Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wybierając Śmierć
Autor Wiadomość
Dante_PL 
W agonii

Wysłany: Sro 11 Lut, 2009   Wybierając Śmierć

"Wybierając Śmierć - niewiarygodna historia Death metalu i Grindcore'a" - Albert Mudrian.

Książka ta opowiada o narodzinach gatunków muzycznych określanych mianem Death metal oraz Grindcore, o ich popularności, upadkowi, ewolucji i odrodzeniu. Opowiada o ludziach i ich pasji do tworzenia muzyki niepojętej dla większości społeczeństwa, brutalnej zakazanej, o problemach jakie napotykali, podziemiu, tape tradingu, wybiciu się. O tym jak każdy z osobna odbierał to co miało spotkać ww gatunki, komercjalizacje, wytyczne od wydawców jak miały by wyglądać albumy.
Książka jest na prawde godna polecenia nie tylko dla fanów ciężkiego grania.
Ostatnio zmieniony przez Dante_PL Sro 11 Lut, 2009, w całości zmieniany 1 raz  

Vizzygoth 
Żywy trup

Wysłany: Sro 11 Lut, 2009   

Ciekawy temat, to i pewnie książka ciekawa. ;)
Nie za bardzo znam się na black metalu i pochodnych, wolę jednak rozumieć co śpiewa wokalista, bez zaglądania w teksty, niemniej instrumentalnie jest super, ale to zależy oczywiście od kapeli.
Niemniej w black metalu jest bardzo wiele dziwnych historii, a zarazem ciekawych, historia Burzum szczególnie mnie zaciekawiła.

Francuzi zsiadają z koni, padają twarzą na ziemię, aż arcybiskup w imię Boga pobłogosławi im. Za pokutę nakazuje im tęgo walić.

Skaras 
Zombie pożeracz mięsa

Tyle, że black nie wiele ma wspólnego z deathem, a tym bardziej grindcorem.

A na przeczytanie książki chyba się skuszę.

Dante_PL 
W agonii

Skaras napisał/a:
Tyle, że black nie wiele ma wspólnego z deathem, a tym bardziej grindcorem.

A na przeczytanie książki chyba się skuszę.

jak przeglądałem forum to widziałem że słuchasz grinda - pierwsze rozdziały są właśnie jemu poświęcone, później już trochę mniej o nim.
Przekazane jest w tej książce tyle informacji że bez krótkiego opisu kto jest kto na początku ciężko by się było połapać, kto? co? jak?. Istna bomba informacyjna

AccessDenied 
Żywy trup

Wysłany: Czw 12 Lut, 2009   

Książkę mam od dawna, parę razy przeczytałam- cóż, pomimo ilości informacji zawartych to naprawdę tylko pigułka wiedzy (wystarczy porównać- historia szwedzkiego death metalu do roku '93 jest ze trzy razy większa). W sumie warto przeczytać- bo ile jest książek poświęconych grindowi i death metalowi? :mrgreen: wiele jest pominięte (w sumie publikacja ta podąża głównie śladem kilku kapel- ojców gatunku, np. Napalm Death).

Dante_PL 
W agonii

AccessDenied napisał/a:
Książkę mam od dawna, parę razy przeczytałam- cóż, pomimo ilości informacji zawartych to naprawdę tylko pigułka wiedzy (wystarczy porównać- historia szwedzkiego death metalu do roku '93 jest ze trzy razy większa). W sumie warto przeczytać- bo ile jest książek poświęconych grindowi i death metalowi? :mrgreen: wiele jest pominięte (w sumie publikacja ta podąża głównie śladem kilku kapel- ojców gatunku, np. Napalm Death).

bo w gruncie tylko kilka kapel było odpowiedzialne za powstanie tych gatunków, a podąża bo głupio było by napisać pare słów a później nic nie wspomnieć na ich temat, zwłaszcza że większość gra do dziś :D

AccessDenied 
Żywy trup

Dante_PL napisał/a:
bo w gruncie tylko kilka kapel było odpowiedzialne za powstanie tych gatunków

No tak, po przeczytaniu 'NHDMiG' można było odnieść takie wrażenie 8)

Istnieje cała gama szarości pomiędzy "napisać pare słów a później nic nie wspomnieć na ich temat" a "podążać za zespołem całą książkę". Jak mało jest chociażby o Suffocation, nie wydaje mi się, żeby były jakies wzmianki chociażby o Pestilence czy Brutal Truth... Ta książka w żadnym razie nie może być źródłem kompletnej wiedzy. Uzupełnieniem, może.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu