Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Aliensgroup

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
kino kopane i wszelkie mordobicia
Autor Wiadomość
Gelu 
Powstały z martwych

Wysłany: Pon 18 Paź, 2010   

Mnie natomiast kino kopane odrzuca chyba bardziej niż młodzieżowe komedie. Serio. Nie mogę przymknąć oka na sceny typu: osoba X dostała butem, czy deską, czy szafą, czy samochodem, czy <wstaw co tylko chcesz> w twarz, by po chwili wstać i ruszać do akcji bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu. Może czasem ma rozciętną wargę:)

Najbardziej, ale to NAJBARDZIEJ NIENAWIDZĘ filmów z sigalem. 2415423452 jergo przeciwników jest uzbrojonych po zęby, a on powali ich jednym palcem.

Gardzę takimi filmami, ale mimo wszystko rozumiem, że są oczywiście ludzie lubiący/kochający takie filmidła. Mi nawet po % nie wejdzie coś takiego.

Jakby tego było mało, fabuła w takich filmach jest do bólu nudna, oklepana, i na jedno kopyto gdzie jeden pan/pani ratują świat przed <tu również wstaw co tylko chcesz>.

Joe Chip 
Żywy trup

Wysłany: Sob 06 Lis, 2010   

No, odświeżyłem sobie "36 komnatę Shaolin" i dobra rzecz. Chyba jedyne kung-fu gdzie najlepsza część filmu tyczy się treningu, nie pojedynków.

A więc mała zmiana w osobistym top 10. Teraz to wygląda tak:

1. Touch of Zen ( 1969 )
2. Dragon Inn ( 1967 )
3. Come Drink With Me ( 1966 )
4. Police Story ( 1985 )
5. Drunken Master 2 ( 1994 )
6. Crouching Tiger, Hidden Dragon ( 2000 )
7. Swordsman ( 1990 )
8. Enter the Dragon ( 1973 )
9. 36th Chamber of Shaolin ( 1978 )
10. Drunken Master ( 1978 )

Asdark 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Sob 06 Lis, 2010   

Na poważnie:

Pierwsze filmy Stevena Seagala (Nico, Szukając Sprawiedliwości)

Dla śmiechu:

Cała reszta filmów z Szepczącym Miszczem Aikido

Hellblazer 
Powstały z martwych

Wysłany: Pon 17 Sty, 2011   

Joe Chip napisał/a:
36 komnatę Shaolin

przech*j , jeden z moich ulubionych filmów Gordona Liu , przy tym wielka i nieoceniona inspiracja dla RZA'y przy tworzeniu debiutanckiego albumu Wu Tang Clan ; Enter The 36 Chambers .
Kto oglądał oryginał musi sięgnąć po drugą część , znaną pod roboczą nazwą Return of the Master Killer :lol:
O uczniach shaolinu jest filmów od groma ,a oprócz tych , najbardziej wartym napomknięcia jest jeszcze Shaolin vs Wu-Tang , masa super efektownych (jak dla kogo) walk , nie mniej lepsza intryga i Gordon Liu jako jeden z reżyserów .

Poza tym moje best of the best to Five Deadly Venoms , absolutny król wszytkich flicks'ów z najlepszymi bad guy'ami w hisorii kina kopanego i Drunken Master , ponadczasowy klasyk i symbol mojego dzieciństwa , spędzonego na próbach naśladowania Jackie Chana .

Ponadto wszytko z Brucem Lee .

Joe Chip 
Żywy trup

Wysłany: Pon 17 Sty, 2011   

Hellblazer napisał/a:
O uczniach shaolinu jest filmów od groma

Jak ostatnio obejrzany przeze mnie film Johna Woo - "Ręka śmierci". Całkiem przyzwoity z fajną nutą w tle:

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Już nie z Shaolin w tle, zaliczone jeszcze jakiś czas temu w telewizji średni klon Pijanego mistrza - "Rzeźnik Wing". Lepszym w tym stylu był "Żebrak i złodzieje".

I jeszcze takie kuriozum. :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=jvkhYcTEwRE

Hellblazer 
Powstały z martwych

Wysłany: Sro 19 Sty, 2011   

Joe Chip napisał/a:
Już nie z Shaolin w tle, zaliczone jeszcze jakiś czas temu w telewizji średni klon Pijanego mistrza - "Rzeźnik Wing". Lepszym w tym stylu był "Żebrak i złodzieje"

nie pałam zbyt wielkim entuzjazmem do oglądania klonów

Joe Chip napisał/a:
I jeszcze takie kuriozum.

http://www.youtube.com/watch?v=jvkhYcTEwRE

a to już z kolei mała przeginka , na granicy dobrego smaku jak dla mnie :lol:

Rotten 
Powstały z martwych

Wysłany: Czw 20 Sty, 2011   

Ja od małego byłem zakochany w filmach o Ninja. A film z Dudikoffem, czyli American Ninja był moim absolutnym faworytem. Części 1, 2 i okazyjnie 3 ale tam już nie było Joe Amstronga. Pojawił się dopiero w części 4tej ale ta była już zobaczona po latach, także juz bez większych ekscytacji.

pierwsze dwie części miałem z kolekcji wideo mojego taty i dosłownie oglądałem te filmy codziennie.
Jak w tv leciała trójka to specjalnie nagrał ją dla mnie, eh dobre czasy.

FRED K GWIAZDOR 
Świeże mięso

Ostrzeżeń:
 4/2/3

Rotten napisał/a:
Ja od małego byłem zakochany w filmach o Ninja. A film z Dudikoffem, czyli American Ninja był moim absolutnym faworytem. Części 1, 2 i okazyjnie 3 ale tam już nie było Joe Amstronga. Pojawił się dopiero w części 4tej ale ta była już zobaczona po latach, także juz bez większych ekscytacji.

pierwsze dwie części miałem z kolekcji wideo mojego taty i dosłownie oglądałem te filmy codziennie.
Jak w tv leciała trójka to specjalnie nagrał ją dla mnie, eh dobre czasy.

oglądałem. połowicznie lubię ten film.

I'M A REAL MAN FOR EGGS, I'M PRETTY... I'M FRED K!!

Hellblazer 
Powstały z martwych

pisząc o kinie kopanym , pragne wspomieć , że pałam niezmierną sympatią do wszytkich parodii siędzących w klimatach kung-fu/karate ,chociażby typu "Kung Pow" , który z pewnością wszyscy dobrze znacie , bo śmiało można napisać ,ze jest to KLASYG .
Pomysł z ponownym zdubingowaniem i zmontowaniem filmu "Tiger and Crane Fist" z 1970 wypadł wprost cudownie , dzięki temu zabiegowi w tym nowym skąd inąd filmie czuć klimat dobrych starycj filkcsów .
Do dzisiaj czekam na kontynuacje , która już chyba nie ujrzy światła dziennego :neutral:

Idąc dalej tym tropem chciałbym wyróżnić film Kung Fu Hustle , tak oczoje*nych walk i wykręconych postaci nie zaznacie w żadnym filmie .
Dodatkowy atut to rzecz jasna aburdalny humor , który zapewnia naprawdę godziwą rozrywke na najwyższym z najniższych poziomów ;-)

Joe Chip 
Żywy trup

Wysłany: Pią 21 Sty, 2011   

Odświeżyłem "Best of the Best". Dobre kino sportowe, warto obejrzeć. Zdaje się, że dwójka jest jeszcze jakaś.

Hellblazer napisał/a:
ak oczoje*nych walk

Obejrzałem "Protectora" i określenie "oczojebne walki" pasują do niego jak ulał. Trochę się wciągłem w kino kopane. Nawet zastanawiałem się czy nie obejrzeć czegoś z Cynthią Rothrock ale kino klasy C to za wysokie progi dla mnie i chyba se podaruję. :smile: Z machającymi kończynami panienkami ciągnie mnie raczej do produkcji typu "So Close" lub "Chai Lai" bo kobiety chociaż ładne. ;-)

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Nie 30 Sty, 2011   

Kondory wschodu z Sammo Hung podobały mi się, ponieważ zawierają dużo akcji, dobrze zaaranżowanie walk i ciekawą historię.Ocena 8/10.

Joe Chip 
Żywy trup

Wysłany: Sro 09 Lut, 2011   

Bardzo dobre "Ip Man" i "Fearless" zaliczone. Ten drugi to najlepsza rzecz w jakiej oglądałem Jeta Li. "Ip Man 2" średnie.

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Sob 26 Lut, 2011   

Wielki szef z Bruce Lee już się trochę zestarzał, ale sceny walk robią dobre wrażenie, a zwłaszcza Bruce Lee.Ocena 6/10.
Film został wydany w serii Filmy dalekiego wschodu przez SDT.

Magnis 
Żywy trup

Wysłany: Pon 07 Mar, 2011   

Bezlitosny z Billym Blanksem fajnie się go oglądało, a nawet walki były nieżle zaaranżowane.Seans był udany.Ocena 7/10.

Joe Chip 
Żywy trup

Wysłany: Wto 15 Mar, 2011   

FIVE FINGERS OF DEATH lub też "King Boxer" ( 1972 )

Klasyk gatunku, z niego Tarantino zapożyczył charakterystyczny motyw muzyczny gdy Mamba spotyka się z wrogami. Dobre kino.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu