Forum dyskusyjne serwisu Horror Online Strona Główna Forum dyskusyjne serwisu Horror Online
Forum strony Horror Online - kompendium wiedzy o horrorze.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
ZMIANY NA HO!
Autor Wiadomość
Driven 
Świeże mięso

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009   

Cóż, mam 49 lat. Od ponad 25 interesuję się kinem grozy. Niespecjalnie mnie jednak interesuje Twój wiek. Horrory oglądają wszyscy - i młodzi i starzy.
Temat zaś dotyczy zmian na HO. Mnie osobiście odpowiadał dawny stan rzeczy. Nie zamierzam się wdawać w żadne dysputy. Ciekaw za to jestem zdania innych o nowościach na stronie.

AccessDenied 
Żywy trup

Vizzygoth napisał/a:
Ano i mógłbym być z pewnością Twoim ojcem, więc na przyszłość tak nie pisz.

Mógłbyś być ojcem kogokolwiek, kto byłby w stanie używać klawiatury? ;] I nie mam tu na myśli kąsania brzegów

veidt 
Żywy trup

dynamiczne dodawanie newsow, artykulow, recenzji itp to dobry pomysl, sprawi, ze zainteresowani beda czesciej odwiedzac serwis, a i oto pewnie chodzi. mile widzialbym jednak tez aktualizacje np. tematyczne co tydzien lub dwa z wieksza iloscia artykulow :) przydaloby sie znalezc jeszcze paru chetnych ludzi do pisania tekstow. i kiedy doczekam sie wreszcie jakiegos stalego felietonu ? ;-)

carmilla 
V.I.P.

Driven napisał/a:
Cytat:
zgadzam się - pomysł zupełnie niechybiony.

Niestety, z żalem muszę przyznać rację.

taaa, mnie się wydawało, że niechybiony=trafiony - i dlatego w tej części wypowiedzi i tylko w tej części zgodziłam się z Asdarkiem. A może ja po prostu już nie znam języka polskiego i niechybiony=chybiony?
W każdym razie, na wszelki wypadek zaznaczam raz jeszcze, tym razem bez wątpliwości - pomysł dynamicznych aktualek uważam za TRAFIONY. I piszę to nie jako "świeżo pozyskany nowy użytkownik", ale jako dawna użytkowniczka, która coraz rzadziej widziała powód, żeby tu zaglądać... teraz, na skutek częstszych aktualizacji chyba będę częściej
Ostatnio zmieniony przez carmilla Pią 25 Wrz, 2009, w całości zmieniany 1 raz  

Asdark 
Zombie pożeracz mięsa

Poprawione :P to jusz nafed nie moszna w spokoiu nieznać jenzyka polskiego? (c)HAŃBA!

killer clowns 
Współpracownik HO

Wysłany: Sob 26 Wrz, 2009   

Dla mnie wrzucanie wszystkiego na bieżąco to nietrafiony pomysł. Po pierwsze sam kiedyś pisałem recenzje na stronę i wiem jak trudno się zmobilizować. A konkretny termin aktualki to jednak zawsze był argument by nie odkładać pisania w nieskończoność. Jak rozumiem , zmiany po trochu mogły wynikać z tego, że nie zawsze daje się zebrać w porę odpowiednią liczbę recenzji-ale cóż, takie wrzucanie od ręki może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, bo jak wspomniałem termin to zawsze jakaś dodatkowa mobilizacja.

A teraz z punktu widzenia czytelnika- lubię mieć co tydzień nową dawkę kilku, czy nawet kilkunastu recenzji, czasami czekam na to z niecierpliwością. Obecnie, na dobrą sprawę ciężko się będzie połapać, co jest nowe, a co nie ;) Nie każdy ma przecież czas codziennie śledzić , czy pojawiło coś się na stronie.

Pomysł z aktualizacją na bieżąco jest dobry, a nawet konieczny w przypadku newsów, natomiast w przypadku recenzji filmów, książek itp jestem zwolennikiem starych porządków.

Krzysztov 
Redaktor Naczelny

Ten temat został załozony po to by każdy z użytkowników mógl szczerze powiedziec co mysli o nowych zmianach. I jak to zwykle zdania są podzielone.
Bardzo bym jednak prosil wszystkich srogich krytyków o to,zeby dali czas nam i sobie. Nowy system działa ledwie trzy dni, a już sypią się na nas gromy. To naturalne, że jesli przez wiele lat istniał system aktualek, a teraz pojawił się zupełnie odmienny sposób dodawania tekstów, to dla niektórych osób może być trudne tak nagle się przestawić. Nowości zawsze budzą opór i obawy, ze wcale nie bedzie lepiej tylko gorzej. Nasze obawy tez ten system budzi, ale zmiany były konieczne. Czy są to zmiany na lepsze? Wy zadecydujecie, dzieląc się swoimi opiniami,

Driven napisał/a:
Sam widzisz, że niewiele osób odebrało nowe pomysły pozytywnie. Wpadałoby się więc chyba zastanowić, dlaczego ludzie tak go oceniają. Nie zawsze nowe - znaczy lepsze.

Radziłbym przed wydawaniam takiej kategorycznej opinii sprawdzić. Ja sprawdziłem. Na razie trzy osoby są na "nie" a pięć na "tak". Czyli jakby nie było więcej jest zadowolonych niż niezadowolonych. Oczywiscie temat nie jest zamknięty i proporcje mogą się zmienic, jednak wydwawanie opinii o porażce nowych zmian jest grubo przedwczesne,.

killer clowns napisał/a:
Dla mnie wrzucanie wszystkiego na bieżąco to nietrafiony pomysł. Po pierwsze sam kiedyś pisałem recenzje na stronę i wiem jak trudno się zmobilizować. A konkretny termin aktualki to jednak zawsze był argument by nie odkładać pisania w nieskończonośćJak rozumiem , zmiany po trochu mogły wynikać z tego, że nie zawsze daje się zebrać w porę odpowiednią liczbę recenzji-ale cóż, takie wrzucanie od ręki może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, bo jak wspomniałem termin to zawsze jakaś dodatkowa mobilizacja.

To ciekawe, ze krytykami zmian bywają czasem osoby, które miały niewielki wkład - w tym przypadku - w stronę. No ale nevermind!
A kto powiedzial, że przy dynamicznym systemie nie bedzie terminów? Tylko tylko, że nie bedą one wynosić dziesięc dni czy wiecej, ale dwa, trzy.
W dużej mierze my tez testujemy ten system a także nasze moce przerobowe. Jesli bedą problemy z tekstami, przerwy miedzy kolejnymi nowościami będą
większe. A co do mobilizacji, to tak naprawdę żaden termin, dłuższy czy krotszy nikogo nie zmusi do pisania, jesli nie bedzie potrafil wygospodarowac czasu lub nie będzie mu się chciało.

killer clowns napisał/a:
A teraz z punktu widzenia czytelnika- lubię mieć co tydzień nową dawkę kilku, czy nawet kilkunastu recenzji, czasami czekam na to z niecierpliwością. Obecnie, na dobrą sprawę ciężko się będzie połapać, co jest nowe, a co nie ;) Nie każdy ma przecież czas codziennie śledzić , czy pojawiło coś się na stronie.

Niektórym nie przeszkadza seks z gumką a innym tak ;-) . Tu jest tak samo. Jest wiele osób, które gdy otrzymywały porcję kilku czy nawet kilkunastu tekstów na raz, czulły się przytłoczeni. I czytali albo to co im się chciało, albo w ogole nic. Teraz już nię bedą miec problemu.
Co do połapania sie co jest nowe a co nie, to UWAGA! podaje instrukcje: nowości są wyróznione DRUKOWANYMI LITERAMI. Jest to sposób na razie nieco prymitywny, ale z pewnością z biegiem czasu będziemy udoskonalać i ten element.

Chciałem tez powiadomic Was, że wsłuchujemy się w Wasze głosy i już kombinujemy w redakcji jak zmaterilizować pomysł dynamicznych newsow. Problem jest jak np., unikac dublowania się newsów oraz miejsce, gdzie byłaby poczekalnia. Bo jeśli na forum to nie byłoby sensu ich już wrzucac na strone, a jeśli na stronie, to trzeba by stworzyc jakis dodatkowy dział Ni nic, będziemy nad tym myślec.

Asdark 
Zombie pożeracz mięsa

Krzysztov napisał/a:
Radziłbym przed wydawaniam takiej kategorycznej opinii sprawdzić. Ja sprawdziłem. Na razie trzy osoby są na "nie" a pięć na "tak". Czyli jakby nie było więcej jest zadowolonych niż niezadowolonych.

Pamiętaj tylko, że nie każdy czytelnik HO jest również zarejestrowanym i czynnym użytkownikiem forum HO...

Krzysztov 
Redaktor Naczelny

Asdark napisał/a:

Pamiętaj tylko, że nie każdy czytelnik HO jest również zarejestrowanym i czynnym użytkownikiem forum HO...

No to co z tego? Niech sie zarejstruje, wyrazi zdanie, jesli chce miec wpływ na zmiany na stronie. Jeszcze nikt niczego nie dokonal, nie zabierając głosu w sprawie, która go obchodzi.

A poza tym:
Cytat:
Oczywiscie temat nie jest zamknięty i proporcje mogą się zmienic, jednak wydwawanie opinii o porażce nowych zmian jest grubo przedwczesne,.

Sponsor

Dołaczył: Dawno, Dawno Temu ...
Skad: Amityville

Odpowiedz do tematu