Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kategorie filmów i Opowiadania
Autor Wiadomość
szopenus 
Świeże mięso

Wysłany: Sro 15 Sie, 2007   Kategorie filmów i Opowiadania

Witam
Nie znalazłem nic na forum na ten temat, więc chciałbym w nowym wątku przedstawić propozycję. Osobiście jestem fanem horroru (pewnie to nikogo nie dziwi), ale nie każdego. Stąd propozycja, aby wprowadzić spis recenzji według Podgatunku Horroru (może to brzmi głupio, nie mogę znaleźć lepszego określenia). Wzięło się to stąd, iż jestem zagorzałym antyfanem gatunku gore, snuff itp. lubię zaś filmy z klimatem, filmy które straszą, a nie brzydzą. Często chcąc zasięgnąć informacji, jaki film wart jest obejrzenia, długo trzeba wertować i odrzucać filmy, by trafić na coś co można ew. brać pod uwagę.

Przy okazji, jako że próbuję pisać opowiadania z naszego ulubionego gatunku, ciekaw jestem czy planowane jest wprowadzenie opcji komentowania i oceniania nadsyłanych do HO opowiadań??? Pozdrawiam.

Skaras 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Sro 15 Sie, 2007   Re: Kategorie filmów i Opowiadania

szopenus napisał/a:
Witam
Nie znalazłem nic na forum na ten temat, więc chciałbym w nowym wątku przedstawić propozycję. Osobiście jestem fanem horroru (pewnie to nikogo nie dziwi), ale nie każdego. Stąd propozycja, aby wprowadzić spis recenzji według Podgatunku Horroru (może to brzmi głupio, nie mogę znaleźć lepszego określenia). Wzięło się to stąd, iż jestem zagorzałym antyfanem gatunku gore, snuff itp. lubię zaś filmy z klimatem, filmy które straszą, a nie brzydzą. Często chcąc zasięgnąć informacji, jaki film wart jest obejrzenia, długo trzeba wertować i odrzucać filmy, by trafić na coś co można ew. brać pod uwagę.

Przy okazji, jako że próbuję pisać opowiadania z naszego ulubionego gatunku, ciekaw jestem czy planowane jest wprowadzenie opcji komentowania i oceniania nadsyłanych do HO opowiadań??? Pozdrawiam.

Co do pierwszej opcji to juz dawno sie nad tym zastanawialem jako fan szufladkowania wszystkiego. Taki spisik po podgatunkach przydalby sie z pewnoscia, ale nie wiem, czy oprocz nas dwoch komusby to sie jeszcze przydalo.

Co do drugiej opcji to przeciez na forum mozesz zamiescic swoje opowiadanie w dziale opowiadania i tam bedzie ono komentowane.

Emilio 
Redaktor

Wysłany: Sro 15 Sie, 2007   

szopenus napisał/a:
Wzięło się to stąd, iż jestem zagorzałym antyfanem gatunku gore, snuff itp. lubię zaś filmy z klimatem, filmy które straszą, a nie brzydzą

Szacunek, ja też :kosa: Mnie takowy spis może nie jest potrzebny ale jeśli powstanie to nie mam nic przeciwko.

nihilus 
Żywy trup

Mi taka segregacja by sie jak najbardziej przydala, latwiej by mi bylo znalesc filmy z moich ulubionych gatunkow.

Raq 
V.I.P.

Emilio napisał/a:
szopenus napisał/a:
Wzięło się to stąd, iż jestem zagorzałym antyfanem gatunku gore, snuff itp. lubię zaś filmy z klimatem, filmy które straszą, a nie brzydzą

Szacunek, ja też :kosa:
I ja :D a co do spisu to nie powiem ze by mi to byłona rękę tylko pozostaje pytanie kto to podzieli no i wiadomo że czasem może być ciężko coś do czegoś zakwalifikowac...i tu albo podpisanie pod 2 podgatunki i więcej albo jeden co moze nie być dokładne...z kolei podpinanie pod kilka może wiżać się z tym ze dostaniemy misz masz i wyjdzie z tego tyle co nic...w kazdym razie ja jestem za, tzn było by mi to na rękę napewno....

Through the magic of future past the magician longs to see, one chants out between two worlds, fire, walk with me.

Skaras 
Zombie pożeracz mięsa

Jak najbardziej mozna podpisac pod film kilka gatunkow, Zadko sie zdaza taki Guinea Pig, gdzie po prostu widnialoby gore. Wezmy taka Martwice Mozgu, tu jak najbardziej pasowalyby 3 kategorie: gore, komedia, zombie.

Co do filmow, ktorych absolutnie nie da sie zaszufladkowac powstalaby po prostu kategoria Inne, gdzie szly by wszystkie Donnie Darco itd.

Raq 
V.I.P.

No i w takiej formie jestem jak najbardziej na tak...zrobić coś ak na horrorcharnel...jedna gł. kategoria i dodatkowo podpiąć inne, czy też bez gł i podkategorie tylko tak jak pisze Skaraś

Through the magic of future past the magician longs to see, one chants out between two worlds, fire, walk with me.

ThrashVomit 
Powstały z martwych

Pozostaje tylko pytanie, czy to da się zrobić? Operowanie na bazach danych i już sam proces kategoryzowania KAŻDEGO filmu w serwisie HO [a średnio większość filmów może mieć minimum 2 kategorie; przemilczę fakt, że filmów jest od groma :) ] może być zajęciem czasochłonnym, niekoniecznie najprzyjemniejszym. Osobiście nic do pomysłu nie mam, ale poczekajmy na wypowiedzi ludzi, którzy serwisem administrują.

Raq 
V.I.P.

no własnie o tym wspominałem w moim 1 poście w tym temacie...najgorsze w tym wszystkim było by aktualizowanie serwisu...a nie wiem czy w takim stopniu wchodzi to w ogóle w grę...

Skaras 
Zombie pożeracz mięsa

Cytat:
Pozostaje tylko pytanie, czy to da się zrobić? Operowanie na bazach danych i już sam proces kategoryzowania KAŻDEGO filmu w serwisie HO [a średnio większość filmów może mieć minimum 2 kategorie; przemilczę fakt, że filmów jest od groma :) ] może być zajęciem czasochłonnym, niekoniecznie najprzyjemniejszym. Osobiście nic do pomysłu nie mam, ale poczekajmy na wypowiedzi ludzi, którzy serwisem administrują.

Zrobic to sie da wszystko. Kiedys w reckach nie bylo kraju produkcji i trzeba bylo dolozyc. Mysle, ze kategorie bylyby wprowodzane jak byloby na nie zapotrzebowanie. Na razie wypowiedzialo sie tylko kilka osob. Jakby sie wypowiedzialo kilkadziesiat pozytywnie nastawionych do pomyslu to pewnie jakies kroki bylyby przedsiewziete. Pojawia sie jednak maly problem techniczny: kto mialby dodawac gatunki do poszczegolnych filmow, bo jak sadze nie ma osoby, ktore widzialaby je wszystkie.

nihilus 
Żywy trup

Skaras napisał/a:
Pojawia sie jednak maly problem techniczny: kto mialby dodawac gatunki do poszczegolnych filmow, bo jak sadze nie ma osoby, ktore widzialaby je wszystkie.

Mysle, ze samo stwierdzenie po przeczytaniu recki i spojrzeniu na screeny wystarczyloby, by wiedziec jaki to konkretny gatunek ;) .

Raq 
V.I.P.

nihilus napisał/a:
Mysle, ze samo stwierdzenie po przeczytaniu recki i spojrzeniu na screeny wystarczyloby, by wiedziec jaki to konkretny gatunek
myslę ze nie...ja często łapłem się na tym właśnie że looknałem, założyłem ze to "coś tam" a okazało sie całkiem inaczej....

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu