Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Aliensgroup

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co aktualnie czytacie z literatury niezwiązanej z grozą?
Autor Wiadomość
Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Sob 02 Kwi, 2016   

Terry Pratchett Potworny regiment
Kolejna książka ze znanego cyklu. Tym razem na wojnę wyrusza regiment aby wspomóc żołnierzy walczących w obronie kraju. Niestety nie wszystko jest takie jak się wydaje i po drodze czeka wiele przygód. Jest oczywiście również Vimes. Książkę czyta się dobrze, jest sporo akcji i humoru. Ocena 7/10.

Robert J. Szmidt Apokalipsa według Jana Pana
Całkiem przyjemna powieść umiejscowiona w Polsce po apokalipsie. Postacie dobrze zarysowane i ciągłe coś się dzieje. Ocena 7/10.

Terry Pratchett Piekło pocztowe
Poczta w Anh-Morpork zaczyna znów działać, na przeciwko nich wychodzą właściciele sekatorów, którymi wysyłane zostają wiadomości. Trochę podobna koncepcją do książki Prawda, gdzie gazeta Puls walczy z przebiegłą konkurencją. Może mniej jest absurdu, ale książka jak najbardziej dobra i fajnie się czyta. Ocena 7/10.

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Sob 09 Kwi, 2016   

Terry Pratchett Łups

Kolejna część przygód Vimesa i Straży miejskiej. Tym razem muszą zapobiec wojnie między krasnoludami i trollami. Fajna historia z dozą humoru, ciekawymi postaciami i dobrym zakończeniem. Ocena 7/10.

Caedes 
W agonii

Wysłany: Sob 09 Kwi, 2016   

Ja jestem przy 4 tomie "Młynów Bożych" Kazimierza Truchanowskiego i nie mogę się nadziwić, że pisarz tego formatu został prawie całkiem zapomniany.
"Młyny boże" choć zaczynają się jak mniej poetycko napisane "Sklepy cynamonowe", przeradzają się w coś w rodzaju kafkeski, ale chyba bardziej w stylu jakiego użyłby Poe, gdyby taką historię chciał napisać. Przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie :mrgreen: .
Całą serię kupiłem na allegro za grosze, więc każdemu zapoznanie się z Truchanowskim polecam :leatherface: .

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Nie 10 Kwi, 2016   

Terry Pratchett Świat finansjery
Kolejna powieść z bohaterem Moist von Lipwig tym razem musi postawić na nogi bank, a na niego błędy czekają rodzina właścicielki i pracownicy. Lekka z dozą humoru opowieść z mopsem w roli prezesa banku. Fajnie się czyta, historia wciąga, a same postacie dość dobrze nakreślone. Ocena 7/10.

Truchanowskiego mam Dzwony piekieł, ale trzeba się będzie rozejrzeć za pozostałymi jego książkami.

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Wto 03 Maj, 2016   

Kazimierz Truchanowski Totenhorn - książka to połączenie powieści gotyckiej i fantastyki z wieloma różnymi aluzjami. Całkiem dobrze się czyta, ale jest to wymagająca lektura. Ocena 7/10.

Terry Pratchett Niewidzialni akademicy - za sprawą magów piłka nożna dostaje zielone światło żeby drużyny mogły pograć. Doza humoru i ciekawa historia sprawia, ze czyta się fajnie. Ocena 7/10.

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Sro 25 Maj, 2016   

Clive Cussler, Justin Scott Szpieg, Wyścig
Dwie części przygód detektywa Isaaca Bella. W Szpiegu musi odnaleźć i powstrzymać tytułowego Szpiega. W Wyścigu za to chroni pilotkę przed jej mężem. Książki dobrze się czyta i jako powieści przygodowo - sensacyjne dają radę, ale nie zaskakują niczym nowym. Po prostu rozrywkowa lektura przy, której można spędzić czas. Ocena obu tomów to 6/10.

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

James Patterson, Michael Ledwidge Terror na Manhattanie
Powieść sensacyjna o nieuchwytnym mordercy, którego wszyscy się boją. Dobra pozycja do przeczytania, lekka z ciekawą fabułą, chociaż nie za bardzo oryginalna. Podobał mi się twist jaki zastosowali autorzy w opowieści. Zakończenie standardowe i pozostawia niedosyt.

Michał Gołkowski Komornik
Świat po Armagedonie robi ponure wrażenie i oprócz wielu niebezpieczeństw każdy uważa na Wysłanników. W takim świecie poznajemy Ezekiela, który pełni funkcję Komornika i wykonuje wyroki wydane z Góry. Czasami miałem wrażenie opowiadań połączonych ze sobą, bo autor przerzuca nieraz akcję sporo do przodu. Po za tym to solidnie napisana książka rozrywkowa z dynamiczną akcją.

Marcin Jamiołkowski Okup krwi
Bardzo dobra lektura o przygodach Herberta Kruka, pełna dynamicznej akcji, magii i niesamowitych przygód. Bardzo dobra książka.

Muchozol 
Świeże mięso

Wysłany: Sob 02 Lip, 2016   

Czytam obecnie drugi tom Millennium. O ludzie! To jest genialne! Chociaż... pierwsza część podobała mi się bardziej. :happymonster:

Wendy 
Moderator

Wysłany: Sro 06 Lip, 2016   

Z zupełnie innej beczki to niedawno trafiła mi przypadkowo w ręce książka Adama Wajraka "Wilki" - temat nie z mojej bajki ale była to bardzo przyjemna i fascynująca lektura.
A teraz właśnie skończyłam czytać wywiad rzekę z Krzysztofem Wielickim "Mój wybór" cz. 1 i zabrałam się za przypadkowy prezent pod choinkę jakim jest książka bliżej nieznanej mi Charlotte Link pt. "Gra Cieni" - zobaczymy co to warte

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Sro 06 Lip, 2016   

Wendy napisał/a:
Charlotte Link pt. "Gra Cieni" -

Nie wiem jak tutaj, ale kiedy czytałem Obserwatora Link to jednak zamiast kryminału dostałem powieść obyczajową z małym wątkiem kryminalnym. Może tutaj będzie inaczej ;) .

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Pią 08 Lip, 2016   

Ransom Riggs Osobliwy dom pani Peregrine - skierowana do młodszego czytelnika powieść z pogranicza grozy i fantasy. Książka ładnie wydana, z niesamowitymi zdjęciami przypominająca album. Dobra powieść posiadająca ciekawą fabułę i bohaterów. Ocena 7/10.

Terry Pratchett Para w ruch - powieść ze Świata Dysku, w której zagościła kolej. Spotykamy znajome postacie i znajdujemy ciekawą fabułę. Niestety humoru jest bardzo mało, ale za to absurdu w sam raz. Może nie jest to samo, co wcześniejsze książki, ale nadal dobrze się czyta. Ocena 7/10.

Ragnar Jónasson Milczenie lodu - thriller o morderstwie i poszukiwaniach zabójcy osadzony w scenerii małego miasteczka z mroźnym klimatem. Niestety powieść co najwyżej trochę powyżej przeciętności, a jak już to na plus trzeba zaliczyć zimowy klimat. Ocena 6/10.

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Tess Gerritsen Grzesznik
Powrót duetu Rizzoli i Isles, ale tym razem pani doktor gra pierwszą rolę. Tajemniczy napad rozpoczyna historię, w której autorka poświęciła część powieści na nakreślenie postaci doktor Isles, jej dylematów i problemów. Kolejna część to prowadzone śledztwo z masą niejasności i mylenia tropów. Rozwiązanie zagadki poznajemy dopiero przy końcu powieści. Jest nawet zaskakujące. Ciekawy z dozą makabry thriller o nieuchwytnym mordercy.

Sygurd Wisniewski Niewidzialny
Autor napisał opowieść o niewidzialnym człowieku wcześniej niż sam Wells wykorzystując podobne środki. Połączenie grozy i fantastyki wypadło znakomicie i dostajemy świetną historię. Ocena 7/10.

Marta Krajewska Idź i czekaj mrozów
Osadzona w dawniejszym świecie powieść, gdzie autorka czerpie garściami z wierzeń słowiańskich. Mała wioska z otoczona lasem robi ponure wrażenie. W lasach mieszkają istoty z legend przed, którymi mieszkańcy bronią się rytuałami. Ciekawa powieść fantasy i zarazem debiut autorki. Ocena 7/10.

Wendy 
Moderator

Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Magnis napisał/a:
Wendy napisał/a:
Charlotte Link pt. "Gra Cieni" -

Nie wiem jak tutaj, ale kiedy czytałem Obserwatora Link to jednak zamiast kryminału dostałem powieść obyczajową z małym wątkiem kryminalnym. Może tutaj będzie inaczej ;) .

nie, jest dokładnie tak samo :/

aktualnie żeby od tej Link'owej biedy odpocząć zabrałam się za imieninowego Kinga "Ostatnia warta" i łykam ją jak młody pelikan

na półce czeka przypadkowy prezent czyli "Dziewczyna z pociągu" - Ktoś? Coś?

oraz literatura górska czyli:
Gry krzepnie rtęć - Tadeusz Piotrowski
W stronę Pysznej - Stanisław Zieliński

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Wto 09 Sie, 2016   

Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt Ciemne sekrety
Thriller kryminalny, w którym autorzy położyli duży nacisk na psychologie. Ciekawe postacie i historia potrafiąca przykuć uwagę czytelnika sprawiają, że nie można się oderwać. Świetna książka, bo chociaż początkowo czytanie idzie pomału to później akcja przyspiesza i robi się interesująco. Na plus, że odgadnięcie kto za wszystkim stoi jest praktycznie niemożliwe, a autorzy podsuwają fałszywe tropy non stop. Ocena 7/10.

Czarny pies to antologia krótkich opowieści zawierająca dwie historie "z dreszczykiem" i kolejne przygodowe. Niezła i ciekawa antologia. Ocena 6/10.

Wendy napisał/a:
nie, jest dokładnie tak samo :/

Tego się bałem ;) . Jak lubisz skandynawskie kryminały to polecam Ciemne sekrety. Świetny kryminał z naciskiem na psychologię ciekawymi bohaterami, gdzie autorzy w zakończeniu zdradzają kim był sprawca :) .

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Nie 28 Sie, 2016   

Jakub Ćwiek Grimm City Wilk
Kryminał noir oparty na nawiązaniach do bajek. Przyznaje wyszła bardzo dobra książka, ale zakończenie mogło być trochę lepsze i zaskakujące. Ocena 7/10.

Terry Pratchett W Północ się odzieje
Czwarta część przygód Tiffany Obolałej jest jeszcze ciekawsza od poprzednich części, ale tym razem obserwujemy częściej przygody naszej bohaterki jako czarownicy. Absurdalna historia z dozą humoru i ciekawym finałem. Ocena 7/10.

Ninni Schulman Dziewczyna ze śniegiem we włosach
Reklamowany jako kryminał skandynawski, ale bardziej powieść obyczajowa w połączeniu z kryminałem. Małe miasteczko, skrywane tajemnice przez mieszkańców i popełnione zbrodnie. Bardzo dobra książka jeśli ktoś lubi takie powieści. Ocena 7/10.

Marcin Jamiałkowski Order
Ciekawa część druga o przygodach Herberta Kruka. Może trochę brakuje napięcia, ale porównywalna do Okupu krwi czyli sporo akcji i humoru. Lekka i przyjemna lektura. Podobała mi się. Ocena 7/10.

Marcin Jamiałkowski Bezsenni
Trzecia część trochę inna, bo mniej humoru, ale akcji nie brakuje. Przygoda na Dworze Pani naszego bohatera nie zaskakuje niczym nowym. Najlepiej wypadają pojedynki pomiędzy bohaterami książki. Na wielki plus zasługuje postać Tycjany, którą można polubić, chociaż ma zadziorny i waleczny charakter. Historia ciekawa, ale opowieść bardziej poważna niż poprzednie części. Ocena 7/10.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu