Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co aktualnie czytacie z literatury niezwiązanej z grozą?
Autor Wiadomość
LdF 
W stanie rozkładu

Wysłany: Sro 07 Maj, 2008   Co aktualnie czytacie z literatury niezwiązanej z grozą?

Ja , zachęcony niestworzonymi historiami o jego kunszcie pisarskim , jadę Orkana Phamuka "Śnieg". Co z tego wyniknie, okaże sie w niedalekiej przyszłosci.
Ostatnio przeczytałem Pochwałe Macochy Llosy i muszę przyznać , że koejne spotaknie z tym panem zaoowocowało nieustajacaą serią achów i ochów nad jego twórczoscia . Facet jest dobry. Myślę , ze kwestią czasu jest "nobelek" z literatury. Ksiązka opowiada o ludzkiej seksualności w bardzo przewrotny sposób. Oczywiscie polecam,che che.

satx666 
W agonii

Wysłany: Sro 07 Maj, 2008   

"Śnieg" przeczytałem i poczułem się wielce rozczarowany, ale może po prostu inny kontekst kulturowy utrudnił mi odbiór :kosa:

Natomiast w tej chwili jadę przez "Lód" Dukaja, ale z uwagi na nadmiar zajęć i objętość książki skończę pewnie na spokojnie dopiero w wakacje. Wcześniej przeczytałem "My" Zamiatina - podobno pierwsza antyutopia w historii literatury - wrażenia z czytania całkiem przyjemne,polecam ;-)

Paranoik 
W agonii

Aktualnie na tapecie Imperium - Kapuścińskiego i Płakaliśmy bez łez - Gideona Greifa.

mihaugal 
V.I.P.

Poczet Dziwów Miejskich - Krzysztof Piskorski

Skaras 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Czw 08 Maj, 2008   

Ja się jak debil wkopałem w Sagę o Ludziach Lodu. Jestem na 39 części. Pierwszy były bardzo ok, ale tak od 15 zrobiło się drętwe romansidło i powielanie schematów i pomysłów. Ale co tam, jak zacząłem muszę dobrnąć do końca.

Emilio 
Redaktor

Skonczyłem ksiązke Przemyslawa slowinskiego. Tygrys - opowieść o Jacku Dempseyu. Biografia jednego z najlepszych bokserów w historii wagi cięzkiej. Beletryzowana biografia, sporo tam ciekawostek, anegdot i mitów jakie powstały o tym sportowcu. dla pasjonatów sportów walki, pozycja obowiązkowa.

carmilla 
V.I.P.

Skaras napisał/a:
Ja się jak debil wkopałem w Sagę o Ludziach Lodu. Jestem na 39 części

:lol: :lol: :lol: No to przed Tobą juz tylko sama nuda.
Skaras napisał/a:
od 15 zrobiło się drętwe romansidło i powielanie schematów i pomysłów. Ale co tam, jak zacząłem muszę dobrnąć do końca.

i to jest właśnie cholerne w tego typu cyklach - najpierw czytasz, bo fajne, bo wciąga, potem z ciekawości co będize dalej, a potem to już tylko nałóg pozostaje. I pod koniec modlisz się, żeby jak najszybciej skończyło. A kończy się toto przez parę ostatnich tomów - jakby jeden to było za mało :devil:

obecnie kończę biografię Vlada III Drakuli a.k.a. Tepesa - M. Cazacu. Godna rzecz (to nie horror, to pozycja historyzcna ;-) )

Gorgona 
W stanie rozkładu

Parę dni temu zaczęłam czytać "Kronikę Koszmarów" Michała Gacka - jestem w połowie i jestem też jak najbardziej pod wrażeniem. Jak skończę wszystkie opowiadania, to się szerzej wypowiem, na razie mogę jedynie napisać, że zbiór jest moim zdaniem na bardzo wysokim poziomie. Wielkie brawa dla młodego przecież Autora, który bardzo dojrzale i z rozmachem traktuje każdy tekst, prowadząc czytelnika przez labirynt przeplatającej się z fantastyką i magią rzeczywistości.

Chal-Chenet 
V.I.P.

Upiorna Dłoń - Jonathan Carroll
Jest to zbiór opowiadań i jak to w tego typu tworach raz jest dobrze, a za chwilę cieniutko. Dosyć podoba mi się atmosfera tych opowiadań, na granicy jawy i snu. Raz tworzy to niesamowity klimat, ale za to za chwilę sprawia wrażenie pisanego na siłę. Generalnie jednak zbiór sprawia dosyć pozytywne wrażenie. Jak na pierwszy kontakt z Carrollem, jestem raczej usatysfakcjonowany. Ale po jego kolejne książki sięgnę jednak dopiero za jakiś czas.

carmilla 
V.I.P.

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008   

Rasa drapieżców. Teksty ostatnie - Stanisław Lem. Kolejne potwierdzienie że lem nie tylko wielkim pisarzem, ale i bystrym obserwatorem rzeczywistości był. Nawet u schyłku zycia

zsasz 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Nie 08 Cze, 2008   

Po WYwiadzie z wampirem, ktory wydal mi sie nieco gorszy niz film, ale i tak bardzo dobry przyszla kolej na Wampira Lestatu i na samym poczatku wielkie rozczarowanie, ale nie z powodu tresci, ale z powodu jakosci wydania firmy Rebis. Ksiazka mi sie zaczela rozklejac, gdy dotarlem do 20-tej strony i wypadaja teraz kolejne kartki. :sad:

LdF 
W stanie rozkładu

Wysłany: Pon 09 Cze, 2008   

Ok skończyłem Śnieg. Pamuka. Niestety nie polecam. Dla mnie nie do strawienia była narracja-niczym z książek dla dzieci infantylna i niezmiernie prosta. Poza tym kłania sie to co już było poruszone powyżej a mianowiecie , róznica kulturowa. Jest ona naprawde znaczna i mimo ,że nie jestem ksenofobem to muszę przyznać ,że mnie to raziło.

satx666 
W agonii

Cytat:
róznica kulturowa. Jest ona naprawde znaczna

To prawda - te sytuacje typu "Bo zdejmę chustę i zobaczycie" trudne w odbiorze i dla przeciętnego europejczyka chyba raczej śmieszne. Też mnie ta książka trochę zraziła do Islamu, bo jeśli naprawdę sposób myślenia w tym kręgu kulturowym jest taki, jak przedstawiono w tej książce, to kraje islamskie chyba nigdy nie znajdą wspólnego języka z resztą świata...

Asdark 
Zombie pożeracz mięsa

zsasz napisał/a:
jakosci wydania firmy Rebis. Ksiazka mi sie zaczela rozklejac, gdy dotarlem do 20-tej strony i wypadaja teraz kolejne kartki.
Rebis ma to do siebie że wydaje książki w chłamowej jakości - pamietam miałem tak z jedną z książek T. Pratchetta tego wydawnictwa... Zawsze można kupić na allegro specjalny klej do ksiażek ( w granicach 5-10zł z tego co pamietam ) i samemu sobie sklejać co wypadło ;)

NESTOR_WUTANG 
Powstały z martwych

biorę się juz za "Cabala" Barkera :)

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu