Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
NIGHTMARES AND DREAMSCAPES
Autor Wiadomość
SmołA 
V.I.P.

Wysłany: Pią 22 Wrz, 2006   NIGHTMARES AND DREAMSCAPES

NIGHTMARES AND DREAMSCAPES 1: BATTLEGROUND - http://www.horror.com.pl/filmy/recka.php?id=1121

NIGHTMARES AND DREAMSCAPES 2: CROUCH END - http://www.horror.com.pl/filmy/recka.php?id=1132

NIGHTMARES AND DREAMSCAPES 3: UMNEY'S LAST CASE - http://www.horror.com.pl/filmy/recka.php?id=1146

NIGHTMARES AND DREAMSCAPES IV: THE END OF THE WHOLE MESS - http://www.horror.com.pl/filmy/recka.php?id=1160

NIGHTMARES AND DREAMSCAPES V: THE ROAD VIRUS HEADS NORTH - http://www.horror.com.pl/filmy/recka.php?id=1394

NIGHTMARES AND DREAMSCAPES VI: THE FIFTH QUARTER - http://www.horror.com.pl/filmy/recka.php?id=1239

NIGHTMARES AND DREAMSCAPES VII: AUTOPSY ROOM FOUR - http://www.horror.com.pl/filmy/recka.php?id=2414

NIGHTMARES AND DREAMSCAPES VIII: YOU KNOW THEY GOT A HELL OF A BAND - http://www.horror.com.pl/filmy/recka.php?id=2351

zapraszam do dyskusji

sakooL
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Wrz, 2006   

Bardzo dobry odcinek, ciekawie zrealizowany, swietna rola Hurt'a. Ciekawe jest to, ze przez caly czas trwania nie pada w zasadzie ani jedno slowo.

Yoorask8 
V.I.P.

Pada, pada i to nie jedno :P

Po pierwsze chciałem spytać dlaczego adminie jesteś niekonsekwentny? Masters Of Horror mają tylko jeden temat a "Marzenia i Koszmary" będa miały tyle ile epizodów? To nie zarzut tylko pytanie. :P Nawet powiedziałbym, z oczkiem. ;)

po pierwsze to nawet nie widziałem, ze to jakis serial, po drugie temat o MAsters of Horror istniał już wcześniej, więc głupio było go tak sobie zostawić i zakłądac oddzielne tematy do każdego z osobna, a po trzecie kto powiedział, że z tego tematu nie można zrobić tego samego, więc nie marudź - admin

Odcinek pierwszy to ekranizacja "Pola Walki" - opowiadania z "Nocnej Zmiany". Zarówno opowiadanie jak i film to dobra rozrywka. Mi się pomysł bardzo podobał, skomplikowany to może nie jest, ale ogólnie intrygujący i ciekawy. :D Opowiadanie lepsze. :P
Ostatnio zmieniony przez SmołA Sob 23 Wrz, 2006, w całości zmieniany 1 raz  

sakooL
[Usunięty]

Yoorask8 napisał/a:
Pada, pada i to nie jedno

w ktorym miejscu?

[ Dodano: Pią 22 Wrz, 2006 ]
jedynie na lotnisku slychac niewyrazny belkot, ale wiecej nie przypominam sobie. Babki w samolocie nie slychac.

Yoorask8 
V.I.P.

Wysłany: Sob 23 Wrz, 2006   

SmołA napisał/a:
po pierwsze to nawet nie widziałem, ze to jakis serial, po drugie temat o MAsters of Horror istniał już wcześniej, więc głupio było go tak sobie zostawić i zakłądac oddzielne tematy do każdego z osobna, a po trzecie kto powiedział, że z tego tematu nie można zrobić tego samego, więc nie marudź - admin

Jestem pedantem więc marudze. Temat o "Marzeniach i Koszmarach" również wcześniej istniał. :P Ja bym jednak sugerował, żeby założyć dla każdego epizodu osobny temat.

sakooL napisał/a:
Yoorask8 napisał/a:
Pada, pada i to nie jedno

w ktorym miejscu?

[ Dodano: Pią 22 Wrz, 2006 ]
jedynie na lotnisku slychac niewyrazny belkot, ale wiecej nie przypominam sobie. Babki w samolocie nie slychac.

Zwracam honor i przyznaję racje. Byłem święcie przekonany, że we wiadomościach był głos i jakiś jeden dialog mi się kojarzył.

M@rio 
Redaktor

Wysłany: Nie 24 Wrz, 2006   

Mimo, iż opowiadanie niezbyt mi się podobało, to jednak musze przyznać, że jego odpowiednik serialowy przypadł mi do gustu. I tak, jak już wcześniej wspomniano - choć nie padają tu żadne słowa, to jednak obraz ten potrafi przykuć uwagę. Ja osobiście w napięciu i z zaciekawieniem śledziłem zmagania głównego bohatera z zawartością przesłanej mu paczki ;) . Bardzo ciekawa i sprawna ekranizacja opowiadania Kinga.

Garrett 
Świeże mięso

Wysłany: Nie 24 Wrz, 2006   

Co najważniejsze odczówa sie klimat jakim Król zalewał nas w swoim opowiadaniu. Hurt spisał sie na medal, swietnie przedstawiał swoje emocje mimiką, ogólnie cały odcinek kozacko zmontowany (fajnie wypadła akcja w windzie z pojedynczym komandosem)

mictlantecutli 
W agonii

Wysłany: Pon 25 Wrz, 2006   

Nie widziałem filmu a zaintrygował mnie ten temat jak diabli. Jestem ciekawy, czy to pełnometrażowka, czy tylko odcinek? Polecacie obejrzeć?

sakooL
[Usunięty]

mictlantecutli napisał/a:
Jestem ciekawy, czy to pełnometrażowka, czy tylko odcinek?

odcinek, co zostalo juz wyzej napisane, oraz zaznaczone w recenzji
mictlantecutli napisał/a:
Polecacie obejrzeć?

polecamy ;-)

mictlantecutli 
W agonii

Najwyraźniej przeoczyłem wczytany dogłębnie ;)
Dzięki za info! Pozdrawiam

evilmg 
Współpracownik HO

Wysłany: Wto 26 Wrz, 2006   

oglądałem już jakiś kawałek czasu temu i moja reakcja była jak najbardziej pozytywna. świetnie zekranizowane opowiadanie! trzyma w napięciu do ostatniej chwili.

mimo wszystko czytanie Kinga jest o niebo lepsze.

bartix3 
W stanie rozkładu

Wysłany: Pon 05 Lut, 2007   Re: NIGHTMARES AND DREAMSCAPES

SmołA napisał/a:
NIGHTMARES AND DREAMSCAPES 1: BATTLEGROUND - http://www.horror.com.pl/filmy/recka.php?id=1121

Fajowy odcinek, naprawde swietnie zrealizowany, kapitalnie im wyszło stworzeni żołnierzyków. Warto obejrzeć bardzo ciekawe przeżycie

SmołA napisał/a:
NIGHTMARES AND DREAMSCAPES 2: CROUCH END - http://www.horror.com.pl/filmy/recka.php?id=1132

W porównaniu do opowiadania Kinga, ta realizacja jest daleko za murzynami. Opowiadanie miało kapitalny klimat i do dzisiaj jest jednym z moich ulubionych opowiadań Kinga. Ten odcinek miewa oczywiście momenty lepsze i gorsze , ale nie posiada tej magii która charakteryzowała dzieło pisarskie Kinga

-=69=- 
W agonii

Wysłany: Czw 24 Maj, 2007   

NIGHTMARES AND DREAMSCAPES 1: BATTLEGROUND

Juz nigdy nawet nie spojze na plastikowe zolnierzyki hehe.
Bardzo mi sie podobalo. Muzyka nienajgorsza a brak dialogow dodatkowo podkresla klimat i nastroj.
A plastikowe CKMy i wyrzutnie rakiet po prostu rozbily mnie na kawalki heh.
Polecam :devil:

Emilio 
Redaktor

Wysłany: Sob 17 Lis, 2007   

Moje oceny tego zacnego serialu:

:arrow: Pole Walki: Świetny odcinek, film trzyma poziom opowiadania, a nawet jest od nigo nieco lepszy. Prawie godzina świetnej zabawy. Rewelacja 9/10
:arrow: Crouch End: Tutaj spadek formy. Opowiadanie, to moim zdaniem pierwsza trójka antologii "Nightmares & Dreamscapes" natomiast film jest średniakiem. Klimat jest, owszem, ale zmiany w stosunku do pierwowzoru moim zdaniem nie wyszły na dobre tej produkcji. Film jest poprawny, ale tylko i wyłacznie tyle. 6/10
:arrow: Ostatnia sprawa Umneya: Kolejny bardzo dobry odcinek. wierna ekranizacja jest tutaj tylko do połowy, później historia nieco się zmienia. Historia jednak bardzo ciekawa, chwilami zabawna a chwillami wzruszająca. 7/10
:arrow: Koniec całego bałaganu: Jedno z najlepszych opowiadan z "Marzeń i koszmarów" i jedna z najlepszych ekranizacji. Film jest znakomity, wciąga niesamowicie i daje do myslenia. Zawsze lubiłem to opowiadanie i cieszy mnie niezmiernie, że film wyszedł aż tak dobrze. 8/10
:arrow: Drogowy wirus zmierza na północ: Najgorszy odcinek serialu. O ile opowiadanie było dobre, o tyle jego adaptacja sie nie broni. Nawet świetny Berenger nie był w stanie uratować tego filmu. Nie ma tego napięcia jakie było w opowiadaniu i potencjał tekstu nie został wykorzystany (nieco podobnie jak w crouch end) Mogł to być dobry horror, niestety nie jest. 5/10
:arrow: Piata cwiarka: Po słabym poprzedniku, znowu świetny film. Opowiadanie było średnie, film jest zdecydowanie lepszy! O ile w tekscie Kinga postaci były słabo nakreślone , to w ekranizacji są one staranniej ubarwione. Wymagało to oczywiście zmian w stosunku do opowiadania, ale te w przeciwieństwie do kilku innych ekranizacji króla wyszły filmowi na dobre. 8/10
:arrow: Prosektorium nr 4: Kolejny dobry odcinek. Ogladając go dosłownie czuje się beznadziejną sytuacje bohatera. Jest napięcie, jest humor... Ogólnie, bardzo poprawnie zrobiony odcinek. mocne 7/10
:arrow: Mają tu kapele jak wszyscy diabli: Wierna ekranizacja swietnego opowiadania. Dobre aktoristwo i świetna, groteskowa historia. Obawiałem się troche wyglądu gwiazd rocka, ale nie zawiodłem się. Joplin jest bardzo podobna, tak samo jak Nelson, Orbison czy Buddy Holly. Hendrix juz troche nadrabia strojem, ale może być. Odcinek bardzo dobry, 8/10.

Podsumowujac, swietny serial. Mam nadzieje, że powstanie drugi sezon, gdyz ogólny poziom tej antologii jest wyższy niż np Masters of Horror :kosa:
Ogólna ocena serialu waha się między 7 i 8/10 - POLECAM

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu