwójka też dobra i ma więcej elementów fantasy - czarodzieje, potwory, w porównaniu z jedynką rozmaite efekty specjalne. Dobra kontynuacja.

Paranoik 
W agonii

Wysłany: Pią 17 Paź, 2008   

Rockfan napisał/a:
Jest jeszcze Czerwona Sonia,film duzo gorszy ,ale wciąz wart obejrzenia.
Na podstawie prozy Howarda powstał jeszcze Kull z Kevinem Sorbo. Miał być kolejnym Conanem ale Arnie nie zgodził się na obranie tej roli czy coś w tym stylu i zmienili trochę fabułę.

NightCrawler 
W agonii

Wysłany: Nie 03 Maj, 2009   

Pierwszy Conan to jak dla mnie arcydzieło totalne (10/10) i najlepszy film fantasy jaki powstał :!:

Pierwsze co zwraca uwagę to ogromny rozmach, już od pierwszych minut wiedziałem że będę miał do czynienia z epickim dziełem. Zresztą prolog "Barbarzyńcy" jest jednym z moich ulubionych. Cała historia jest przedstawiona bardzo realistycznie (zapewne spora w tym zasługa współscenarzysty, Olivera Stone'a), naprawdę nie jest tu aż tak wiele elementów fantastycznych jak można byłoby się spodziewać po tytule. Masa tu naturalistycznie pokazanej przemocy, żadnej troski o zmysły estetyczne przeciętnego widza (to lubię). O muzyce Poledouris'a napiszę tylko ze to jeden z najlepszych soundtracków jakie słyszałem. Arnold Schwarzenegger był po prostu idealnym wyborem obsadowym, innego aktora w tej roli zwyczajnie sobie nie wyobrażam, podobnie niezastąpiony jest James Earl Jones jako Thulsa Doom. Wrażenie robią dekoracje i kostiumy, widać że twórcy dużą wagę przywiązali do wiernego odtworzenia realiów. Strona techniczna również jest doskonała, zarówno zdjęcia jak i montaż- wzorcowe.

Za dwójką zbytnio nie przepadam, za dużo tu kiczu (co w innym przypadku może i byłoby na plus, ale dla kontynuacji "Barbarzyńcy", to nie wypada), za dużo elementów fantastycznych, i przed wszystkim brak tego rozmachu i epickości z jedynki. Filmik może jeszcze kiedyś obejrzę, ale na dzień dzisiejszy nie on moim zdaniem nawet startu to pierwszego "Conana".

kasia 
Powstały z martwych

Wysłany: Nie 03 Maj, 2009   

ahhhh,film mojego dziecinstwa.......
co jest najlepszego w tym filmie? oczywiscie wyglad wojownikow- miecze nie wygaldaja na plastykowe, a oni sami nie wygladaja jak kulturysci spakowani na silce.
jestem zwolenniczka drugiej czesci filmu (duuuuuuzo roznych efektow specjalnych, potwory sa na poziomie i w porownaniu z pierwsza czescia jest tu weicej bohaterow w druzynie conana, co mnie kaurat sie podoba)
w pierwszej czesci na uwage zasluguje jak dla mnie sceny zbiorowe gdy pokazuje sie modly w sekcie oraz sceny rozpoczynajace film, czyli napad na wioske conana

Krwawy Królik 
W agonii

Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pon 04 Maj, 2009   

najlepszy konan to ten co był barbarzyńcą!

kefas999 
Powstały z martwych

Wysłany: Pon 08 Mar, 2010   

Ostatnio przypomniałem sobie obie części Conana (a także takie klasyki jak "Czerwona Sonia", "Willow" i "Starcie Tytanów" ) i przychylam się do zdania większości oddając swój głos na pierwszą częśc. W drugiej części za dużo było moim zdaniem humoru i troszeczkę irytował mnie towarzysz Conana imię wyleciało mi z pamięci... chodzi o tego łotrzyka i złodzieja z dwoma sztyletami. Łucznik i kompan Conana z pierwszej części był o niebo lepszy.

ghede 
W agonii

Wysłany: Pią 11 Cze, 2010   

Surowy klimat pierwszej części doskonale pasuje do tego typu opowieści.
Podobny klimat ma cykl powieściowy KANE Karla Edwarda Wagnera.

Dia13 
W agonii

Wysłany: Sob 23 Mar, 2013   

Mnie ogólnie ten film przeraża :D

kasia 
Powstały z martwych

Wysłany: Nie 24 Mar, 2013   

? dlaczego Dia? to jest klasyk :D kocham i uwielbiam. najgorsza i zarazem najlepsza rola Arnolda. klimat, fajna historia... czasem obrzydliwy

Golem 
Moderator

Wysłany: Nie 24 Mar, 2013   

Czemu najgorsza? Przeciez Arnold tam byl autentyczny. Najgorsza jego rola jaka kojarze, to ta z "Gliniarza w przedszkolu".

kryslav 
Powstały z martwych

Wysłany: Pon 25 Mar, 2013   

Niszczyciel. klasyk i sentyment. można przyczepić się do aktorstwa, ale mi ono nie przeszkadza

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu