Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Aliensgroup

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
kino kopane i wszelkie mordobicia
Autor Wiadomość
KrOOlik 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Czw 07 Sie, 2008   kino kopane i wszelkie mordobicia

Niegdyś rozchwytywane i cieszące się dużą popularnością, dziś to już niestety rzadkość- kino kopane w starym, dobrym b, c lub niżej klasowym wydaniu. Temat do dzielenia się wrażeniami pisania o ulubionych seriach (Kickboxery- kult, Bloodsporty itp) i pojedynczych filmach.

veidt 
Żywy trup

Wysłany: Nie 09 Lis, 2008   

jakis czas temu przerabialem 3 czesci IRON ANGELS - swietna seria "karate", ktora mimo uplywu lat nadal niezle sie broni zarowno scenami walk jak i samym poziomem filmow.

ogolnie to sam z checia obejrzalbym sobie wiecej filmow w tym stylu, jakies propozycje od czego mozna by zaczac re-edukacje ;-)

summers 
W agonii

Z kina kopanego to chyba tylko Ong Bak mi w 100% podchodzi ;)

nihilus 
Żywy trup

Kiedyś lubiłem takie stare, a zarazem kiczowate filmy karate :) , pamiętam jak mi się podobał film o wdzięcznym tytule "21 (albo 11 nie pamiętam) powodów do zabijania", nie mogę znaleść tego pod tym tytułem, była sobie grupa zaprzyjaźnionych byłych komandosów, których zabijał pokolei snajper, wśród komandosów był jeden na wózku inwalidzkim, który stracił nogi podczas jakiejś operacji czy wojny i pamiętam napakowanego murzyna (ogólnie ktoś mi wskarze prawdziwy tytuł? ;) ), ale film dawał czadu i te kakofoniczne odgłosy uderzeń :mrgreen: . Także stare kultowe filmy z Brucem Lee. To były czasy ;)

Snejk 
Żywy trup

kino kopane wchodzi mi przy duzej ilosci %. Kiedys bylem bardziej tolerancyjny na tego typu filmy. Teraz ciezko mi przymkanc oka na debilne fabuly, denne choreografie i wszechobecna nude.
ale i tak, blank, mathiau hues, speakman to kult ;]

Joe Chip 
Żywy trup

Podobały mi się "Wejście smoka", "Pijany mistrz" lub "36 komnata Shaolin". A czy do kopanego kina da się zaliczyć "Mad Mission"? Fajne to było. :mrgreen:

Kamil 
Żywy trup

Zazwyczaj unikam karate i takie tam, ale od wszystkiego można znaleźć wyjątek.
1. NICO
2. WEJŚCIE SMOKA (choć dziś nieco mnie bawią niektóre motywy)
3. KRWAWY SPORT
4. LWIE SERCE
5. LIBERATOR
6. ROCKY (jako seria) jeśli mozna tu zaliczyć boks

Bonelord 
Powstały z martwych

Z kina kopanego lubię filmy z Brucem Lee. Widziałem też niedawno Protectora z Tajlandii.

veidt napisał/a:
jakis czas temu przerabialem 3 czesci IRON ANGELS - swietna seria "karate", ktora mimo uplywu lat nadal niezle sie broni zarowno scenami walk jak i samym poziomem filmow.

Oglądałem kiedyś na video drugą cześć. Polecam bo to jeden z lepszych filmów karate jakie widziałem.

siemasz 
Powstały z martwych

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

kino kopane hehe - chyba kazdy to przerabial jako malolat pod koniec lat 80 i z poczatkiem 90 - bylo to za razem czasy, kiedy na bazarach i gieldach elektronicznych stali panowie z kasetami vhs - troche tego mieli... filmy, o ktorych nie sposob nie wspomniec moim zdaniem to:
Bloodsport, Kickboxer, Cyborg, Pray for death, Return of the ninja, No retreat no surrender, Breathing Fire (film przekozacki, zwlaszcza muzyka Paula Hertzoga [on tez komponowal do Kickboxera i Bloodsport]; w jednym ujeciu widac fragment materaca podstawionego aby zapewnic jednemu z naszych bohaterow miekkie ladowanie). Ja wlasnie chcialem nawiazac do Pray for death z Sho Kosugi. Otoz film, ktory mialem od pana z bazaru byl wersja uncut, bardzo ciezko znalezc teraz taka wersje a bardzo bym chcial zobaczyc to jeszcze raz. Jakby ktos mial jakies informacje to bardzo bym prosil o podzielenie sie nimi ze mna.

CzarnaPani 
Powstały z martwych

Wysłany: Pon 09 Mar, 2009   

ZE STARYCH:
1. PIJANY MISTRZ
2. WEJŚCIE SMOKA
3. KICKBOXER

Z NOWSZYCH:
1. MORTAL COMBAT
2. KILL BILL
3. DOM LATAJĄCYCH SZTYLETÓW

Dante_PL 
W agonii

Pierwsze filmy jackiego chana ( pijany mistrz, legenda pijanego mistrza, wąż w cieniu orła )
A najlepszy moim zdaniem to Przyczajony tygrys, ukryty smok. Nie ma lepszego :leatherface:

Rotten82 
W stanie rozkładu

"Wejście smoka" to wręcz kult. Uwielbiam ten film, choć kino kopane, nie należy do chętnie przeze mnie oglądanego. Nienawidzę filmów z van dammem bo są strasznie tandetne i przewidywalne do granic możliwości. Bardzo mi się podobają produkcję typu "Dom latających sztyletów" ,"przyczajony tygrys ukryty smok". oglądałem kilka podobnych filmów z jakimiś mnichami (chyba ten sam typ co w przyczajonym tygrysie ... ), ale nie pamiętam tytułów. Wiem ,że to dość widowiskowe było

dux 
Zombie pożeracz mięsa

Joe Chip napisał/a:
"36 komnata Shaolin"

Skoro było już wspomniane, to jeszcze dorzucę drugiego absolutnego klasyka w estetyce martial arts "Jednorękiego Szermierza". + "Wejscie Smoka" i mamy żelazną trójcę najlepszych w gatunku :mrgreen:

"Emptiness isn't misery. It's the beginning of something new."

"Jump as many times as you want... I'll jump too, and catch you"

Joe Chip 
Żywy trup

Wysłany: Pon 18 Paź, 2010   

Zestaw filmów tego typu pomieszana z tradycyjnymi filmami akcji spod znaku broni palnej.

www.youtube.com/watch?v=I...feature=related

A to moja 10 ulubionych "Martial Arts" jakie dotąd widziałem:

1. Touch of Zen ( 1969 )
2. Dragon Inn ( 1967 )
3. Come Drink With Me ( 1966 )
4. Police Story ( 1985 )
5. Drunken Master 2 ( 1994 )
6. Fate of Lee Khan ( 1973 )
7. Crouching Tiger, Hidden Dragon ( 2000 )
8. Swordsman ( 1990 )
9. Enter the Dragon ( 1973 )
10. Drunken Master ( 1978 )

"36 komnatę Shaolin", którą tu kiedyś wpisałem zupełnie już nie pamiętam. Wiem, że za dzieciaka robił na mnie wrażenie.

Krzysztov 
Redaktor Naczelny

Wysłany: Pon 18 Paź, 2010   

Jeśli chodzi o efektowny łomot, to moim zdaniem nic nie może się równać z tajlandzkimi filmami z Tonym Jaa ("Ong Bak"x3, "Protector") oraz JeeYą Yanin ("Chocolate", "Raging Phoenix"), jeśli natomiast chodzi o balet (a nawet poezję) - to bezkonkurencyjne jest chińskie wu xia - "Hero", "Dom latających sztyletów", 14 Blades", "Painted Skin" (ale to z 2008 r.) i generalnie filmy z Donnie Yenem.
dorzuciłbym do tego wietnamski "The Rebel", w którym mozemy podziwiać walki w stylu Việt Võ Đạo

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu