Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Aliensgroup

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
fantasy
Autor Wiadomość
Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Nie 04 Lip, 2010   

Mi się podobał cykl o Mordimerze, również napisał zbiór opowiadań razem z Damianem Kucharskim "Necrosis:Przebudzenie", łączące w sobie fantastykę z elementami grozy.Niedawno wydawnictwo Fabryka Słów wznowiło tę pozycję.
Bardzo fajna książka i ciekawa, dobrze zbudowany został świat przez autorów, przyjemnie i dobrze się czyta. :grin:

Chal-Chenet 
V.I.P.

Magnis napisał/a:
napisał zbiór opowiadań razem z Damianem Kucharskim

Damian Kucharski to pseudonim Piekary. ;)

Ja tymczasem skończyłem "Gildię Magów" i jestem zadowolony, to dokładnie taka książka, jakiej się spodziewałem i na jaka miałem ochotę. Lekkie i przyjemne czytadło fantasy, dostarczające doskonałej rozrywki. Z przyjemnością zaczynam właśnie drugi tom.

Magnis 
Żywy trup

A czytałeś może jego książkę "Imperium Smoki Haldoru" wydaną przez Iskry w formie zeszytu, rzecz do dostania w tanich książkach lub na aukcjach. ;-)

Chal-Chenet 
V.I.P.

Właśnie nie. Mam ją na półce, ale kiedyś słyszałem opinię, że to najgorsza rzecz Piekary i jakoś się z góry uprzedziłem. Rozumiem, że Ty masz inną opinię? ;)
Ale to ma 79 stron i na końcu jest napisane, że to "Koniec części pierwszej", nie wiem czy jest sens zabierać się za coś, co nie zostało dokończone - bo zdaje się, że część druga nie wyszła, prawda?
(I ta fatalna okładka... :) )

Magnis 
Żywy trup

Okładka może być, nawet ładnie wygląda ;-) , tak to pierwsza część, niestety nie napisał drugiej części.
Na Wikipedii kiedy wszedłem na stronę o nim to tam były wyszczególnione co miał zamiar napisać, a niestety zostały w planach tylko. ;-)

A co do okładek to mam naprawdę stare wydania nawet z 1950r. książek i zawsze dla mnie mają swój urok. ;-)

Chal-Chenet 
V.I.P.

Jakiś tam urok może i mają, ale szczerze mówiąc, wolę nowoczesną, efekciarska szkołę, taką, jaką prezentuje przy swoich okładkach chociażby Fabryka. ;)

Ale, ale. To w końcu warto zajrzeć do tych "Smoków Haldoru"?

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Pon 05 Lip, 2010   

Moim zdaniem warto, ponieważ można zobaczyć jak pisał dawniej, a jak obecnie ;-) .Wstęp opisuje bitwy, intrygi oraz walkę o władzę, póżniej już jest powieść, która jest moim zdaniem dobrze poprowadzone i również dobrze napisana. ;-)
Szkoda, że nie napisał części następnej.

Chal-Chenet 
V.I.P.

Wysłany: Nie 18 Lip, 2010   

Za mną "Nowicjuszka", drugi tom Trylogii Czarnego Maga. Tak jak przy części pierwszej, świetnie się bawiłem podczas czytania. Styl się nie zmienia, wciąż jest to lekkie i przyjemne, "szybkoczytelne" fantasy. Bohaterka dojrzewa, budzi się w niej coraz większa moc, przy okazji musi walczyć z przeciwnościami i odkrywa rzeczy, o których wiedzieć nie powinna. Czyli fabuła standardowa, ale ja akurat lubię podobne schematy, więc wtórność mi nie przeszkadza.
Bardzo "misię" i po raz kolejny z przyjemnością zaczynam kolejny tom.

Chal-Chenet 
V.I.P.

Wysłany: Nie 25 Lip, 2010   

"Wielki Mistrz" - ostatni tom "Trylogii Czarnego Maga" Trudi Canavan. Trzyma poziom poprzednich części, znaczy: czyta się szybko + łatwo + przyjemnie, co w sumie = doskonałej rozrywce na lato. Tym niemniej parę rzeczy mnie denerwowało. Mianowicie:
Spoiler:
Sonea zbyt łatwo łyknęła historyjkę Akkarina (generalnie z dnia na dzień, z godziny na godzinę zmieniła przeświadczenie, że wielki mistrz jest potwornym potworem na myślenie, że to zbawca ludzkości - okej, rozumiem, że mogła do takich wniosków dojść, ale powinno jej to trochę czasu zająć, a nie tak "puf i już".
Druga sprawa to miłość tych dwojga. Też na zasadzie "puf i już". Nie widziałem scen, w których mogli się na siebie zbliżyć na tyle, by zapałać tak wielką do siebie miłością, że jedno zginęłoby po to, by ratować drugiego.
Poza tym jak na takie wielkie zagrożenie, za mało bohaterów zginęło. Ale to może moje zboczenie, za bardzo przyzwyczaiłem się do traktowania bohaterów przez np. Kresa.

Poza wymienionymi wadami było okej. Nie jest to wiekopomne dzieło, a jeno prosta rozrywka. I w tej kategorii jest to powieść (jak i cała trylogia) naprawdę dobra.

kefas999 
Powstały z martwych

Wysłany: Pią 25 Lut, 2011   

Z fantasy przeczytałem ostatnio "Kroniki świata Wynurzonego" Licii Troisii. Niestety trylogia nie zaskakuje niczym nowym, chociaż czyta się przyjemnie i szybko. A nie zaskakuje dlatego że książka sporo czerpie z ogólnych schematów jakie wykorzystywane były już niejednokrotnie w literaturze fantasy. Najbardziej widać odniesienia do Tolkiena "Władcy Pierścienia".
Mimo wszystko trylogia nie pozbawiona jest uroku, i jeśli ktoś ma ochotę na lekką lekturę do poduszki to można sięgnąć.
A o czym to jest? Powieść traktuje o Nihal ostatnim półelfie Świata Wynurzonego. Ostatnim dlatego że Tyran wybił cały wspomniany lud. Tyran to zły koleś który chce podbić cały Świat Wynurzony. Nihal natomiast chce zostać wojowniczką i w dodatku jeźdźcem smoka, oraz walczyć przeciwko wojskom Tyrana. Tak to się przedstawia w dużym skrócie.

kefas999 
Powstały z martwych

Wysłany: Pią 09 Gru, 2011   

W końcu ktoś wpadł na genialny pomysł i wyda wszystkie teksty Roberta E. Howarda o Conanie w trzech pokaźnych tomach. Dzisiaj w empiku przeglądałem pierwszy tom pt. "Conan i pradawni bogowie". Strasznie się na niego napaliłem, jeszcze na razie nie kupiłem, ale to kwestia czasu. :smile:
Poniżej link do opisu książki
http://www.rebis.com.pl/r...=print&id=K5004

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Sro 18 Lip, 2012   

Ostatnio przypomniałem sobie książkę Piersa Anthonego Zaklęcie dla Kameleona , którą mogę polecić wszystkim lubiącym humorystyczną odmianę fantasy. Znajdziemy ciekawych bohaterów, historie i absurdalne i zabawne wydarzenia, które przytrafiają się po drodze bohaterom. Dla fanów książek Pratchetta pozycja obowiązkowa. Książkę powtórnie została wydana w nowszym tłumaczeniu, ale ja akurat mam jedno z pierwszych wydań. Ocena 8/10.

Mieszko Zagańczyk Czarna ikona
Fajna powieść gdzie autor umieścił akcję w Konstantynopolu. Poznajemy bohatera, który wyrusza jako złodziej by ukraść tytułową czarną ikonę przez co wplątuje się w przerażające wydarzenia. Połączono tutaj historie i fantasy w znakomity sposób dzięki czemu czyta się tą powieść przyjemnie i szybko. Ocena 8/10.

kefas999 
Powstały z martwych

Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Ja jestem w trakcie lektury książki Conan i Pradawni Bogowie. Jest to zbiór pierwszych opowiadań o Conanie autorstwa Roberta E Howarda. Opowiadania są ułożone w takiej kolejności w jakiej ukazywały się na łamach czasopism z historiami niesamowitymi, między innymi w "Weird Tales" .
Klimat opowiadań jest świetny, można wyczuć wpływy Lovecrafta. Nie brakuje historii o złowieszczych zapomnianych bogach z odległej przeszłości czy też kreatur z innej rzeczywistości.
Sama książka jest naprawdę ładnie wydana, z masą dodatków i rewelacyjnymi rysunkami Marka Schultz'a. Dla fanów fantasy pozycja obowiązkowa.

Tortured Soul 
W stanie rozkładu

Też siedziałem kiedyś w fantasy, mam dwie pięknie wydane pozycje przez PIK: Conan,pierwsze wydanie kompletne i Conan Obieżyświat. Jest tam dużo mroku, jest ciężar, jest atmosfera i jest tempo. :fire:

Magnis 
Żywy trup

Tortured Soul napisał/a:
Też siedziałem kiedyś w fantasy, mam dwie pięknie wydane pozycje przez PIK: Conan,pierwsze wydanie kompletne i Conan Obieżyświat. Jest tam dużo mroku, jest ciężar, jest atmosfera i jest tempo. :fire:

Poszukaj serii wydawnictwo PIK, które wydawało 11 tomów pt. Niepublikowane opowieści gdzie masz bardzo dużo opowieści grozy (nieraz połączonej z fantasy) z twórczości Roberta E. Howarda. Na uwagę zasługuje Wilcza głowa gdzie fan grozy znajdzie znakomite teksty nieraz przywodzące na myśl Lovecrafta ;-) .

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu