Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Horrory Świata - seria filmów na DVD (IDG)
Autor Wiadomość
bufik 
Redaktor Naczelny

Wysłany: Sob 11 Sie, 2007   Horrory Świata - seria filmów na DVD (IDG)

W serii wydawniczej "Horrory świata", markowanej logiem prestiżowego miesięcznika Kino Domowe Magazyn DVD, ukało się 9 filmów z gatunku horroru, które dla fanów i miłośników kina miały stanowić nie lada gratkę.

Serię rozpoczął zrealizowany w 2005 roku tajwański film "Dziedzictwo" ("The Heirloom", 2005), bardzo ciekawie sfilmowany horror o klasycznych wątkach. Film ten pojawił się w repertuarze największego polskiego festiwalu filmowego Era Nowe Horyzonty 2006, gdzie był wyświetlany w ramach Nocnego Szaleństwa, a w swojej ojczyźnie trafił do Katalogu Warner Bros.

Drugi film w serii to kultowy już horror koreański pt. "Czerwone pantofelki" ("The Red Shoes", 2005). Przerażająca wizja oparta na motywach jednej z baśni Hansa Christiana Andersena.

W grudniu 2006 wydano produkcję z Hongkongu pt. "Zdjęcie śmierci" ("Ab-normal beauty", 2004). To kolejna niecodzienna i warta obejrzenia produkcja Braci Pang (The Pang Brothers), którzy potrafią straszyć jak nikt inny, oferując jednocześnie perfekcję realizacyjną.

"Karma dla Bestii" ("Flesh for the beast", 2003) to amerykańska produkcja utrzymana w tzw. klimacie gore, będąca już pozycją kultową wśród fanów horroru. Na światowy rynek właśnie trafia seria komiksów rozwijająca wątki z tego filmu.

Australijska "Mroczna plaża" ("Lost things", 2003) w bardzo ciekawy sposób łączy horror z thrillerem psychologicznym. Tylko dla widzów o mocnych nerwach.

Z kolei "Duch Aatma" ("Aatma", 2006) ucieszy zarówno wielbicieli horrorów, jak i fanów indyjskiego kina z Bollywood. To trzeba zobaczyć - najnowsza technika filmowa w połączeniu z klasyczną realizacją filmu indyjskiego!

Irlandia słynie z wielu szalonych fanów strasznych filmów. "Martwe mięso" ("Dead meat", 2004) okazało się największym sukcesem tamtejszej kinematografii i udanie łączy wątki grozy z akcją i komedią.

Z Irlandii niedaleko do Wielkiej Brytanii, gdzie w 2005 roku na ekranach kinowych święciła tryumfy lokalna wersja superprodukcji grozy pt. "Pułapka dusz" ("Spirit trap", 2005). Film ten w serii "Horrory świata" został wydany w maju 2007.

Serię "Horrory świata" zamyka wspaniała i niepokojąco nastrojowa produkcja z Korei pt. "Wiolonczela" ("Cello", 2005).

Wydania wszystkich filmów są utrzymane w wypracowanym przez IDG Poland standardzie TCE(tm). Oznacza to, że obraz będzie najwyższej jakości, w formacie panoramicznym anamorficznym. Widz może wybrać wersję ścieżki dźwiękowej pomiędzy oryginalną Dolby Digital 5.1, DTS, czy polskim lektorem w Dolby Digital 5.1. Napisy zostaną opracowane przez najlepszych tłumaczy w konsultacji z językoznawcami i ekspertami w konkretnych dziedzinach.

„Wybór tytułów nie był przypadkowy. Przyświecała nam idea pokazania takich produkcji, które do tej pory nie były dostępne w Polsce, a tymczasem na całym świecie lub w krajach swojego pochodzenia zyskały sporą popularność lub wręcz stały się pozycjami kultowymi” – mówi Maciej Obuchowicz, wydawca Kina Domowego – Magazynu DVD. „Horrory straszą od zawsze, ale odmienność kultur, w jakich powstały, dodaje im niesamowitego klimatu. Najlepsze kino grozy z Korei czy Hongkongu wciąż jest na fali. Cieszę się, że widzowie naszej serii będą mogli ponadto zobaczyć co straszy Hindusów, Australijczyków czy Irlandczyków” – dodaje.

Seria „Horrory świata” zadebiutowała w sprzedaży na początku października 2006, a kolejne tytuły były wprowadzane do sprzedaży co miesiąc. Cena zeszytu z filmem DVD w klasycznym pudełku wynosi 19,90 zł.

Wszystko oczywiście sygnowane pięknym logo Horror Online na płycie DVD, okładce i plakacie.

esoka 
W stanie rozkładu

Wysłany: Sob 11 Sie, 2007   

Posiadam jedynie "Mroczną Plażę" i jestem bardzo zadowolony gdyż to świetny film. Filmy ładnie wydane, a sam plakacik również okazały. Szkoda że dostaliśmy tyle kina azjatyckiego, ale nie można mieć wszystkiego.

Deicide Satanus 
V.I.P.

chyba troche temat nei na czasie :P
kolekcja juz dawno wyszła, kto miał nabyc to nabył i wie co i jak

bufik 
Redaktor Naczelny

Specjalnie założyłem ten dział aby w nim przedstawiać wszystko co wyjdzie pod patronatem Horror Online. Troszkę po to, żeby się pochwalić a trochę po to aby przedstawiać Wam, gdzie możecie znaleźć produkty polecane przez nas. Tym bardziej, że będzie ich pewnie więcej, co nie ukrywam bardzo mnie cieszy.

Po prostu chciałem uzupełnić braki, aby mieć przegląd wszystkich rzeczy którym już patronowaliśmy.

Poza tym kolekcja Horrory Świata cały czas jest do nabycia na stronach IDG. Skąd wiesz że za miesiąc nie wejdzie ktoś nowy i nie zechce sobie kupić filmu? :-)

fobia 
W agonii

póki co posiadam tylko 4 numery, gdyż wszystkie nie były dostarczane na zadupie w którym mieszkam, jednak w najbliższym czasie mam zamiar dokupić pozostałe numery.
Oddajesz wszystko, wszystko i więcej
Kim jest ten święty ze złotem w ręce?

Skaras 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Nie 12 Sie, 2007   

Swietna seria. Brakuje mi tylko Wiolonczeli, ale niedlugo nadrobie. Wydane byly tu filmy dobre, gorsze i prawdziwe sredniaki, ale nie bylo totalnych gniotow na szczescie - wszystkie trzymaly jako taki poziom. Jestem wniebowziety i bylbym rad, gdyby wydali druga serie z innymi filmami, bo tytuly to potrafia wybierac. Dzieki nim widzialem pierwszy horror z bollywood (po drugi juz napewno nie siegne, ale milo jest poznac nieco egzotyki).

Makedonec 
Współpracownik HO

Wysłany: Wto 14 Sie, 2007   

Seria znakomita. Posiadam wszystkie numery prócz "Flesh for the beast" i muszę stwierdzić to samo co Skaraś - wszystkie filmy trzymają poziom przynajmniej przyzwoity, a już "Dead Meat" wprawiło mnie w zachwyt.

SZALENIEC 
Żywy trup

Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pią 17 Sie, 2007   

Nie mam wszystkich numerów, ale większość - i przyznaję że seria mi się podoba, niekiepski poziom reprezentują sobę te filmy i zgodzę się z poprzednikiem że najbardziej spodobał mi się "Dead Meat". Polecam serię.

Radosław 
W stanie rozkładu

Wysłany: Wto 21 Sie, 2007   

Ja nie mam tych filmów, ale cena ponoć nie jest wygórowana, więc muszę nadrobić zaległości, jeśli jest to jeszcze możliwe.

Makedonec 
Współpracownik HO

Wysłany: Wto 21 Sie, 2007   

Radosław napisał/a:
Ja nie mam tych filmów, ale cena ponoć nie jest wygórowana, więc muszę nadrobić zaległości, jeśli jest to jeszcze możliwe.

na stronie IDG możesz zamówić wysyłkowo wszystkie numery, ostatni numer - z "Wiolonczelą" - wciąż można w Empiku znaleźć, w Kolporterze natknąłem się ostatnio na numer ze "Zdjęciem Śmierci". Więc wciąż nic straconego ;)

Mariusz_Myszka 
Zainfekowany

Wysłany: Sob 29 Wrz, 2007   

W kioskach pierwszy numer drugiej serii Horrorów Świata - koreański "Telefon".
His words are not my own "

Deicide Satanus 
V.I.P.

Mariusz_Myszka napisał/a:
W kioskach pierwszy numer drugiej serii Horrorów Świata - koreański "Telefon".

to jest jakaś druga seria ? jakie filmy obejmuje ?

Mariusz_Myszka 
Zainfekowany

Teraz jest "Pon".
- listpad - " Furnace", USA, 2006
- grudzień - " Acacia", Korea, 2003
- styczeń - " Shadow: Dead Riot", USA, 2006
- luty - "Sorum", Korea, 2001
- marzec- "P", Wlk. Brytania/Tajlandia, 2005
- kwiecień - "The Doll Master", Korea, 2004
- maj - "Spirits", Wietnam/USA, 2004
- czerwiec - "Forest of Death", Hongkong, 2007
His words are not my own "

Deicide Satanus 
V.I.P.

Mariusz_Myszka napisał/a:
Teraz jest "Pon".
- listpad - " Furnace", USA, 2006
- grudzień - " Acacia", Korea, 2003
- styczeń - " Shadow: Dead Riot", USA, 2006
- luty - "Sorum", Korea, 2001
- marzec- "P", Wlk. Brytania/Tajlandia, 2005
- kwiecień - "The Doll Master", Korea, 2004
- maj - "Spirits", Wietnam/USA, 2004
- czerwiec - "Forest of Death", Hongkong, 2007

no to z jednej strony dobra informacja chociaz szukalem newsa jakiegos na necie i nie mogłem nic znalezc lecz z drugiej strony znowu lipa bo dali od groma tych skośnookich azjatyckich nudnych filmów :sad:

esoka 
W stanie rozkładu

No niestety masa horrorów z Azji, ale zobaczymy może na coś się skuszę.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu