Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Aliensgroup

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
fantasy
Autor Wiadomość
NESTOR_WUTANG 
Powstały z martwych

Wysłany: Pon 05 Maj, 2008   fantasy

OK pragnac rozruszac nieco ta nowa kategorie, zakladam topik pod owym tytulem. Takze widze tutaj autorstwa roznych dobrych , ciekawych, w nad wyraz porzadnych ksiazek o tresci fantasy . Asdark coś dla Ciebie w końcu ;)

Paranoik 
W agonii

Wysłany: Pon 05 Maj, 2008   

Moje ulubione ksiązki fantasy z polski to Dagome Iudex, Nienackiego i Achaja, Ziemiańskiego. Pierwsza to niedoceniana, fabularyzowana wersja powstania państwa Polan, bardzo polecam. Jedna z najlepszych powieści polskich w ogóle. Drugą chyba wszyscy znają ;)

Asdark 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

NESTOR_WUTANG napisał/a:
Asdark coś dla Ciebie w końcu
jak miło :mrgreen:

Z fantastyki zagranicznej polecam osobiście: wszystko co napisał Terry Pratchett, natomiast jesli chodzi o rodzime produkcje no to cały cykl o przygodach Jakuba Wędrowycza ( 5 tomów ) autorstwa Andrzeja Pilipiuka - toż to lepsze niż Chłopi :mrgreen:

Paranoik 
W agonii

Asdark napisał/a:
jesli chodzi o rodzime produkcje no to cały cykl o przygodach Jakuba Wędrowycza ( 5 tomów ) autorstwa Andrzeja Pilipiuka - toż to lepsze niż Chłopi :mrgreen:
Swoją drogą to chyba najzabawniejsze polskie książki jakie czytałem. Zdecydowanie górna półka.

Wendy 
Moderator

Asdark napisał/a:
wszystko co napisał Terry Pratchett, natomiast jesli chodzi o rodzime produkcje no to cały cykl o przygodach Jakuba Wędrowycza
z tym jak najbardziej się zgadzam :mrgreen: naprawdę rewelacja jak ktos lubi się pośmiać. Z fantasy 'poważniejszego' to standardowo polecam JRR Tolkiena, Ursule Le Guin i Sapkowskiego, i w sumie serię "Dark Tower" Kinga też można do fantasy zaliczyć.

mihaugal 
V.I.P.

Rock`n`Roll Bejbi - Piotrka Rogoży
Martwe dziwki ida do nieba - Donata Szyllera
kniżka o jednorożcu (tu ukłon w stronę Dariusa, jeśli kto ciekaw, bo zapomniałem autora i tytuł)
jak fantasy - to bez grandpy Tolkiena nie chu-chu
Nik Pierumow i trylogi "pierścień Mroku"
koniecznie patrolerski Łukjanienki + Brudnopis (choć czy to wciąż fantasy, cholera wie...)

evilmg 
Współpracownik HO

mihaugal napisał/a:
Rock`n`Roll Bejbi - Piotrka Rogoży
Martwe dziwki ida do nieba - Donata Szyllera

no tak, ale czy to aby na pewno fantasy jest? chyba, ze bedziemy tu wrzucac cala fantastyke.
jesli chodzi o mnie, to najsampierw polecalbym:

wszystkie knigi z Gotrekiem Gurnissonem - krasnoludzkim zabojca. ksiazki osadzone sa w swiecie WFRP czyli popularnego Warhammera, inaczej Mlotka ;) kazdy kto lubi przygode, magie, ostra mordownie i humor, powinien siegnac po serie o Zabojcy. znajdziemy tu mnostwo potworow znanych z sesji rpg. ksiazki autorstwa Billa Kinga. ulubiona postac serii - Snorri Gryzonos :mrgreen:

saga o Mieczu Prawdy, Terry'ego Goodkinda. ostatnio zakupilem juz bodajze 9 tom. ksiazki maja po ladne kilkaset stron i naprawde jest co czytac. historia niejakiego Richarda Cyphera - lesnego przewodnika, ktory wyrusza w swiat, by poznac swe przeznaczenie. niektore fragmenty sa wyjatkowo brutalne (morderstwa dzieci, nabijanie ich na pal, przegnile zwloki mieszczan, wyrywanie wnetrznosci, liczne akty seksualne itp). minusem sa denerwujace przypomnienia co sie dzialo w poprzedniej czesci, a obecne w kazdym z tomow, a takze watek milosny (nudny jak flaki z olejem. Goodkind potrafi przez 2 strony opisywac uczucia naszego Ritchiego). saga z pewnoscia warta uwagi.

mihaugal 
V.I.P.

Z tej pary przynajmniej Martwe dziwki zahaczają dość szeroko o fantasy

evilmg 
Współpracownik HO

mihaugal napisał/a:
Z tej pary przynajmniej Martwe dziwki zahaczają dość szeroko o fantasy

a pytalem nie bez kozery. nie znam tych ksiazek a pierwszy tytul wzbudzil me podejrzenia co do przynaleznosci gatunkowej ;)

ciekaw jestem tego 'Pierscienia Mroku'. slyszalem, ze niezle.

mihaugal 
V.I.P.

jeśli lubisz humor, aluzje do szeroko pojetej kultury i niebanalne pomysły napisane żywym, dynamicznym i ciekawym językiem - martwe dziwki przypadną Ci do gustu

Rogoża to opowiadania iście rock`n`rollowe - pełne polotu i luzu, wyobraźnia spuszczona ze smyczy

a Pierścień Mroku zaiste zacny - miejscami lepsiejszy od Tolkienowskiej trylogii (bo Silmarillionu nic nie przebije)

carmilla 
V.I.P.

Wysłany: Sro 07 Maj, 2008   

mihaugal napisał/a:
jeśli lubisz humor, aluzje do szeroko pojetej kultury i niebanalne pomysły napisane żywym, dynamicznym i ciekawym językiem - martwe dziwki przypadną Ci do gustu

podpisuję sie obiema rękami

mihaugal napisał/a:
(bo Silmarillionu nic nie przebije)

z tym toże się zgodzę

z moich ulubionych:
Kroniki Amberu - R. Zelaznego
Czarnoksiężnik z Archipelagu (i reszta) U. K. Le Guin
Tolkien (wszystko co przeczytałam)
Sapkowski - byłby zaliczany do ulubionych gdyby nie zakończenie sagi o wiedźminie

Darius 
Powstały z martwych

mihaugal napisał/a:

kniżka o jednorożcu (tu ukłon w stronę Dariusa, jeśli kto ciekaw, bo zapomniałem autora i tytuł)
j

No weź łamiesz mi serce :mrgreen:
"Na Tropach jednorożca" - Mike Resnick - genialne urban fantasy, a także wielka gratka dla fanów powieści Chandlera. Polecam gorąco.

mihaugal 
V.I.P.

o własnie - o to mi chodziło
tylko z tą genialnością bym polemizował, ale humor jest i konik mikrusek pocieszny ;-)

Darius 
Powstały z martwych

mihaugal napisał/a:

tylko z tą genialnością bym polemizował

Twoje prawo :mrgreen:

LdF 
W stanie rozkładu

Na tropach - dobra rzecz. Mi osobiście, dużo bardziej pasują Ludzie jak Bogowie tfu jak ludzie oczywiście , jeśli mowa o poczuciu humoru,aczkolwiek to nie fantasy.
Ostatnio skończyłem trylogię o Sherwood Pacyńskiego. Mam pytanie odnośnie sagi: moze ktoś wie co z czwrtą czescia trylogii ( che che dobre to jest)?. Zapowiedzi już widziałem dość dawno ok roku i nie ukazało sie, o co chodzi ( tzn. wiem ,że Tomek nie zyje ale co z knigą)?. Czy garsc popiołów sie ukaże? Pytam sie bo poprzednie czesci mam w biblioteczce i chciałbym ostatią również do niej zaprosić.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu