Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Aliensgroup

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ulubieni pisarze
Autor Wiadomość
Emilio 
Redaktor

Wysłany: Pon 05 Maj, 2008   Ulubieni pisarze

Jakich pisarzy cenicie. Jacy twórcy wywarli na was najwieksze wrazenie... jakich chetnie czytacie?

Moim numerem jeden jest od lat Ernest Hemingway. Uwielbiam jego powieści i opowiadania, które powstały w duzej mierze na podstawie jego autobiografii. Moje ulubione powiesci hemingwaya to:
Komu bije dzwon
Pożegnanie z bronia
Zielone wzgorza Afryki
To co prawdziwe o świcie
Mieć i nie miec
...ogolnie wszystko ;-) opowiadan nie bede wymieniał bo jest tego zbyt wiele.
Uwielbiam tez Jacka Londona, do którego utworów mam ogromny sentyment.
Co dale...
Jerome David Salinger
Alan Sillitoe
Philip k Dick
Stanisław Lem
Truman Capote
William Golding
... i jeszcze kilku, o których pewnie zapomniałem :P

mihaugal 
V.I.P.

Wysłany: Pon 05 Maj, 2008   

Robert Graves
Joseph Heller
Isaac Asimov
Stanisław Lem
Marek Hłasko
drzewiej William Wharton...

carmilla 
V.I.P.

Wysłany: Wto 06 Maj, 2008   

ilekroć o tym myślę, to za każdym razem pewnie lista byłaby inna. Chyba nie ma pisarza, którego bym przeczytała wszystko, co do zdobycia na polskim rynku.
Bo czy mogę powiedzieć, że moim ulubionym pisarzem jest O. Wilde, skoro nie przeczytałam żadnej jego sztuki, żadnego wiersza, za to przeczytałam wszystkie jedną powieść (wiem, że grozy, ale on nie tylko grozą sięzajmował), list (bo tak po prawdzie to nie wiem, do jakiej kategorii literackiej zakwalifikować De Profundis), chyba wszystkie opowiadania i bajki. I równo wszystko mnie zachwyca.
Czy mogę nazwać ulubionym pisarzem Lema, skoro przeczytałam jego 2 ksiązki, ael już po peirwszej przeczytanej wiem, że chcę więcej?
Dick, którego przeczytałam 2 zbiory opowiadań i 2 powieści? i wiem, ze opowiadania jednak podobają mi się bardziej. I wiem, że będe do niego wracać...
Łysiak - którym isę kiedyś fascynowałam, a potem mnie odrzuciło (czasem lepiej nie znać prywatnych opoglądów ulubionych twórców), ale to, czym się zachwycałam nadal ciepło wspominam, i któremu zawdzięczam krótką acz intensywna fascynacje Napoleonem i jego epoką...
dużo by tego jeszcze można wyliczyć pewnie i tak zawsze to będzie wyliczenie niekompletne

Wendy 
Moderator

Kolejność w sumie przypadkowa
- Stephen King - dla mnie absolutny numer jeden, za styl, za dialog z czytelnikiem za całokształt
A.E Poe, H. P. Lovecraft - za niepowtarzalny styl
- Małgorzata Musierowicz - mam sentyment do Jeżycjady, wiem że to babskie historie ale pełne ciepła i humoru
- Roland Topor - miażdży abstrakcją i specyficznym stylem oraz humorem, poza tym lubię jego grafiki i krótką formę
- Andrzej Sapkowski - za sagę o Wiedźminie
- Wiliam Wharton - pisze o ludziach i ich słabościach oraz zwycięstwach w niepowtarzalny sposób, choć trochę mnie irytuje częsty schemat: Francja - główny bohater malarz - jego rodzina
- JRR Tolkien - za stworzenie Śródziemia i kanonu uniwersum fantasy
- Andrzej Pilipiuk - za Wędrowycza którego perypetie rozbawiają do łez
- Dean Koontz - bo dobre thrillery pisze :mrgreen:
na razie wystarczy ;-)

Asdark 
Zombie pożeracz mięsa

Z tych niehorrorowych to:

- Terry Pratchett - za dyskowy świat i prześmieszny humor :)
- Andrzej Pilipiuk - podobnie jak Wendy Torrance za przygody Jakuba W. i jego znajomych ;) ( swoją drogą znów genialny humor ) :)
- Wojciech Cejrowski - również za humor ( troche stylizowany na Pratchett'cie ) oraz za bardzo wciągający sposób przekazywania treści :)

Emilio 
Redaktor

Asdark napisał/a:
- Wojciech Cejrowski - również za humor ( troche stylizowany na Pratchett'cie ) oraz za bardzo wciągający sposób przekazywania treści

O, o panie Wojciechu zapomniałem, takze bardzo lubie.
Wendy Torrance napisał/a:
Wiliam Wharton - pisze o ludziach i ich słabościach oraz zwycięstwach w niepowtarzalny sposób, choć trochę mnie irytuje częsty schemat: Francja - główny bohater malarz - jego rodzina

Też czesto czytam jego powiesci
Wendy Torrance napisał/a:
Stephen King - dla mnie absolutny numer jeden, za styl, za dialog z czytelnikiem za całokształt

przypominam, ze mowimy o pisarzach, którzy nie mają z horrorem nic wspólnego ;-)

LdF 
W stanie rozkładu

Wysłany: Sro 07 Maj, 2008   

Moi faworyci, ostanimi czasy to Mario Llosa i Amos Oz, a z rodzimego podworka Stanislaw Mysliwski.

satx666 
W agonii

Wysłany: Sro 07 Maj, 2008   

Z niehorrorwych (kolejność przypadkowa) np. - Lem, Dick, Witkacy, Kafka - autorzy, których czytałem(czytam) w ciemno jeśli tylko wpadał mi w ręce jakiś tytuł, którego nie znałem...

Z bardziej współczesnych natomiast na pewno Dukaj, a ogromne wrażenie zrobiły na mnie też ostatnio książki Juli Zeh "instynkt gry" i "orły i anioły" - autorka mało znana, ale pisze imo doskonale.... :jason: polecam.

Chal-Chenet 
V.I.P.

Wysłany: Czw 08 Maj, 2008   

Paru się znajdzie.

Frank Herbert ("Kroniki Diuny" wymiatają.)
Philip K. Dick (Na razie czytałem powieści - w okolicach ośmiu; ale skoro carmilla poleca opka, to też się pewnie wezmę.)
J.R.R. Tolkien (Zwłaszcza "Hobbit", "Władca" też robił wielkie wrażenie, ale tylko za 1 razem.)
Feliks W. Kres (Wszystko.)
Ł. Orbitowski (Za "Tracę Ciepło".)
I. Asimov (Znakomita "Fundacja".)

Paranoik 
W agonii

Wysłany: Czw 08 Maj, 2008   

Dick, Gibson, Szczygieł, Howard, Pilipiuk, Dukaj, Jasienica, Cioran. Kolejność przypadkowa, a i pewnie sporo mi nie przyszło teraz na myśl.

shellygonzalez
Gość
Wysłany: Sob 31 Maj, 2008   Forum Script

Hi.

I am looking for a forum script to use and have been searching the internet for one. I have come across your forum and really like both the functionality and the visual appearance. Could someone tell me if this script is available for me to download or buy? And also is this a custom design or can I download /buy this too? Thanks in advance.

Shelly from [url=http://semlabs.co.uk/]Sears Waste Management[/url] - [url=http://semlabs.co.uk/skip-hire]Skip Hire[/url], [url=http://semlabs.co.uk/asbestos-removal]Asbestos Removal[/url] and [url=http://semlabs.co.uk/tool-hire]Tool Hire[/url]

Joe Chip 
Żywy trup

Wysłany: Wto 28 Paź, 2008   

Philip K. Dick
William Szekspir
Samuel Beckett
James Joyce

SZALENIEC 
Żywy trup

Ostrzeżeń:
 4/2/3

FRIEDRICH NIETZSCHE - absolutny nr 1.
Pozatym Hemingway, Horacy, Osho, poezje Morrisona czy Lennona.

AccessDenied 
Żywy trup

Terry Pratchett- za doprowadzenie na wyższy poziom slapstickowego humoru znanego z twórczości Kurta Vonneguta (którego również bardzo cenię).

Andrzej Sapkowski- szczególnie w jego twórczości cenię to, ze nie upiększa świata; no i poczucie humoru ;)

Andrzej Pilipiuk- inny polski fantasta, twórca postaci egzorcysty-amatora: Jakuba Wędrowycza.

J.R.R. Tolkien- myślę, że tu wyjaśnienia są mniej lub bardziej zbędne ;)

Frenzy 
Redaktor

przede wszystkim Chuck Palahniuk, polecam każdą książkę.
oprócz niego to Bret Easton Ellis / Jacek Dukaj / William Gibson / czasem Neil Gaiman / i last but no least mój ulubiny obecnie polski pisarz Jakub Żulczyk

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu