Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
RED - Trygve Allister Dies - 2008
Autor Wiadomość
Dudimmu 
Administrator

Wysłany: Wto 02 Gru, 2008   RED - Trygve Allister Dies - 2008

Zapraszam do dyskusji!
http://horror.com.pl/filmy/recka.php?id=1732

CZYTAĆ REGULAMIN !!!

Chudy 
Żywy trup

Wysłany: Wto 02 Gru, 2008   

bardzo dobry film, dla mnie z pewnoscia jeden z lepszych w tym roku, gdzies tak zaraz za eden lake :) dobre aktorstwo, poruszajaca historia, dobrze rozpisany scenariusz, bez zbednych scen, ktore wpychane sa czesto po to tylko, by film byl bardziej efektowny. calosc wyszla prawdziwie i przekonujaca. cieszy tez drobny epizod englunda, jak zwykle swietny nawet w tak drobnej roli. swoja droga, jesli ktos ma okazje to polecam obadac wersje wyswietlana na festivalu (na necie krazy dvdscr), ktora nie jest pocieta, bo ostateczna wersja (ktora chociazb dostepna jest z magzynem thriller dvd) ma sporo poskracanych scen, ktore w pocietej wersji wg mnie sporo traca. osobiscie goraco polecam, naprawde warto. 8/10

Golem 
Moderator

Wysłany: Wto 16 Gru, 2008   

Swietny film. Na stronie z tego co pamietam minusem bylo wolne tempo akcji. Film rzeczywiscie toczy sie bardzo leniwie ale nie jest to w zadnym razie minusem. Przyspieszenie akcji w jakis sposob na pewno odbiloby sie na klimacie a tego byloby bardzo szkoda. Sama historia jest ciekawa i rzeczywiscie porusza. Zreszta jezeli ktos z was ma jakies zwierze i sie z nim zzyje to wie co to znaczy jego strata. Najmocniejszym punktem filmu na pewno jest aktorstwo. Film jest warty obejrzenia. Minusow nie dostrzeglem. Dla mnie 9/10.

Kot 
Zainfekowany

Wysłany: Nie 04 Sty, 2009   

O, bardzo mi się podobał ten film, chociaż dla mnie gatunkowo to bardziej pod dramat obyczajowy pasuje ( aczkolwiek z elementami innych gatunków ). Akcja niby niezbyt szybka i dość szybko można się domyślić, do jakiego rodzaju zakończenia zmierza, ale jednak realizacja i aktorstwo bardzo przekonujące - w którymś momencie musiałem na chwilę przerwać oglądanie, ale nie dałem rady - historia w którymś momencie naprawdę wciągnęła mnie dość mocno. Historia przynajmniej w moim mniemaniu opowiedziana bardzo przekonująco, twórcy moim zdaniem postanowili zagrać przede wszystkim na emocjach widza i udało im się - głównie dzięki odtwórcy głównej roli. Dobry, godzien polecenia film. W mojej ocenie spokojne, mocne 8/10.

Wendy 
Moderator

Wysłany: Wto 06 Sty, 2009   

Horror to to nie jest, dramat raczej. Ale jaki!
Po prostu dobre, poruszające emocje kino, bez zbędnych fajerwerków ale za to z solidnym scenariuszem i dobrym aktorstwem.
I tak jak w Eden Lake - te zwyrodniałe nastolatki!
8/10

Gelu 
Powstały z martwych

Wysłany: Sob 31 Sty, 2009   

Bardzo dobry, oglądałem wczoraj i powiem szczerze, że bardzo mnie poruszył (też mam zwierzaki). 8/10 - tak jak wcześniej było powiedziane, można zrobić bardzo dobry film bez akcji pędzącej na łeb na szyję, bez ogromnych efektów, a i tak film taki zjada wiele drogich produkcji.

Andariel 
Świeże mięso

Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

Po seansie. Problemem jest tylko to, że również po seansie Eden Lake parę miesięcy wcześniej...
Mogę spokojnie napisać, że jest to Eden Lake od drugiej strony ;) Mniej brutalny, bardziej dramatyczny, pełen uczuć, ale poza tym mamy i psa, i młodocianych zbuntowanych, i las, i walkę...
Nie powiem, miło się to oglądało, no ale za bardzo przewidywalny.

CzarnaPani 
Powstały z martwych

Wysłany: Czw 05 Lut, 2009   

Wendy Torrance napisał/a:
Horror to to nie jest, dramat raczej. Ale jaki!

Dokładnie, żaden z tego thriller, bardziej właśnie dramat. Przyjemny film o uczciwym, samotnym starcu, który za wszelką cenę domaga się sprawiedliwości w świecie, w którym panuje korupcja i znieczulica. Bardzo przyjemnie się ogladało, to fakt, mimo dość spokojnie toczącej się akcji- nie nudził. Robert Edglund w roli miejscowego łachudry- wiecznie bez pracy, który dla kasy zrobi wszystko- myślę, że spisał się bardzo dobrze i dodał smaczku całej historii.

Skaras 
Zombie pożeracz mięsa

Wysłany: Sro 01 Lip, 2009   

Bardzo mi się podobał. W filmie nie ma żwawej akcji, w zasadzie nic się nie dzieje, a ogląda się z zapartym tchem. Nieco podobny w wymowie do Eden Lake - opowiada o niemocy człowieka wobec prawa i ludzi, którzy mogą więcej, o znieczulicy ludzkiej, o sprawiedliwości i dopięciu swego. Świetna rola Briana Coxa, dobrze napisany scenariusz, brak zbędnych dialogów, czy scen. Z pewnością jeden z lepszych obrazów roku, ale nie w kategorii horror, a dramat, bo z kinem grozy to to niewiele ma wspólnego.

Gieber 
W stanie rozkładu

Wlaściwie nie wiem co film ma wspólnego z horrorem, ale i tak jest swietny. Poczynajac od atmosfery filmu po samo aktorstwo, o muzyce nic nie powiem bo jest nie pamietam. Jest to jeden z nielicznych filmów, które obejrzałem bez robienia sobie przerwy. Fabuła raczej nie jest oryginalna ale co z tego, skorospisuje się wyjatkowo dobrze, poruszajac temat samotności, bezsiloście ludzi i ... sporo tematów typowych dla dramatu. W sumie to nie wiem co może filmowi zarzucić, bo raczej nic nie dstrzegam. Gdyby oceniac to jako horror bylo by slabo, ale jak oceniać coś jako horror jeżeli t nim nie jest, hehe. Ogólnie film baedzo dobry 8/10.

martinesek1 
W stanie rozkładu

Film nie był fantastyczny(troszeczkę słabe zdjęcia i przesłodzona końcówka), ale postać głównego bohatera zarysowano znakomicie. Cox powinien dostać za swoją kreację sznur nagród, nawet tych najwyższego kalibru.

Bardzo solidny drugi plan - Amanda Plummer, Tom Sizemore i Robert Englund(szkoda trochę faceta, że musi siedzieć ciągle w horrorze, bo ma niezły talent dramatyczny). Wkurzyło mnie, że producenci zamienili Angelę Bettis na Kim Dickens w roli dziennikarki. Szkoda.

7/10

- Up yours, granny!
- YOOU COULDN'T HANDLE IT!

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu